Tema o traktorima

Tema o traktorima

@VW Diego Dobra ta masina, steta sto nema prednju vucu.
@MaHa Styling Neznam, napravi ko i ja ovako temu, pa cemo probat.

76890231354611414554.jpg

Znam da pise zenica, ali nisam jos preveo traktor, Traktor ce se raditi na zimu, isto kao i prikolica. Planiram kacket krov i jos svasta.

Ako. Ces radit pikolic
@VW Diego Dobra ta masina, steta sto nema prednju vucu.
@MaHa Styling Neznam, napravi ko i ja ovako temu, pa cemo probat.

76890231354611414554.jpg

Znam da pise zenica, ali nisam jos preveo traktor, Traktor ce se raditi na zimu, isto kao i prikolica. Planiram kacket krov i jos svasta.


Druze ako ces vec sebi radit prikolicu nabavi sebi diff od lade nive i 2 mjenjaca od obicne lade sve se to spakuje i imas vucu na prikolici tada Tomo ide uz masnu banderu poslikam ja svog Tomu danas da vidis kako se to spakuje ako tako odradis prikolicu zaaboravi na laance ne trebaju ti ni po najvecem blatu a ni na mjenjanje guma jer sad jedna guma za tomu kosta 165KM aa i sami zubcabici u prenjem i zadnjem trapu bit ce dugovjecniji ;)
 
@ernadhusic Razmisljao sam o tome, ali to mi je malo veca investicija. Slabo mi je to ovdje potrebno jer sam zapo u godini dana 2x, a ostalo izadje.
Slikaj opet da vidim, pa ako uspijem nagovorit oca da napravimo, inace kontam praviti jos servo volan i nozni gas.
@S@jko Taj tomason je zmaj, jesi li ti pravio servo ili je original. I mala ispravka ti si napisao da ima 32ks, a ustvari ima 30ks, jer je motor isti kao u 730,731 i 732. Oznaka motora je lda 672.
 
@turbonetics Cuj freza 270cm, jbt to u zivotu nisam vidio.
Bas to moj je 21ks a vuce ko da je 30 jer je dobro rijesen sistem snage i ostalog sklopa tome v. Od kog si auta uzimao servo, ako imas neku sliku bila bi od pomoci, jer i ja planiram servo da radim.
 
hohohohoho da vam i ja svoj stroj prestavim znaci zvijer Imt 533 35ks 1974godina upaljena nakon dobri cca 20godina (doduse opaljen je svake 2-3godine da proradi i ugasen) uspjesno prodat
h07y.png

4mw8.jpg

6h9f.jpg

3kia.jpg

ib58.jpg
gydx.jpg

vdi1.jpg

9yoa.jpg

z75v.jpg

t79n.jpg

Dakle oprema je CL u garazi je stajao od 1990 do 2012. 2013 malo se sa njim vozao zahebanicja tamo vamo sve trulo motor oslabio u tih godinu dana stavljen aku, starter stavljen struja malo povezana :) i evo malo slika kad se to spakovalo koliko toliko za prodaju :)
G7EzA1N.jpg

Iv5THNs.jpg

IT9OESN.jpg

zmigavac tu
h4GVgCD.jpg

stoplampe i osvjetljenje tablice :D
OFmSZkU.jpg

neki kao h4
RmBOiB8.jpg

i taman kad sam se resio krsa buraz je kupio ovo
8bjA3KB.png

und meine lipsen when mus arbeit
II0WaiN.png
 
Poslednja izmena:
Dobar je imt kod nas se redovno izvlace jer nemaju prednju vucu hehehehe. Da li mu je ovo brojac sati stao ili je poceo drugu turu. Instalacija super nego si se zezno dajes zmigavac desno, a skreces lijevo. Dao bi se on fino sredit, kod mene ima i gorih.
 
@ernadhusic Razmisljao sam o tome, ali to mi je malo veca investicija. Slabo mi je to ovdje potrebno jer sam zapo u godini dana 2x, a ostalo izadje.
Slikaj opet da vidim, pa ako uspijem nagovorit oca da napravimo, inace kontam praviti jos servo volan i nozni gas.
@S@jko Taj tomason je zmaj, jesi li ti pravio servo ili je original. I mala ispravka ti si napisao da ima 32ks, a ustvari ima 30ks, jer je motor isti kao u 730,731 i 732. Oznaka motora je lda 672.


