Zastita od kradje ?

Zastita od kradje ?

Pa druze ako si se tako vezao za auto mani se ugradnje tih sprava u servisima jer je to davno provaljeno. Ako vec hoces sigurnost onda GPS al da to niko nezna sve te reklame upucuju lopove na firme koje to ugrade i onda oni nemaju problema znaju sta trebaju raditi.
 
Član
Mah, kasko je isplativ samo na novije auto, iole starije, placas poprilicno, a zaracunata vrijednost auta sve manja i manja... meni ide nekako multilock i sl, u kombinaciji sa nekim dobrim alarmom( oni sto se ugradjuju kako treba, sa brukom senzora unutra, za nagib i sl..). I ako se moze jos i garaza, ali opet ako ti zapikaju, djaba ti sve...
 
Član
Imam garazu, tako da sam siguran dok je kod kuce..

O GPS sam razmisljao, ali sam cuo da je to skupo kao i kasko, tako da se bas i ne isplati s obzirom da s kaskom dobijes i osiguranje protiv stete...

E da mi je jedino maznut gdje one naljepnice " OVO VOZILO JE POD SATELITSKIM NADZOROM " :) ..
 
Član
Nista, idi u stampariju i nek ti izrade naljepnica i od zedera, alarma, i stavis jos da je satelitski praceno:D
 
Član
ma sve su to igracke za pravog lopova, ali velika stvar za neke pocetnike, svaku zastitu koju stavis imas manju sansu da ti ga ukradu, a na passatu multlock mozes zakljucati u svakoj brzini mada je najbolje u rikvercu jer i da upali auto nemoze daleko na rikverc dogurat...
 
Kasko ti je sasvim dovoljan, a što se mul-t-locka tiče, zavisi od modela, kod mene je onaj sa šipkom i ide samo u rikverc, u ostalim brzinama ne mogu zaključati, a imaju i oni samo sa bravom, samo što meni nije mogao stati kad sam ugrađivao, e sad ne znam kako s njima ide... Mada je super kad bi moglo da se ključa u rikvercu i u nekoj od brzina, zavisno kako ga ostavljaš na parkingu ispred neke prepreke...

Ja parkiram u natrag do zida, gdje ima, ubacim šipku i miran, imam i garage pa se ne brinem puno... Tako sam sa Golfom, još sada Volvo, neće ga niko sve da na leru radi... :lol:
 
Član
DuloX_ je napisao(la):
ma sve su to igracke za pravog lopova, ali velika stvar za neke pocetnike, svaku zastitu koju stavis imas manju sansu da ti ga ukradu, a na passatu multlock mozes zakljucati u svakoj brzini mada je najbolje u rikvercu jer i da upali auto nemoze daleko na rikverc dogurat...

slazem se ali ako on uhvati pik na to auto stisne kvacilo i odslepa navodim smo primjer nije to bas jednostavno ali jbg ali ipak je bolje imati nego neimate male mogucnosti su slepanja tog ali ima i tog
 
Početnik
MrShadow je napisao(la):
Imam garazu, tako da sam siguran dok je kod kuce..

O GPS sam razmisljao, ali sam cuo da je to skupo kao i kasko, tako da se bas i ne isplati s obzirom da s kaskom dobijes i osiguranje protiv stete...

E da mi je jedino maznut gdje one naljepnice " OVO VOZILO JE POD SATELITSKIM NADZOROM " :) ..


a nisi cuo za ometac GPRS signala,jednostavno lopov usteka u upaljac taj uredjaj i rahat ga odveze a veze nemas s autom....:icon_rolleyes:
 
Nije losa solucija onaj alarm sto ima pager, pa kad se alarm aktivira, ti dobijes poruku na pager, pa brzo s puskom izletis da vidis ko ti dira auto :lol:

Ima takvih na ebay...
 
Član
nesto mi djeluje da se i to moze lako zeznuti... a pager ko pager, izadjes navece u diskoteku, muzika bucna, auto ostavis u nekoj ulicici..

pager sigurno neces cuti :)
 
Član
MrShadow je napisao(la):
Necu ostavljati saobracajnu, kasko je full osiguran, steta + kradja, na vrijednost novog auta, 33 000 . Znaci kad bi ne daj boze nesto bilo, mogao bih izvuci 18,19 000 s obzirom da je auto 2004 god, 75000 presao...

Ali opet, nije covjeku svejedno, j*iga, ja se odmah vezao za auto i nema mi ljepseg od ovoga nigdje :) ...
Onda zaj*ancija kasnije oko naplate, papiri isl.....

I usput da pitam vas koji imate multilock, jel ga mozete zakljucati u svim brzinama ?

Ja svoj mogu zakljucati samo u 3,4,5 i 6... U prvoj, drugoj i rikvercu kljuc mogu okrenuti do pola i zablokira brava, nema sanse dalje da pomakne...

nisam ovo bash skonto..u kojim brzinama ti ostaje mult lock????
 
Član
multi lock mogu ukljuciti na brzinama 3,4,5 i 6

u rikvercu i brzinama 1 i 2 multi lock ne mogu koristiti, tj uopste ne mogu okrenuti kljuc, blokirana brava bude sto mi je sad i logicno jer sigurno da ne moze krenuti u 6 brzini dok 1 i 2 ide bez problema :)
 
Član
Ovo je dobra zastita mada ako profesionalcu zapadne a oko tesko ga je obranithttp://img229.imageshack.us/img229/3154/fullychainlockcar.jpg/
 
Član
DuloX_ je napisao(la):
ma sve su to igracke za pravog lopova, ali velika stvar za neke pocetnike, svaku zastitu koju stavis imas manju sansu da ti ga ukradu, a na passatu multlock mozes zakljucati u svakoj brzini mada je najbolje u rikvercu jer i da upali auto nemoze daleko na rikverc dogurat...

Al ga zato moze odgurat ,kad pritisne kvacilo :)

bravof je napisao(la):
MrShadow je napisao(la):
Imam garazu, tako da sam siguran dok je kod kuce..

O GPS sam razmisljao, ali sam cuo da je to skupo kao i kasko, tako da se bas i ne isplati s obzirom da s kaskom dobijes i osiguranje protiv stete...

E da mi je jedino maznut gdje one naljepnice " OVO VOZILO JE POD SATELITSKIM NADZOROM " :) ..


a nisi cuo za ometac GPRS signala,jednostavno lopov usteka u upaljac taj uredjaj i rahat ga odveze a veze nemas s autom....:icon_rolleyes:

100% tacno i dokazano.Potpis
 
Top