Tema o traktorima

Tema o traktorima

Član
U mene je tako motorka isto bila usrana do max.

Stihl 027, radi pa ne radi, radi pa ne radi. Odnosno vidjelo se da nema snage.
Zamjenio sam:
Karike ( 36 KM original )
Dva semeringa ( 34 km )
Membranu na karburatoru ( cijenu nezz )
Nova svjećica ( 12 km )
Novi ležajevi na radilici ( SKFovi oko 25 km me izaslI )

I sada sam miran narednih 10 godina.
 

Kec

Član
Vidim tema o traktorima,imam jedan problem,posto mi je traktor prispjeo za generalnu motora (imam skoro sve dijelove za generalnu ali je ne mogu sad raditi),pa sam gledao kako jedan komsija koji ima isto traktor IMT 533 kao i ja,kad je mraz prsne malo nekog startnog spreja u zracni filter,zavergla malo i sastavi odmah.Ne znam dali je to preporucljivo raditi,znaci grijac uopste ne pali samo prsne i upali,ako neko zna nesto o ovome neka napise.
 
Druze kad motor naviknes na start sprey u pola ljeta ces ga tako motat palit inace ti sprejevi su veoma explozivni i mogu sjebat motor jos vise radi tu generalku ako vec imas dijelove to je za dan gotovo ;)
 
  • Like
Reactions: Kec
Član
posalji ti meni mac ili ja tebi motor :D
kod mene ista situcija bila sa profesionalom, zvjezda otisla u qrac, odgovara ti mali mac od huskvarne, ja ga platio 25km novog, u mo u sjemenarnoj, i evo pila ima 2 godine sa njim, ne mozes poznat motorku, a to sto ulje prosipa to im je mana moze se i to napraviti, mada ja kad zavrsim prospem ulje, iduci put uspem novo (preradjeno naravno) i gas :D
 

Kec

Član
Druze kad motor naviknes na start sprey u pola ljeta ces ga tako motat palit inace ti sprejevi su veoma explozivni i mogu sjebat motor jos vise radi tu generalku ako vec imas dijelove to je za dan gotovo ;)
Radio bi nego imam nekih drugih obaveza (registracija auta,itd...) ali svakako moram je raditi ali zato za sada dok je ne odradim ugonicu traktor u garazu pa bi trebo paliti.I bilo mi je to nesto sumnjivo oko ovoga spreja :)
 
Vidim tema o traktorima,imam jedan problem,posto mi je traktor prispjeo za generalnu motora (imam skoro sve dijelove za generalnu ali je ne mogu sad raditi),pa sam gledao kako jedan komsija koji ima isto traktor IMT 533 kao i ja,kad je mraz prsne malo nekog startnog spreja u zracni filter,zavergla malo i sastavi odmah.Ne znam dali je to preporucljivo raditi,znaci grijac uopste ne pali samo prsne i upali,ako neko zna nesto o ovome neka napise.
Kod mene tako komsija isto ima 533. Izutra -10, lik prsne wd u filter zraka i upali, doduse jest mu motor pri izdisaju. Kod mene na tomi je fabricki napisano da zagrijes cep ulja i naspes u mjesto gdje sipas ulje i potegnes nekakav cok (saug) na bloku motora i zavergla2x i upali. Provjereno radi na -6, neznam na manjim temperaturama. I uradi generalku kad vec imas dijelove, bit ce drugi traktor.
Evo jedan forum
http://poljoprivredni-forum.com/index.php
ja sam tu dosta nasao korisni informacija dok sam traktor malo onaj svoj osposobijo :car3:
Taj forum je extra, hoce ljudi pomoci dati savjet.
 
  • Like
Reactions: Kec

Kec

Član
Kod mene tako komsija isto ima 533. Izutra -10, lik prsne wd u filter zraka i upali, doduse jest mu motor pri izdisaju. Kod mene na tomi je fabricki napisano da zagrijes cep ulja i naspes u mjesto gdje sipas ulje i potegnes nekakav cok (saug) na bloku motora i zavergla2x i upali. Provjereno radi na -6, neznam na manjim temperaturama. I uradi generalku kad vec imas dijelove, bit ce drugi traktor.
Moram pokusati to sa uljem :) ,samo ne znam za taj cok (pokusacu ga naci,vjerovatno ga ima i 533),kod nas i ne ide temperatura rijetko ispod -1,2.Imam skoro sve dijelove mozda neke sitnice mi fale da uradim generalku.Ovaj traktor moj je prevuko neopisivo mnogo kamena a i dalje vuce skoro svaki dan,ne vuce on ni sad lose osim sto mnogo dimi (ko parna lokomotiva :D) i tesko pali zimi.
 
Poslednja izmena:
To sto mnogo dimi moze biti do dizne, i kod mene dimi malo vise pa cu mjenjat ulozak dizne. Tako mi je u komsije bilo i on je isto uradio i ne dimi jako, jedino pod velikim teretom i uzbrdo i punim gasom.
 
Kod mog Tome 732 ima dekompresioni ventil koji oborim na zimskom paljenju i tako verglam jedno polaminuta i toku verglanja vratim ventil dekopresioni na pocetnu tacku i tomica upali ko mina to radim samo kad je veci minus a palio je tako na -20
 
To je taj cok (saug) sto sam ja govorio, Kod mene se vrati sam cim upali traktor. Ja nisam jos probo na -20, jesam na -13, al tad mi je bio prazan akumulator i nije htio upalit.
I po prirucniku pise da ne treba Tomu verglat duze od 10sec.
 
Poslednja izmena:
U 533 imas tri grijaca i imas poziciju na kljucu da ga grijes i kad nesto kao "pukne" onda verglaj, vele da mogu i grijaci od golfa 1 ili 2, u njega neki cak i sipaju toplu vodu u kiler prilikom prvoga paljenja na minusima
 
  • Like
Reactions: Kec

Kec

Član
Moze biti da dimi zbog dizne,jer to je stvarno prizor vidjeti koliki je dim,pogotvo kad ide trecom uz malo veci brijeg ali mi to i ne smeta mnogo,ali ipak moracu uraditi generalku jer je stvarno izradjen motor.A za grijanje,na limenoj tablici pise da se drzi grijac mislim 10s i onda kao nesto pukne,fucne treba verglat,mada ja znam drzati da grije i 20,30s i kad pocnem verglat ono tek tad pukne.Jedini lijek za ovo je generalka kao sto ste se i vi svi slozili.
 
Top