Evo kako to kod mene izgleda
u pitanju je TV 732 nije nasminkan jer sto je vise nasminkan znaci da je grob unutra
kupljen je nov davne 1984 godine i od kako je proizveden kod nas je do sad je zaradio 30 ovakvih ko sto je on
dan danas nikad mu masina nije otvarana a za popravak mjenjaca i diferencijala na njemu znam svaki šaraf gdje stoji
pripremljen je i servo koji nemam vremena da postavim sve je nastimano samo trebam posarafat na kuciste i nosac za pumpu nabacit crijeva pospajat i vozi ali posto Tomica radi svaki dan nema nista od toga dok ne zvizne snijeg :D

evo slike



IMG_20140928_134523.jpg IMG_20140928_134540.jpg IMG_20140928_134553.jpg IMG_20140928_134605.jpg IMG_20140928_134616.jpg IMG_20140928_134640.jpg IMG_20140928_134653.jpg IMG_20140928_134720.jpg IMG_20140928_134737.jpg IMG_20140928_151010.jpg IMG_20140928_151023.jpg
 
Au brate prikolice, ako naleti kakva niva u raspadnutom stanju moram ovo pravit. U kojoj brzini ides kada ti je upaljna vuca na prikolici. Ja bih ga ofarbao moj je isto tako oronuo, ali sam ga malo vratio u zivot. Nego sta ti je ova pedala ispod rucice blokade.
@Dzeniii Da vuku svi, ali ako proslajdra npr. prednji lijevi, automatski ga podpomaze zadnji desni, kontra. Ako se desi da pocnu da saljdraju prednji lijevi i zadnji desni i da pocinjes zapadati, ukljucis mu blokadu i onda istovremeno pocnu da vuku sva 4, malo zbunjujuce ali tako je. Kad je ukljucena blokada ne smije motati, samo pravo pa kud puklo da puklo.
 
Ma ne bavim se ja bas poljoprivredom sto se vidi iz prilozenoga to prije su se bavili moji 70-90godine, ma bizi i ovako sam u njega tamo vamo ulozio cce 500km, trebalo je tu jos ulozit ullala gume mislim da su njegove tvornicke, kiler je bio na izdisaju, i motor je valjalo malo pogledat.... samo je trunio sta god dirnes puca :)
Imam oni motokultivator 75godina imt 506 on je u pokretu uvijek malo za u vrt i oko loze ima nozeve i set tockova ova prikolica je od nje samo sam ja stavio onu kapu/kuku za auto ali mogu prebacit u svaka doba, ima ogrtacicu, samo jos moram nac plug za nju i sad planiram nesto napravit na dva tocka samo da se moze sjest i zakacit za tu 506 :)
A ove zime planiram malo oko nje ceprkat promjenit sajle crijeva osmiglat je prefarbat itd itd
 
Član
Passatvw ne vuku sve cetiri kad je blokada, nego vuku prednja 2 istovremeno i zadnji normalnu da vuku oba dok ne slajfa a kad proslajfa vuce samo jedan. i u pravu si da se ne smije motat. a evo slike serva neko ko ne zna i ne skonta da nije fabricki, jer inace tome su mi uza specijalnost, ovaj moj je kod mene 15 godina
3XZDG5o.jpg


qmSZ87r.jpg

i evo jedna slika nekih radova na drugim tomama
1i7oqgo.png
 
opet turbonetics baca bombe
Ima ta freza, ali nisam je jos uzivo vidio jesam na netu.
@zadnja-kocnica 506 ima moj komso, liku 80g a sve sa njim radi, al kaze da trosi dosta, mozes izeti sjedalo od kola i napravit nosac, 2 tocka od kolica ili manjeg bicikla i prikljucak i eto, samo nevalja naglo u krivinu.
@S@jko nisam znao da samo prednji vuku, uvjek kad sam palio blokadu svi su mi slajdrali, tako i u mog komsije sa 730. Servo ti je extra, ja planiram od merca 190 stavit, i napravit nozni gas. Da si blize da mi promjenis kljuc mjenjaca, ali mislim da cu morati sam.
 
Top