Tigar gume

Tigar gume

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MTR

Član
nodiash je napisao(la):
Kazu bolje kondom natakarit na felgu nego tigar gumu :lol:

:lol::lol::lol::lol: , jes vala hahahah

a sad ozbilja , nije to do marke il dje se prave , nego brate glava je u torbi , svi koji su na tim nekim gumama nek malo potjeraju kroz par krivina i nek pipnu gumu da vide kako se grije i savija , a o gutama da ne pricam . Nego skupi malo vise para ( +30-50 KM ) i kupi brate gumu kako valja .

Da mi je vidjet za koliko metara stane ta Tigrova na snijegu za razliku od Pirellija :icon_confused:
 
MTR je napisao(la):
nodiash je napisao(la):
Kazu bolje kondom natakarit na felgu nego tigar gumu :lol:

:lol::lol::lol::lol: , jes vala hahahah

a sad ozbilja , nije to do marke il dje se prave , nego brate glava je u torbi , svi koji su na tim nekim gumama nek malo potjeraju kroz par krivina i nek pipnu gumu da vide kako se grije i savija , a o gutama da ne pricam . Nego skupi malo vise para ( +30-50 KM ) i kupi brate gumu kako valja .

Da mi je vidjet za koliko metara stane ta Tigrova na snijegu za razliku od Pirellija :icon_confused:


E upravo na to mislim.
Nema veze jel auto jako ili nije pa da se prepire oko toga da li je stvarno potreban Goodyear/Dunlop...,zamisli da 5m ( a sigurno i vise) kraci zaustavni put na Gudjirki moze znaciti zivot nekog pjesaka,da ne govorim o ostalim situacijama.Gume su jedina veza izmdju nas i ceste,ne treba stedit na gumama nikako.

Izvini Vladica,nisam mislio nikog uvrijediit,al realno jeste smece ba,koliko para toliko muzike,nema dalje price.Nedostatak love nije neko opravdanje,dobro razumijem da se nema (nemam ni ja ba - vozim od stare auto:D) al uvijek se moze protegnut za 100 km jbt.

I svi ovdje govore o ponasanju guma na snijegu,a slabo ko uzima u obzir i ponasanja na mokrome po cemu ce vecina nas voziti bar 60% vremena, a tu Sava i Tigar failed! :D
 
Nemam licnog iskustva sa zimskim Tigrovim gumama, ali kad su u pitanju ljetne imam... Iako su niskoprofilne u pitanju (45mm), one NENORMALNO huce, kao da je otisao lezaj... I 10000000% je istina sto i BMWSCANNER kaze... ne mozes ici pravo- NIKAKAV GRIP po suhom... a na mokroj cesti je posebna prica... Jednom rjecju - NIKAKVE...

Ono sto mi se CINI da bi moglo biti + kod njih (osim DOBRE CIJENE) je trosenje... za nekih 30 000km VRLO MALO su se potrosile... za razliku od Bridgestone Turanza ER300 koje su vec dosle "do granice"...

Savine zimske su odlicne prvih 2mjeseca i to samo po snijegu...

AKO imas mogucnosti kupi MIchelin ALpin A3, eventualno Ultragrip 7+ Wintersport 3D...a vidim da nisu toliko ni skupe Vredestein Snowtrack a kazu da su odlicne...
 
Pokrij se onoliko, koliko ti jorgan dopusta...Svako zvucnije ime ces platiti lijepo, nije sve ni u kvalitetu...Po cemu Dunlop SP Sport 2000 175/50 R13 vrijedi 150 KM po komadu?
 
Član
vrijedi kako ne vrijedi,s njom ces sigurno uletiti i izletiti iz krivine,s tigrom mozes uletiti ali izletiti slabo :)
prije ces stati,vrijedi robije,guma glavu cuva ljudi :)
na gumama ne treba stediti na ostalom se moze :)

sto neko rece,radije na protekt nego na losim novim ;)
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
Gtiboy je napisao(la):
Tigar Winter 1 za zime solidan odnos cijene i kvaliteta, mozete pricati kako su smece ili nevaljaju, ali svaka nova guma je bolja od protekta! Ako ste ikad gledali kako se radi protekti znate o cemu pisem. Za zimu Winter1 ce bez problema sluziti 2 sezone (ako ih ljeti skidate). Pogledaj i cijene tigar trade u BL, kupis 3 gume a 4 dobijes gratis.
Nemoze se Tigar porediti sa Michelinom ili goodyear, ali sa savom moze itekako. Naravno pri kupovini gledati na datum proizvodnje obavezno.
Na ovom testu sto si ti postavi ne preporucuju Sava eskimo, a imas na forumu masu ljudi koji ih voze pa su zadovoljni njima....Svako seproteze koliko je dug, do tebe ja sta ces uzeti.

ako nemas pojma kako se pravi protekt nemoj pricati gluposti i ako nisi vozio na toj gumi takodjer nemoj pricati gluposti
i za sve sta je jace od 100 ks tigar je smece ebem ti gumu kad mi auto kliza u 3 brzini ko da nema tockova nikako ebo te tigar to je dobro samo za zapaliti da fino dimi :)

Bio u protektirnici i gledao kako se prave. Vozio Tigra na autu, a vozio i protekt na autu od 126Kw, i otpao mi cijel gazeci sloj sa nje.... Koju si ti to gumu od tigra uzeo pa kliza u 3 brzini? I da, da nemam pojma ne bi se ukljucio u diskusiju, kao sto vecina jeste. Svi znaju sta ne valja a nikad ni probali......
 
