VW Golf 4 1,6b vs. Opel Astra 1,6 uvoz????

VW Golf 4 1,6b vs. Opel Astra 1,6 uvoz????

ne znam sto raspravljas o potrosnji, SVAKI TROSI, da je razlika sad u 5 litara pa ajd........... i ta astra i golf ce da trose cenera po gradu kako god da okrenes, ne znam koja je god ali mislim da je EKO2 motor u golfa 1.6 :D
 
Član
sve astre g imaju pocincan lim znaci od 98 a mislim da je opel i ranije sa tim poceo ... i to da ce astra g i golf 4 isto trositi se ne slazem nikako, golf ce popiti vise 1000000000 %
rece vec neko treba gledati u kakvom su stanju auta na koja naletis ne bi ni ja bjezao ni od jednog
 
Član
Koliko ti km prelazis i koliko dugo planiras da auto bude kod tebe, i to treba da ima uticaja na kupovinu?
 
Član
Druze ovdje ce svako svoje hvaliti tako da neces naici na neko subjektivno misljenje.
Evo ti moje misljenje, trudicu se da budem (subjektivam) maximalno, pa dobro razmisli... ne vozim trenutno niti jedan od ova dva auta, ali nekad sam vozio, trenutno imam jedan u porodici, onu stariju astru F iz 92. godine.
Da trazis diesel varijantu, VW TDI bi ti bio mnogo bolji izbor jer ima stvarno dobar dizelas u poredjenu sa opelovim koji je tek nedavno dobio dostojan cdti 1.9 motor... prije toga, slaboo da je sta valjalo.
Sto se tice benzinaca mislim da od opela do nekih 1800 kubika, nema boljeg proizvodjaca, sa manjom potrosnjom i sa boljim performansama, jeftinocom odrzavanja i sve ostalo...
Najbolja varijanta 1.6 16V, pokazao se najizdrzljivijim.Alinije los ni onaj 1.416v od 90 konja, znatno manje trosi, a ne ide losije puno.
Po meni Astra definitivno bolji auto za isto para...
Sto se tice limarije, druze, ne kupujes auto staro 27 godina pa da to bude najbitnija cinjenica... od tih astri se lim na opelu znatno popravio tako da nemas razloga da bjezis od nje.
Da, jos jedna bitna cinjenica, opel kotira na mnogo vecem mjestu po kvalitetu od VW-a... ja ti iz svog iskustva, mogu reci za onu stariju astru, F, vozi mi je stari iskljucivo na selo, 92. godina... ja ne mogu da vjerujem kakav je to beton od auta... jednostavno trap nakon 5 godina voznje po najgorem makadamu, kamenju, blatu, je utegnutiji nego na mom fiatu koji nikad nije vidio makadama, nista ne kucka ni sekundu.... znaci nevjerovatno kvalitetan trap... mislim da smo u taj auto u zadnjih 5 godina ulozili cirka, 220KM..... zlo kako je dobar auto....
 
Član
Tezak izbor! Drug ima Golfa 1.6SR,auto nije lose,ima nekih musica ali sve u svemu dobro je,bar je kvalitetan! Motor je tih jako,unutra isto tako nije lose,samo sto se izlizu one plastike i izgrebu rucke na vratima,standardno za golfa... E sad ako ocekujes da ide nesto posebno tesko,dosta je trom,pogotovo ako uzmes model sa klimom i kad je upalis,jedva se vuce,a hoce potrositi 10 pa mozda nekad i vise! Uglavnom ne znam...nemam puno iskustva sa astrom,ali ako nadjes nekog golfa sa finom opremom...bar je ljepsi! ;)
 
Član
ja imam golfa 1.6SR vec 7 godina i nema nikakvih problema tako da te price kvari se okaci macku o rep, samo redovno i to je to... a potrosnja standardno oko 7 na otvorenom a po gradu cenera... eto
 
