Savjet za kupovinu drugog automobila

Savjet za kupovinu drugog automobila

Legend
Udjes u garazu, njemacka vozila i prelistas malo.. Nedavno je clan pod nickom Dino_17 ovako nesto uzeo e60 530d pa vidi sa njim.. Ja vozim passat 2.0tdi pd 125kw dsg ako se odlucis za tu opciju mogu ti reci sta i kako je..
 
Udjes u garazu, njemacka vozila i prelistas malo.. Nedavno je clan pod nickom Dino_17 ovako nesto uzeo e60 530d pa vidi sa njim.. Ja vozim passat 2.0tdi pd 125kw dsg ako se odlucis za tu opciju mogu ti reci sta i kako je..
ok hvala ti a imali smo passata 6 2.0 tdi 170 PS i najebali da valja...davno ...platili ga 40 i ubrzo prodali za 23...problema kamaru...kvarovi svaki dan...auto bilo uredno ispravno i preslo 122 000 km ali fabricke mane svima poznate da ne nabrajam sad a i sad evo vozim vw i tu opciju sam iskljucio.... gledam audi i bmw...
moje misljenje o autima ovako nekako stoji... merc najbolji,audi najljepsi a bmw najmocniji i bmw stavljam na prvo mjesto i s obzirom da niko me ne negovara i ne daje razloge da uzmem nekog audija i da predlozi i opise kako ide odrzavanje i slicno onda ce ovako i ostati sa ovim bmw e90....
 
Član
Drug moj svako auto je macak u vreci... mozes ti kupit novo auto i najebat....
eto clan Dino 17 kupio bmwa i vec je dao na opravke 450km a ja za 3 godine na fiatu dao toliko na popravke (osim redovnih)
Uzo skodu 2003 i za godinu ulozio oko 500 eur....
Ova me sluzi Bogu fala dobro sad za sad...presao oko 7000km bez problema.
Buraz uzo mondea vec ga prodaje jer hrdja i pusto mu vodu u gepeku....

Tako druze samo molis Boga da se ne kvari

eh sad sto se tice reg i ostalih troskova onda uzmi manju kubikazu i da platis manje osig a ako hoces da uzivas uzmi bmwa... ja sam imao opciju umjesto skode da uzmem 320 xdrive 2006 ali porez 630 eur a na skodi 140e...ista cijena bila s tim sti je bmw imao cini mi se malo manje km na satu

Btw moje sledece auto je F10
 
Super Moderator
Mala potrosnja
Automatik
Posto sam prije dva mj dobio bebu u gepek stanu kolica kompletna i opet ima mjesta
Kvalitet plastike i limarije (usporedio sa fordom mondeom 2011. Buraz ima tog mondea i kad zatvori vrata zvone. Mondeo poceo da hradja a skuplji za 4500e)
Dijelovi nisu skupi.
Evo dva mjeseca nista se nema kvarova nadam se da ce ostat ovako :)
Nije toliko neudobna


Kakav je to mondeo boga ti? Ni superb se ne moze porediti sa mondeom a kamo li octavia. Sto kod mene ford focus ne lupa kad zatvorim vrata? Sto nije pohrdjo? A 2007 je godiste i plastika unutra je kvalitetnija nego kod octavie duplo. Neki dan rodjak bio sa superbom, 2011 ili 2012 godina presla 100000, 2.0 dsg. Auto je jako lijep i prostran i kad sam uso u njega prije nego cemo ga provozat mislio sam da ce biti drama udoban.. Kad smo krenuli razocaro sam se sto se udobnosti tice, sta onda da ocekujem za octaviu? Mondeo je jedan od najudobnijih auta u klasi ma kakav on bio po pitanju drugih stvari, tako da je smijesno poredti udobnost bilo koje skode i mondea. A6 je izmislio auto za superba a superb spada u tu klasu