Član
E ovako, imao sam tigar ljetne na golfu trojci s dimenzijama 195 50 15 bile nove kad sam uzeo auto na pocetku sezone do kraja sezone se potrosile i tako nastavio voziti zimi:D isto voziti po snjegu i po kisi sto jest, jest imam lose iskustvo ali sad cu stavit iskljucivo zimske na twinga 13-ke auto od 43 kw tanka gumu ide samo treba da uhvati malo. sta sad ja trebam za 13-ku dat 150 KM po komadu pa nebi kad bi bila zlatna da je 15-ka u pitanju pa hajd
 
Član
Koliko od vas je uopšte kupilo zimske nove gume, bilo koje ? Vidim pametuju raja, nekakve snage se spominju.. Ja vozim dvije zime na Tigar gumama i nigdje nisam stao. Osim toga, ko valja auto po krivinama na snijegu ?? Kupi nove gume, pa koje god, bolje nego neke polovne i stare koje su tvrde ko kamen..
 
Član
Alen_P je napisao(la):
Koliko od vas je uopšte kupilo zimske nove gume, bilo koje ? Vidim pametuju raja, nekakve snage se spominju.. Ja vozim dvije zime na Tigar gumama i nigdje nisam stao. Osim toga, ko valja auto po krivinama na snijegu ?? Kupi nove gume, pa koje god, bolje nego neke polovne i stare koje su tvrde ko kamen..

upravo tako, 80% vas nije vozilo s tim gumama i samo se bezveze pametuje,nismo na sjevernom polu il u kanadi, 01.01.2009 sniejga pored ceste metar i po na cesti pola metra, komunalci nisu radili radi nove godine i ja sam morao na put i isao sam preko komara i bar 20 auta sam u putu sreo koja nisu mogla maketi a ja s tigrovim i otisao i vratio se preko komara da nisam imao nikakvih problema, nazad mi bile dunlop sp sport m+s i stare 10 godina, samo me nekad malo zanese zadnji kraj jer sam sam bio.. a u krivinu sam ulazio po 40km/h a jos nizbrdica, od tad samo TIGAR,
a stari na cvrki ima barum m+s nazad a naprijed michelin i sigurnije mi je vozit svoje auto..
 

emi

Član
ebga vicu na kraju sta mi financije dopuste, najvaznije mi je kako drze na mokrom jer ipak je tako 90% vremena zimi po gradu.
imam sad hankook i bila je ogromna promjena poslije save na mokrom.
moram malo obic ovih dilera guma da vidim kako se cijene uopste krecu
 
Član
ah da niko od nas nikad nije kupio nove gume :D:D
a @elmir da cuju ovi iz tigra tu tvoju izjavu da si sigurniji sa michelin nego tigar,pa dali bi ti kompletnu proizvodnju guma :D:D
smijesno fakat
 
Član
Gtiboy je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
Gtiboy je napisao(la):
Tigar Winter 1 za zime solidan odnos cijene i kvaliteta, mozete pricati kako su smece ili nevaljaju, ali svaka nova guma je bolja od protekta! Ako ste ikad gledali kako se radi protekti znate o cemu pisem. Za zimu Winter1 ce bez problema sluziti 2 sezone (ako ih ljeti skidate). Pogledaj i cijene tigar trade u BL, kupis 3 gume a 4 dobijes gratis.
Nemoze se Tigar porediti sa Michelinom ili goodyear, ali sa savom moze itekako. Naravno pri kupovini gledati na datum proizvodnje obavezno.
Na ovom testu sto si ti postavi ne preporucuju Sava eskimo, a imas na forumu masu ljudi koji ih voze pa su zadovoljni njima....Svako seproteze koliko je dug, do tebe ja sta ces uzeti.

ako nemas pojma kako se pravi protekt nemoj pricati gluposti i ako nisi vozio na toj gumi takodjer nemoj pricati gluposti
i za sve sta je jace od 100 ks tigar je smece ebem ti gumu kad mi auto kliza u 3 brzini ko da nema tockova nikako ebo te tigar to je dobro samo za zapaliti da fino dimi :)

Bio u protektirnici i gledao kako se prave. Vozio Tigra na autu, a vozio i protekt na autu od 126Kw, i otpao mi cijel gazeci sloj sa nje.... Koju si ti to gumu od tigra uzeo pa kliza u 3 brzini? I da, da nemam pojma ne bi se ukljucio u diskusiju, kao sto vecina jeste. Svi znaju sta ne valja a nikad ni probali......
e da si imao ovaj protekt sta se sad prave i prodaju nebi ti gazeci sloj otpao jer nema sanse da otpadne kad se kompletna guma naliva nanovo i da taj tigar hitris nesto tako kako li vec smece obicno stavio i za 2 dana iskidao do felga i bacio govna jer ne vrijede posrane marke iako su bile nekih 60 maraka tamo vamo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top