Yugo 55 by Srki_MB

Yugo 55 by Srki_MB

Član
Evo da i ovde predstavim svoju vozilicu :)
Dakle radi se o Yugu 55 '90. godiste.Kupljen u martu ove godine u ovakvom stanju
scaled.php

scaled.php

scaled.php

scaled.php

scaled.php

scaled.php

Interijer je bio u jakkoooo losem stanju,a gepeku je kumovala prethodna vlasnica.:icon_smile:
Gepek u medjuvremenu ispravljen i skinut zadnji brisac i bravica
scaled.php

scaled.php

Sredjene feluge koje su bile u jako losem stanju
scaled.php

scaled.php

I auto spusten 4 cm naprijed metodom sjecenje opruga :icon_biggrin:
scaled.php

Zatim povareno par rupa sto su bile na podu i zatvoreno mjesto za tablicu
scaled.php

scaled.php

Opran motorni prostor
scaled.php

Onda se odlucim da ga lakiram u Ferrari Rosso Corsa crvenu,a kos lakiran u mat crnu
scaled.php

scaled.php

Onda se krenulo malo raditi na interijeru :icon_biggrin:
Kupljeni sicevi od BMW-a E36

Nisu sve slike mogle stati u prvi post pa da nastavim :icon_biggrin:
Odredjene neke prepravke na instrument tabli,tabla lakirana u crno i ubaceni satovi od lade sa bijelom pozadinom

Ovde satovi nisu dobro nalegli,al' nmg naci sliku sa sadasnjim stanjem
ODradjeno i osvjetljenje centralne konzole

Tapacirung krova takodje lakiran u crno

Odradjen strut-bar naprijed i nazad

Nabavljene i ATS Classic 6j

Skinuti amortizeri,prednji skraceni i tvrdo napunjeni,takodje i zadnji.Auto naprijed spusten jos 2 cm,a nazad popeglan gibanja sa 20cm na 15
Zadnje lafete izvucene vani 1cm na svaku stranu i stavljeni distanceri od 5mm,pa sam morao sjeci rubove jer je zapinjala guma nenormalno

Stavljene i skije
E sad malo planova za buducnost :icon_biggrin:
-motor od FIAT-a 1.4,1.5 ii 1.6 na sta naletim :)
-spustanje jos 2 cm naprijed
-ubaciti kamionski gibanj,jer mi i sad kace rubovi cim jedno sjedne nazad
-uraditi auspuh od pocetka do kraja
-kad finansije dozvole,mozda se uradi i neki roll-bar
-sto se tice feluga,one ce najvjerovatnije da se lakiraju ovako nekako

Valjda nisam nista zaboravio,a u slucaju da jesam,dopunicu kasnije :icon_biggrin:
Tol'ko za sad.:icon_smile:

P.S. Sorry na losem kvalitetu slika,slikano je kucnim telefonom :lol:

Edit: Evo popravljene slike,nadam se da se sad vide,nisu mogle stati sve u jedan post pa ce biti dole nize. :S
 
Član
@Franki Na proljece cu najvjerovatnije stavljati tablu iz novijeg Yugica pa cu praviti nesto na originalnim satovima,al' otom potom :)
@ B.M - Floyd J***m ih kod mene se vide :S a auspuh ce ici nesto na fazon onog na EFI-ju.:icon_biggrin:
 
Član
đeš kuciste filtera nako ofarbat jooooooooooj :icon_eek: vracaj no u crno ;) Odradio si dobrog posla ;) Racunaj da ce ako promjenis motor i treba (time sto si planirao) auto samo od sebe pasti 1-2 cm Ce da bude zvrk ;)
 
Član
niksa je napisao(la):
đeš kuciste filtera nako ofarbat jooooooooooj :icon_eek: vracaj no u crno ;) Odradio si dobrog posla ;) Racunaj da ce ako promjenis motor i treba (time sto si planirao) auto samo od sebe pasti 1-2 cm Ce da bude zvrk ;)
Ma sto vise pa'ne to bolje :lol: Kuciste filtera je isto privremeno,samo polako sve ce se tu izmjenjati :icon_biggrin:

Evo i ostatak slika
scaled.php

I komplet interijer presvucen u crveno crnu kombinaciju
scaled.php

scaled.php


scaled.php

p2207111729.jpg

scaled.php

scaled.php

http://desmond.imageshack.us/Himg834/scaled.php?
server=834&filename=p280811175702.jpg&res=medium
scaled.php

scaled.php
scaled.php

slika1320.jpg

scaled.php

scaled.php

images

Jest' da je nista ni s' cim al' ne znam kako bi drugacije odradio :S
 
ooo druze fino fino poznat mi auto sa drugi foruma , smao ga malo spusti jos dole i stici te rubove da ti nebi cesala guma od rub 5 min posla po rubu.

samo napred ako sta treba javi se tu smo da se pomazemo
 
Član
Naprijed ce ici jos malo,a nazad ostaje kakav jeste.Zadnje rubove sam sjekao,al' treba jos.Zaj***o sam se sto nisam rasirio rubove prije lakiranja,a sad je kasno :icon_sad:
Sta ces pocetnicke greske :lol:
 
ma za male pare se to rijesi vrate se original rubovi, javi se ako te zanimaju za neki 40€ kupis sva 4 ruba original i malo farbe ako imas jos te crvene i rijesis poso za cas posla. a tu su drugari da te ispravljaju kad grijesis
 
Član
Evo i kako tabla trenutno izgleda
scaled.php

A nabavio sam i retrovizor od Zastave 101.Za sad imam samo jedan,a ovih dana mi treba stici i drugi pa cu ih montirati na auto.
scaled.php

A evo da najavim i jedan mini projekat sto cu raditi preko zime
Dakle radi se o kartingu koji cu lakirati u boju auta i sve na njemu osvjeziti i kupiti krovni nosac koji ce biti prepravljen tako da ram nalijeze tacno na njega,pa lagano vikendom na stazu.:icon_biggrin:
scaled.php

scaled.php

Za sad je skinuto sve sa rama i ovih dana bi trebalo poceti smirglanje rama i priprema za lakiranje.:icon_smile:
scaled.php
 
Član
@Puki Hvala,pratim forum jedno vrijeme,al' tek sam se sad predstavio :icon_biggrin:
@323 Ma ima mene svugdje :lol: A trudicu se da Yugo bude jos bolji ;)
 
Top