Tigar gume

Tigar gume

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
stefan je napisao(la):
almir_gr je napisao(la):
Imam je ja, nisu nesto para, oko 50 KM dvije platio, onako solidne gume za jedne sezone, za te pare ne ocekuj cuda kao od gume koja kosta po 150 km po komadu!!!

tigrove zimske kostaju 65km po komadu

Gdje sam ja napisao da sam uzeo zimske??? Uzeo sam ljetne, i te dvije gume sam platio sitno preko 50 maraka sa montazom, nove bile, nemam potrebe lagati da sam nesto jeftinije platio nego sto jesam!!!
 
Legend
almir_gr je napisao(la):
stefan je napisao(la):
almir_gr je napisao(la):
Imam je ja, nisu nesto para, oko 50 KM dvije platio, onako solidne gume za jedne sezone, za te pare ne ocekuj cuda kao od gume koja kosta po 150 km po komadu!!!

tigrove zimske kostaju 65km po komadu

Gdje sam ja napisao da sam uzeo zimske??? Uzeo sam ljetne, i te dvije gume sam platio sitno preko 50 maraka sa montazom, nove bile, nemam potrebe lagati da sam nesto jeftinije platio nego sto jesam!!!

pa bilo mi cudno sto je tako jeftino mislio sam da je rijec o zimskim posto o njima pricamo;)
 

emi

Član
vidio sam.na adac testu nisu preporucljive
http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Winterreifen/185_60_R14T/default.asp?ComponentID=268425&SourcePageID=8979
dunlop ovaj neizgelda los pa bi se to moglo vidit
 
Član
Tigar Winter 1 za zime solidan odnos cijene i kvaliteta, mozete pricati kako su smece ili nevaljaju, ali svaka nova guma je bolja od protekta! Ako ste ikad gledali kako se radi protekti znate o cemu pisem. Za zimu Winter1 ce bez problema sluziti 2 sezone (ako ih ljeti skidate). Pogledaj i cijene tigar trade u BL, kupis 3 gume a 4 dobijes gratis.
Nemoze se Tigar porediti sa Michelinom ili goodyear, ali sa savom moze itekako. Naravno pri kupovini gledati na datum proizvodnje obavezno.
Na ovom testu sto si ti postavi ne preporucuju Sava eskimo, a imas na forumu masu ljudi koji ih voze pa su zadovoljni njima....Svako seproteze koliko je dug, do tebe ja sta ces uzeti.
 
Član
Imao sam jednu sezonu Tigar Winter 1 .
Nisam divljao ali nisam ni zadržavao saobračaj. Gume su za neke normala vožnje sasvim OK. Ko hoće extra nek extra i plati.
 
Član
apos je napisao(la):
Imao sam jednu sezonu Tigar Winter 1 .
Nisam divljao ali nisam ni zadržavao saobračaj. Gume su za neke normala vožnje sasvim OK. Ko hoće extra nek extra i plati.

:cool:

Nemam iskustva sa Tigrom, ali imam iskustva sa Savom, kod mas u kući tri auta i svi su zimi na Savi.

Mislim da je guma ok, mislim za jednog prosječnog vozača koji ide na posao i kući te pomalo vrti po gradu i okolini je ok, a sad što trkačima ne odgovara :icon_smile: to je već drugi par opanaka.

Ja vjerujem da je i Tigar tu negdje sa Savom, ali što se kaže "plati pa klati", svi hoće vrhunsku gumu 15* 16* pa i 17* super kvalitetnu, a da bude do stoje :icon_smile:,
 
Član
Evo sad ce treca sezona kako cu voziti na Tigrovim Winter gumama, na zimsko setupu ih imam na sva cetiri tocka. Meni su se odlicno pokazale za tu cijenu, znaci normalna voznja, ne divljanje i voznja koliko uslovi dozvoljavaju. Mogu u tim testovima pisati sta hoce, ali ko hoce proci jeftino odlicne su ;)
 
Član
druga zima s tigar, nema gdje nisam isao i odlicno su mi se pokazale, bas odlicno, ali koristiti ih samo zimi, ja sam ih koristio u maju,augustu i septembru po suhom asvaltu i malo su se istrosile, nisu puno, dakle nekoristiti ljeti.. za zime odlicne..
 
Član
Izgleda da sam ja lud :D
Ja na BMW od 200 konjica ima set i zimske i ljetne....obje Tigar.....ja prezadovoljan...ja sam stalno na putu ...cesto pute i snijega i svega...po karauli mnogi Audiji i ostali ostaju iza mene...znaci bas licno iskustvo...Ovog ljeta sam uzeo nove ljetne poslije Michelina..nova guma...nema dvojbe...pa bolje opet u skorije opet kupiti nove nego neki Adac..k* palac..samo mamipara....prije imao Savu...bolji Tigar radikalno...i sad imam na drugom autu SAvu..mnogo bolji Tigar...
TO je moje subjektivno misljenje...e'sad...mnogi daju savjete a koliko je ko kompetentan...moj ti je savjet uzmi..
 
Član
i ja idem u subotu po Tigar pa cemo vidjeti kako ce se ponasat. bolje su sigurno nego moje chele:D
 
Član
Moje misljenje je da se ne treba stedit na gumama jer glavu cuvaju. Razlike su ocigledne kod vozila koji ne posjeduju ABS i onih koji posjeduju.
Moj glas ide za bolju gumu tipa Dunlop, Goodyear il Vredestein. Tigar jest dobar po snjegu, al grozan po mokrom i ledu. Kod nas u bosni zimi su vecinom ceste ociscene, klizave i mokre..a tu je Tigar i Sava jako loshi...

Savu vozio licno godinama i nemoze se poredit sa Goodyear. A i vozio sam se s drugom koji je imo Tigar, klizao je na mokrom bar 30m.....grozno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top