Zastita od kradje ?

Zastita od kradje ?

Član
Koji ste vi likovi,zasto bi bas nekom profesionalcu zapao za oko neki golf 5 sa 3-4 zastite kad moze naci nekoga golfa 5 bez ijedne...Moga golfa 2 vjerovali ili ne jednom su pokusali ukrasti i jednom su ga obili i to sve nedavno...eto sreca da imam i lavlju kandzu i alarm i sad ce ga kao neki krasti ako mu je zapao za oko....bas..:lol:
 
Član
Evo sta mi je veceras predlozio prijatelj elektronicar, pa ajd da podijelim s vama.. Kaze da je ovo vec uradio i da radi isprobano...

- Dakle, kaze da lopov kad obija auto preko izlaza gdje se u servisu spaja racunalo radi dijagnostike i lopovi skidaju kod za auto i da je to jedini nacin kako mogu doci do koda.
- Kaze da je skinuo taj izlaz i zice povezao na SCART izlaz.
- Onda je napravio kabal koji je na jednom kraju imao skart, a na drugom orginalni izlaz za dijagnostiku..

Znaci, ako nemas to kablo na koje je on prebacio orginalni izlaz od dijagnostike, da prvo spojis sa skart sa skartom, i onda na drugu stranu kabla da ustekas racunalo, ne mozes nikako skinuti kod...

Kad servisiras auto, naravno u servis odneses i taj kabal...

Malo sam zeznuto objasnio, ali nadam se da kontate poentu.. Sta vi mislite o tome, jel bi moglo ovo upaliti?

Meni fino zvuci i ozbiljno razmisljam o prijedlogu da mi ovo uradi..
 
Član
dobra zamisao, ako to uradis, i budes postavljao nedaj boze shemu il slicno za to kablo,raspored zica, nemoj to javno
 
Član
naravno da necu javno, fazon i jeste sto on moze napraviti semu kakvu zeli, a mislim da nema niko 2 sata vremena da se zaj*ava i skonta gdje koja zica ide i poveze sve :) ...

Teoretski mi super zvuci, jos cu malo ispitati situaciju i odradit cu ovo sebi sigurno...
 
Član
MrShadow je napisao(la):
Evo sta mi je veceras predlozio prijatelj elektronicar, pa ajd da podijelim s vama.. Kaze da je ovo vec uradio i da radi isprobano...

- Dakle, kaze da lopov kad obija auto preko izlaza gdje se u servisu spaja racunalo radi dijagnostike i lopovi skidaju kod za auto i da je to jedini nacin kako mogu doci do koda.
- Kaze da je skinuo taj izlaz i zice povezao na SCART izlaz.
- Onda je napravio kabal koji je na jednom kraju imao skart, a na drugom orginalni izlaz za dijagnostiku..

Znaci, ako nemas to kablo na koje je on prebacio orginalni izlaz od dijagnostike, da prvo spojis sa skart sa skartom, i onda na drugu stranu kabla da ustekas racunalo, ne mozes nikako skinuti kod...

Kad servisiras auto, naravno u servis odneses i taj kabal...

Malo sam zeznuto objasnio, ali nadam se da kontate poentu.. Sta vi mislite o tome, jel bi moglo ovo upaliti?

Meni fino zvuci i ozbiljno razmisljam o prijedlogu da mi ovo uradi..

upravu si 100%, potpis
 
G P S plaketa
af1a85e9.jpg
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Meta alarm ili eventualno GPS za pracenje lokacije ;)

Moje licno misljenje o GPS sistemima je bezveze,moj ortak je to imao a ipak mu ukrali kola i nije ih mogao locirati.Malo sam se raspitao o tome i saznao da kada lopovi kradu kola oni skidaju klemu sa baterije i ponovo je vrate i GPS se gubi dok ponovo neode u servis. :icon_rolleyes: A sto se zastite tice i kod mene je Houdini. :123:
 
GPS radi neovisno o bateriji u kolima.(Naravno ovisi koji je model)Primopredajnik ima svoju vlastitu bateriju koja je u stanju nekoliko dana da radi dok se ne isprazni.Da bi se sto brze kola lokalizirala, sva stakla u kolima kao i svjetla, su gravirana na taj nacin da je nemoguce vidjeti prostim okom to mjesto.I do god su sva stakla citava ili samo jedno,moguce je da se ustanovi gdje se kola toga momenta nalaze i dali su u pokretu ili stoje negdje u garazi.No, medjutim taj sistem graviranja je prije nekoliko godina izasao iz mode jer se stavlja sada jos jedna dodatna antena u kola koju je jako tesko naci jer se nalazi u karoseriji.Ja sam koristio 10 godina 2 GPS sistema istovremeno + Euro signal 2.
 
