SKODA FABIA: APSOLUTNI PROMASAJ

SKODA FABIA: APSOLUTNI PROMASAJ

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
pa skoda je inace pravljena za zemlje kao sto smo mi :)
i tu ih i ima najvise,madjarska,ceska,srbija,hrvatsk,slovacka i ostala sirotinja,u bratislavi samo drzavnici voze oktavije,dok kod nas samo direktorcici kojekakvi,a fabiju elita s parama voza,to sam vidio svojim ocima.
u austriji sam vidio 20 fabija mozda...

opet nemam nista protiv tog auta,za ulozene pare je extra auto,imao fabiju sedan i jako fin autic.

Ha ha Češka i Slovačka sirotinjske zemlje. Pa moj druže znaš li ti koliki im je GDP po glavi stanovnika? Prosječna plata? Kakve ljudi imaju ceste i infrastrukturu?

Ne možeš sve prema Osterreichu gledati :icon_smile:
 
Član
ne znam niti me interesuje ali sam bio u obje zemlje više puta i vidio sam kakva auta vozaju i kakve su im ceste,jedina prednost sto se tice nas u odnosu na njih sto kod nas nema vise starih skoda a kod njih ih ima kao kod nas ovih novih,felicija fabija i to.


a sto se tice gdp no comment,sirotinja su bili i ostace,sad to sto su usli u eu ih izvlaci pa kupuju nove oktavije.
i nemoj se uvrijediti zato sto vozis oktaviju,kazem ti to je super auto i sam sam imao fabiju ali te marke,kao sto je renaultov logan to se samo po nasim zemljama voza,dakle ovim nasim balkanskim zemljama i ostalim koje su zaostale u razvoju.
 
Član
ja eto da kazem, ne znam kako da su ih vozili, nisu smjeli mjenjaci otic...pa jbt, u svim firmama su divljaci, oni sto voze dostave one golfove dvice raspadnute vozaju, al ne cu ni u jednog da je rikno mjenjac tek tako...isto i nove caddy-je vecinom neki divljaci vozaju, pa opet ne otkaza mjenjac...
ocito je da je neka fabricka greska, koju oni pod garancijom moraju rijesit...
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
ne znam niti me interesuje ali sam bio u obje zemlje više puta i vidio sam kakva auta vozaju i kakve su im ceste,jedina prednost sto se tice nas u odnosu na njih sto kod nas nema vise starih skoda a kod njih ih ima kao kod nas ovih novih,felicija fabija i to.


a sto se tice gdp no comment,sirotinja su bili i ostace,sad to sto su usli u eu ih izvlaci pa kupuju nove oktavije.
i nemoj se uvrijediti zato sto vozis oktaviju,kazem ti to je super auto i sam sam imao fabiju ali te marke,kao sto je renaultov logan to se samo po nasim zemljama voza,dakle ovim nasim balkanskim zemljama i ostalim koje su zaostale u razvoju.

Ma to nema veze, ja nisam od onih kojima je marka auta dio ličnog identiteta. Sutra ću možda kupit CLS-a, a možda i golfa dvicu jer nikad se ne zna šta nosi jutro tako da je meni to vezivanje silno ličnosti za auto glupost totalna.

A da su česi sirotinja... teško vjeruj mi... ljudi žive trenutno bolje nego švabe... sad ćeš kontati da sam lud kad ovo kažem, ali ljudi imaju plate u rangu njemačkih (ne možda tamo regije Dortmund ili gore Aachena ili Kelna), a cijene koje su kao bosanske... ekonomija u jednoj nevjerovatnoj ekspanziji, država im plaća sve javne radove od uređenja fasada na kućama, do novih liftova u neboderima... gradski prijevoz u rangu njemačkog... zajebana policija, što znači nema incidenata, izuzetno jaka domaća proizvodnja...

onda recimo Kruna je skoro 70% skočila u zadnjih desetak godina...


Mi to malo pogrešno gledamo jer na jadran dolaze kamiondžije, konobari, a njihova srednja klasa ljetuje po Miamiu, Ibizi, Kreti, itd, dok je nama Gradac i za nisku i srednju i višu klasu top odredište :lol:

Ne znam kad si bio gore, jer ja odem svake godine, ali mogu ti reći da i kod njih škodu sve više sirotinja voza :D
 
Član
bosko je napisao(la):
ama nije uopste to u pitanju nego on meni govori cjela evropa voza fabiju, frajer izgleda evropu vidio samo na ovim njemackim kanalima na kablovskoj (ma da mora da gleda neke iluzionicarske kanale jer ja ni na ovim kablovskim nit satelitskim kanalima po EU ne vidim nikake skode na ulici)... ja kolko god uporan bio, nisam nikad vise od desetinu-dvije skoda vidio nisam kad god sam proso kroz EU, a nikad nisam bio samo u jednoj gradu i jednoj drzavi... i onda mi se jos nadovezo ovaj sa svojom seljackom politikom "cuva ko sluzbeno auto"
Joj majko moja, ovo meni uopste ne treba.
A ti supak jedan, ne vrijedjaj! Svjetski putniče!