Član
djogi86 je napisao(la):
Druze ovdje ce svako svoje hvaliti tako da neces naici na neko subjektivno misljenje.
Evo ti moje misljenje, trudicu se da budem subjektivam maximalno, pa dobro razmisli... ne vozim trenutno niti jedan od ova dva auta, ali nekad sam vozio, trenutno imam jedan u porodici, onu stariju astru F iz 92. godine.
Da trazis diesel varijantu, VW TDI bi ti bio mnogo bolji izbor jer ima stvarno dobar dizelas u poredjenu sa opelovim koji je tek nedavno dobio dostojan cdti 1.9 motor... prije toga, slaboo da je sta valjalo.
Sto se tice benzinaca mislim da od opela do nekih 1800 kubika, nema boljeg proizvodjaca, sa manjom potrosnjom i sa boljim performansama, jeftinocom odrzavanja i sve ostalo...
Najbolja varijanta 1.6 16V, pokazao se najizdrzljivijim.Alinije los ni onaj 1.416v od 90 konja, znatno manje trosi, a ne ide losije puno.
Po meni Astra definitivno bolji auto za isto para...
Sto se tice limarije, druze, ne kupujes auto staro 27 godina pa da to bude najbitnija cinjenica... od tih astri se lim na opelu znatno popravio tako da nemas razloga da bjezis od nje.
Da, jos jedna bitna cinjenica, opel kotira na mnogo vecem mjestu po kvalitetu od VW-a... ja ti iz svog iskustva, mogu reci za onu stariju astru, F, vozi mi je stari iskljucivo na selo, 92. godina... ja ne mogu da vjerujem kakav je to beton od auta... jednostavno trap nakon 5 godina voznje po najgorem makadamu, kamenju, blatu, je utegnutiji nego na mom fiatu koji nikad nije vidio makadama, nista ne kucka ni sekundu.... znaci nevjerovatno kvalitetan trap... mislim da smo u taj auto u zadnjih 5 godina ulozili cirka, 220KM..... zlo kako je dobar auto....

Bio si veoma objektivan, a ne subjektivan :) A takav i treba da budeš;)
 
nema se tu sta puno pricati,, enterijer cetvorkin je za astru pojam,
pogledaj samo slike,, ja ne govorim po tome vec po onome sto sam vidio,
ovi sto pisu da se plastike izlizu i to,, istina ali to su one plastikice oko kljuca,
oko el podizaca i sl, imaju gumeni sloj koji se pocne guliti, investicija da to rijesis je 40, 50 km
ofarbas i miran,, kontrolna je kvalitetnija , meksa i ljepse dizajnirana,,
eksterijer je isto ljepsi,, a sigurno i kvalitetniji, jer sam radio 2,3 astre
kojima su obrve bile u koroziji,, a ta prica da opelovi motori benzinski ne trose noije istina,
mozda na otvorenom ali loko 10 1000%,, 1,5 opel toliko trosi u autu teskom 850 900 kg,
gradske voznje taj golf ce uzeti oko 10, tu nema sumnje,, motor je vrlo tih i ugladjen,,
probao sam 16 v skroz fino vuce, i za razliku od 1,4 je zmaj,,
moj savjet je mk4, klimatronic,,el podizaci,,daljinsko i sl,,
 
Osobna iskustva sa ovim autima su u redu, ali ne možete čovjeka savjetovati šta je ljepše, ako će po tome birati auto onda mu ne treba nikakav savjet sa strane.

Jedno pitanje za bucky_mb: na kojim Astrama si radio lim, F ili G? Zanima me to jer Astra G ima 12 godina garancije na lim, osim ako nije oštećen. :icon_question:
 
Član
Jesam subjekat :)) hvala na ispravci....

Svakako da ne treba nekome govoriti sta mu je ljepse... ta astra jeste sklepana unutra... nije nesto ljepa instrument tabla a izgleda gola ko lipa... al ne daj da te takva glupost pokoleba... nije ni golfic neki ljepotan po tom pitanju.
Kvalitet plastike mi se cini bolji u astri.
 
Da sam na tvome mjestu da sad uvozim auto uvezo bih golf 4 ili 5 TDI oba.
Astra mi se mnogo svidja nez kakva je sa benzinskim motorom.
Ali sa dizelskim je nekako troma, dok je golf puno ljući.
Ali tvoji su novci tvoja je zadnja i ti znas sta ces sebi kupit.;)
 
Eeee, ljudi hvala na svim ovim porukama!!! Znaci ovako, automobil dovozim iz Njemacke! Cjena tamo je u prosjeku za Golf 4 benzinac oko 2500 eura, a Astre su do 2000 eura....Student sam, automobil vozim ali ne tako stalno i na tako velike relacije, ali ipak meni kao studentu ipak je bitnije trosi li 8 ili 10 litara.....Znam ja da ako sam rekao da hocu benzinca nemogu puno birati jer svi oni trose, ali i nijanse su bitne....Golf je meni licno puno ljepse auto od Astre i bolje odradjen, ali ja na to nemogu gledati tako jer inace volim VW, zato me interesuju misljenja o Astri G.....Znaci ako sam ja pristrasan sa VW, vi budite realni i napisite mi u cemu je razlika i tako to...Zasto ovaj a zasto onaj, da napomenem da to auto treba nekad i prodati....:D
 
Član
Vozio sam i jedan i drugi auto,

Lično meni su oba auta ok sa tim motorima, potrošnja je tu negdje zavisi od samog vozača, oba auta su lijepa,

Nego kad ti budeš kupovao koji ti prvi izleti a da je očuvan i lični na nešto, ti kupi ne zamaraj se previše, jer sa tim autima nema promašaja.

jedino je pitanje sreće, ako naletiš na neki primjerak koji je puno prešao ili nije uredno održavan onda si nagrabusio.
 
Top