I ti sto postavljaju GPS-ove mogu saradjivati sa lopovima... Najbolje kad bi se moglo je da sam sebi stavis, a uostalom, ko ce pretpostaviti da na petici imas GPS, tu jedino profesionalci nece riskirati, a ovi ostali sumnjam i da ce pomisliti na to ;)
 
Član
Ja sam svoje auto rijesio s prijateljem elektronicarom na njegov nacin..

Skinuli smo izlaz za dijagnostiku, izmjesali sve kablove, spojili ih na drugi izlaz ( ne mogu reci koji iz sigurnosnih razloga ), napravili kablo koje je prelaz izmedju orginalnog izlaza i ovog sto smo mi namontirali na auto..

I ako pokusa neko, sj*at ce se pravo, prvo sto izlaz nece naci na mjestu na kojem treba da bude, a drugo, i ako ga nadje nema sanse da spoji ijedan laptop na njega kako bi dosao do koda..
 
Član
Najbolja zastita Hudiny Lock, zeder je davno otvoren, i GPS nema prijem u betonskoj garazi. pozz
 
Član
Kad ga lopovi snime daba ti sve zastite,jer sve te zastite su ljudi napravili i postoji rijesenje kako se te zastite skidaju sad amateri kradu 2,3,4 golfove a profesionalci mogu ukrasti sta pozelis vjerujte znam iz iskustva(mom ocu su slep sluzbom odvukli auto).............naljepis svakavih naljepnica i stavis svakakvih zastita i sta bude auto nestane preko noci......
izvinjavam se svima da neotvaram novu temu,
nego sta vi mislite o cobri?????
 
Član
MrShadow je napisao(la):
Ja sam svoje auto rijesio s prijateljem elektronicarom na njegov nacin..

Skinuli smo izlaz za dijagnostiku, izmjesali sve kablove, spojili ih na drugi izlaz ( ne mogu reci koji iz sigurnosnih razloga ), napravili kablo koje je prelaz izmedju orginalnog izlaza i ovog sto smo mi namontirali na auto..

I ako pokusa neko, sj*at ce se pravo, prvo sto izlaz nece naci na mjestu na kojem treba da bude, a drugo, i ako ga nadje nema sanse da spoji ijedan laptop na njega kako bi dosao do koda..

dobro je to odradjeno ali samo da ti kazem kako sam cito na nekim forumima kako se kradu auta svi kodovi isve sto je potrebo za upaliti auto je u instrumental tabli pa tako lopov fino ode na otpad i kupi tablu sa kljucem i unidje u takav auto i samo iscupa tvoju tablu i prikljuci svoju i fino upali i ode, ja kazem samo sta sam cito na forumu ali sad neznam koliko je istine, sretno
 
Član
nesobrzi je napisao(la):
MrShadow je napisao(la):
Ja sam svoje auto rijesio s prijateljem elektronicarom na njegov nacin..

Skinuli smo izlaz za dijagnostiku, izmjesali sve kablove, spojili ih na drugi izlaz ( ne mogu reci koji iz sigurnosnih razloga ), napravili kablo koje je prelaz izmedju orginalnog izlaza i ovog sto smo mi namontirali na auto..

I ako pokusa neko, sj*at ce se pravo, prvo sto izlaz nece naci na mjestu na kojem treba da bude, a drugo, i ako ga nadje nema sanse da spoji ijedan laptop na njega kako bi dosao do koda..

dobro je to odradjeno ali samo da ti kazem kako sam cito na nekim forumima kako se kradu auta svi kodovi isve sto je potrebo za upaliti auto je u instrumental tabli pa tako lopov fino ode na otpad i kupi tablu sa kljucem i unidje u takav auto i samo iscupa tvoju tablu i prikljuci svoju i fino upali i ode, ja kazem samo sta sam cito na forumu ali sad neznam koliko je istine, sretno

onda ima kasko ;)
 
Top