Evo mojih argumenata:

-Prodano 323.206 novog modela Fabije u 2007 i 2008 (Bez 2009)
-Prodano 1.700.000 starog modela fabije u 8 godina njegovog postojanja

Ma jokkk, Skoda se ne voza. To samo nama tale.

Ukupna prodaja Skode(mahhh, nesto sitno):
f_prodajaeurom_b1da085.jpg


Prodaja po modelima(mahh i to nesto slabo, stope rasta prodaje zanemarujuce, 70% rast prodaje nove Fabije, ma to je sitnica):
f_prodajamodem_06aa0fd.jpg


Ukupna prodaja Škode po državama(Ma ja, ne vozi Evropa Skodu, sta ti je. Sasvim slucajno Skoda u Njemacku proda najvise automobila. Sasvim slucajno. To mora da je neka statistička greska):
f_prodpodrzm_8464654.jpg



Izvor:
http://new.skoda-auto.com/com/about/investors/annual/Pages/Annualreports.aspx

I od ovih 300.000 fabija + prodaja fabija u 2009god recimo da je do 6.mjeseca prodano 150.000 ~ 450.000 novih fabija
I ti si taj lik koji je pronasao sistemsku gresku!

To sam htio da kazem, ali ti izgleda plitko razmisljas, i citas samo ono sto ti se servira.

Ono sto sam rekao, otprilike sam dokazao, ne zelim da ulazim u dalje polemike oko toga.
I rest my case!
 
Član
ovo se i znalo odprilike,bilo je i smijesno pomisliti da se fabia prodaje samo na balkanu i ceskoj i slovackoj ko sto su ovde neki iznjeli,to je stvarno bila glupost nevidjena
 
Član
ama ne prodaje se samo na balkanu niko to nije rekao,nego najvise se prodaje kod nas i u ostalim zemljama u razvoju,citaj sirotinjskim

naspram 55,4 miliona auta registrovanih u njemackoj ova brojka od 100 000 godisnje prodatih je bas impresivna nema sta

skoda je povecala prodaju bez dileme ali nikad i nikad ne bi to uspjeli da ih nije preuzeo VAG koncern,pa sjeti se felicije prve,istruhne za 2 mjeseca,rupe po njoj.s fabijom su dokazali kvalitet i to je to
 
Član
ti si glup prije svega, a to sto ti iznosis je smjesno...
i da, cuj supak :icon_rolleyes: pa jel fino tako sa ocem da pricas, nemas ni malo kulture ? ... ccc
 
Član
ja bi prije uzeo vw-a ili audi-a ili mercedesa starog 15 godina za iste pare kolko bi platio NOVU skodu fabiju, pa nije to ljudi dzaba jeftino, bog zna od kakvih materijala prave da bi bila manja prodajna cijena... neko kaze novo je novo, jest ono novo ali ti unutra kad sjedes odma dobijes osjecaj koda sjedis na panju nekom u sumi, dao gas do kraja ili samo cetvrtinu auto isto ubrzava (SDI motor), nista se ne desava samo propadne gas i motor malo bucniji bude a nista neide... posle 400 predjenih kilometara bez odmora kad izadjes iz auta slomljen si, nisi nizasto... i nisu svi ljudi isti i nema svako osjecaj da "miluje" mjenjac, ljudi voze kako su navikli i sto bi sebi dopustio da ostanem bez mjenjaca negdje na putu... eto neko rece prije kako je majstor rekao da mjenjac nebi smio otic cak da je bez kvacila vozio... hmmm nesto mi tu smrdi, to ili je do modela ili je do prodavaca..
 
Legend
Oj kakvih se gluposti nacita.. malo je reci. Ukusi su definitivno razliciti, ali netreba ni pretjerivati.

Teorija da je bolje uzeti auto staro 10 godina (Golf, Audi, ili Passat) nego neko manje klase ali novo je totalno glupa. Recimo Audi A4 2000 godiste, servis za to auto te toliko kosta da nemozes sebi doci poslije. To auto je vec doslo u godine kada je vrijeme da mu se pokvari sve sto se pokvariti moze. Problem kod naseg svijeta je sto jos uvjek zivi u vremenu gdje kada se kaze da je auto 90ta i 91 godina, to asocira na mlado i dobro auto, ocuvano = citaj GOLF2.

Skoda octavia 1.9 TDI 90 KS sa klimom kosta 25.000,00 KM. To je jedan pristojan auto, koji nudi odlica gepek i odlican omjer ulozeno dobijeno. Nema kvarova, pouzdana je, i zapravo nikoga nisam cuo da se zali na taj auto.

FABIA prethodne generacije. Takodje jedan super auto, nije neudobna, imala je dobar omjer ulozeno dobijeno, i nije se kvarila, cak sta vise jako je izdrzljiva.

FABIA nove generacije, e tu su usrali motku, i odatle sve radi nizbrdo. Ista stvar vazi i za OKTAVIU face lift. Ruznijeg auta vidio nisam i glupljeg face lifta, jer od onako ljepe A5 napravise rugobu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top