A sto se tice teme, ja ti jedino jos mogu predloziti c klasu w204. Iz iskustva ti kazem taj je auto predobar, samo treba naci dobar primjerak. E90 je jako lijep auto i dobar auto i vjerovatno je vise sportski nastrojen od c klase. Oba auta su odlicna sad je sve stvar ukusa


Edit: 450 KM je nista kad se radi o takvom autu
 
Član
c22d0433f466b5b9b348efb432fc5b98.jpg


Evo mondea...titanium x oprema placen cca 11.500 eur i za tu cijenu prije bih uzeo superb neg ovo...probao obadva auta
A sutra cu ti snimiti kako vrata zvone...podsjetilo me na citroena c5 isto vrata zvone :)
 
Super Moderator
Hajde nek bude kako ti kazes. Sta ti smatras pod tim ''zvoni''? Ja sam jedino na citroen c3 cuo da zvone vrata i na reno 4.. Kako kod mene focus ne zvoni a stariji je i jos auto nize klase? Doduse za CH trziste je.. Imo sam jos 2 ista za nase trziste su bila i sad bez zajebancije dva svijeta razlicita
A gdje hrdja? Tu gdje hrdja il je ostecen ili farban, nema sanse da sama od sebe izbije
 
BHT Ovisnik
Iz sveg iskustva sto sam prosao i sl. radije bih kupio sebi dosta noviju Kiu pro' ceed nego e90 il sl. Posjedujem bmw tipa stariji od tog sta trazis i volva. Svi pricaju kako je volvo skup za odrzavat, al je za razliku od bmw mizeran, ja cu si volvo opet kupiti,ali tebi ili bilo kome drugom se necu truditi ista pricati oko volva, jer tko ga je vozao i tko misli kupit kupiti ce. Al bmw... pa samo polovne dijelove na otpad kada odes kupiti cijena je drasticna za razliku od evo vec volva, vw i nekog frugog auta,samo zbog imena. Dodem na otpad,pitam moze li nize,sto tako skupo,kaze jbg, to je bmw, ta klasa auta i kosta. Duplo vise od auta istog godista, vecina dijelova. Za volva kupim si motor sa sjebanom karikom za 150km bez agregata, odem za bmw iz iste serije godina i samo glavu platim 400km, ali prči ga,jeftinije nema, to je bmw. A o novijima da ne govorimo. Ja jesam veliki ljubitelj bmw-a,posebno mi se sviđa E60, ali ovaj E90 mi je samo lijep s vana, ako je FL,jer inace je guzica ruzna ko sam djavo, unutra i da ima brdo opreme nije nesto posebno, nazad dosta tvrda klupa. Meni je zao sto nisam kupio neku kiu ceed 2006-8 godiste nego bmw 3 2002-4, jer sam mogoa dobiti duplo manju kilometrazu, skoro mogu reci udobnije auto, i ne sekirat se za dijelove vele, al eto.
A sto se tice E60 3.0d rodak ga je kupio sa 150k, sada ima ako se sjecam oko 450k. Na njemu nije nikada mjenjao niti lamelu nit ista posebno. Mnogo bas prelazi, a ulje mjenja svako 30 000km i nikada eto problema niti s turbom,niti motorom, mjenjacem i sl., smije se meni kako ja na e46 mjenjam na max 10k. Jeste da je skup mu taj mali servis, skupo originalno ulje,al kada ga mjenja na 30k izađe opet jeftinije nego na golfu 4 kada ga mjenjas na 10k. Auto se voza po BiH i RH, nije vani. To napominjem ako netko uđe u pricu kvalitete ulja u nas vamo i vani negdje i sl.
 
Član
Moje iskreno mišljenje nisma ljubitelj ni jedne ni druge marke.....Al u škode je to dosta bolje ovaj zvuk nije glasan tj tuplji dosta zvuk za razliku od Forda gdje fakas zvoni lim ili lajsna na vratima nešto jeste...pozzz
 
Top