VW Golf 4 1,6b vs. Opel Astra 1,6 uvoz????

VW Golf 4 1,6b vs. Opel Astra 1,6 uvoz????

Pozdrav ljudi, nije me bilo dugo...Sakupio sam nekog novca i planiram uvesti auto iz Njemacke!!! Zelim vase preporuke o dva gore navedena auta, kako i zasto???? Vec sam pronasao neka auta, imam extra prijatelja radi u VW servisu u Minhenu!! Interesuju me vase preporuke!!! Hvala!!!

Ajde ljudi pa pisite nesto o ovome???????
 
Član
ja bi astru samo ako je mladja od golfa. Ima mi drug astru sa tim 1.6 benzinskim motorom , pravo fino ide i on sto se tice motora nema nikakvih ulaganja,popravki i slicnih zajebancija. Samo redovan servis i pici.
Vec kod tatinog kolege golf IV sa tim 1.6 motorom pravio puno belaja,neznam sta je ali znam da ga je od muke mijenjao za 1.9 tdi,pri tome popusio dobre love
trebao si nam staviti auta koja imas u opticaju,mislim linkove sa oglasa,pa da vidimo:icon_biggrin:
 
Član
Golf 1.6 puno ce ti vise potrositi od Astre 1.6 a po meni je Astra milion puta ljepsa i bolja
 
Potrosnja i jeste jedna od kljucnih stvari, znam da Astra manje trosi!!! Ali interesuje me i limarija, i to koji motori se vise kvare, koji su izdrzljiviji...Koje je jeftinije za odrzavanje....I tako to??? Pisite sve!!
 
Član
Hmm...dobro pitanje konačno neko da uporedi četvorku, a ne trojku sa ovom astrom. Težak je izbor, svakako da golf ima vise prednosti, zavisi koji su motori u pitanju. Golf ima od 100, 105 i 110ks, a astra 75, 85 i 100ks. Za golfa od 105ks pouzdano znam da nije veliki potrošač i mislim da je najbolji izbor.
 
Član
astra 1,6 16v i glavni si ;)
ak si se vozio u oba auta nekad,ne vidim zbog cega si u nedoumici
astra g nece struhnut ak nije ostecena farba,nije to kadett :lol:
 
Član
Slazem se(sto se tice ovog truhnjenja...haha), stim da se golf puno vise krade. Po meni Astra bolji izbor;););)
 
Član
Moj prijedlog je Golf..ima mi drug isti takav pravo zadovoljan...super ideeee...sve za 10 ..sto se tice potrosnje naravno kad stisnes gas trosi svako..a nako normlane voznje zadovoljavajuce ..al opet vidi ..SRetno
 
Član
koliko znam da golfov 1.6 motor vise trosi i kvarljiviji je od astrinog 1.6 sa limarijom nemas frke ni kod jednog, e sad na tebi je da biras koji je ljepsi, a za udobnost neka se javi neko, vozio sam oba auta ne znam sta bi ti reko ..
 
Član
1.6 8v motor je najbolji izbor. Ventilaš ima razvučen obrtni moment pa voli više popiti pri pretjecanju i opterećenju.

1.6 16v motor kod opel astre voli popiti ulja. Mnogo...
 
Znaci ljudi nista pretjerano, kupujem sebi automobil da se vozim 2-3 godine, kao sto sam se vozao sa Golf 2 1,6 benzin(trosio vise od 10 litara po gradu) ali nije me izdao ni na -30 ni na +30 evo 5 godina!!! Znaci treba mi malo savremenije auto, sa nekom klasicnom opremom(ABS, klima, cen.zakljucavanje, el,stakla......)....Izbor sam skratio na GOLF 4 ili ASTRA G, motor 99% 1,6 benzin jer mi se cini nekako najekonomicnije odnos snage i potrosnje.... Nisam upoznat od kada su poceli raditi Opela sa pocincanim limom, jer neko prica neku pricu....Razumijem se dosta u auta, ljubimac sam VW koncerna, ali Opel ima fantasticne benzince, Astra je lijepo auto a jeftinija je u Njem. od Golfa....Jedini problem je sto Golfova ima mnogo vise sa Euro 4 motorima, nego Astri, pisite i o tome????

ZELA GTI je napisao(la):
1.6 8v motor je najbolji izbor. Ventilaš ima razvučen obrtni moment pa voli više popiti pri pretjecanju i opterećenju.

1.6 16v motor kod opel astre voli popiti ulja. Mnogo...

O kojem autu pricamo???
 
Član
Ne znam za Astru, drug mi ima cetvorku 1.6 motor, fino ide, motor tih, potrosit ce cenera sad pa sad po gradu, isprva mu je prica bila kako voli sto je uzeo benzin, a sad prica "ma trosi u pm"
Ovo ti govorim jer vidim da si spomenuo da ti je potrosnja kljucna stvar, zato bi ja na tvom mjestu isao mozda na nekog pola dizela ako vec ne mozes uzeti 4-ku a da nije benzin, uostalom ne znam o kojoj je cifri rijec, mozda mozes i ovdje naci finog golfa ili pola a da je dizel, ispadne samo treba biti strpljiv.
 
Član
mogu ti samo reci da je astra udobnija od golfa i ljepsa troduplo a sad sto se tice tih benzinskih motora nisam bas upucen najbolje...
 
Član
ako ti je bivsi golf trosio po gradu 10 litara ni ovaj ti nece 100% vise trosit...testirao ga moj jaran po gradu ..potrosnja 10 litara...
 
Top