Savjet za kupovinu drugog automobila

Savjet za kupovinu drugog automobila

Putovanja.ba
Administrator
O kojoj količini keša mi tu pričamo prije svega :)

Ja sam recimo za cijenu svog sadasnjeg i prijasnjeg auta mogao kupiti auto u ovoj klasi, ali buduci da vecina auta iz ove klase po misljenju nasih sugrađana ne troše ništa osim goriva :) ja sam bježao od kupovine istog. Baš iz razloga što večina skupi za auto i to nekako krpi i popravlja na ne znam ti koji način i večinom slučajeva mimo ovlaštenih servisa, po meni je suludo kupiti takvo auto kod nas :) (osim ako nemaš da uzmeš novo)

A sigurnost i krađe je druga priča, policija itd :)

Izvini što ti nisam dao konkretne odgovore na tvoje pitanje, a možda sam na neki način i pomogao.
 
Član
Najmanji je problem kupit auto,auto treba odrzavat. A ja ti nemam pametno sta rec samo sam primjetio da je jedan clan ovdje na bht nedavno uzeo e60 30d sa 200 000km i da je otvorio bar 3 teme sa kvarovima. I ja kad bi kupovo takvo polovno auto racuno bi da u njega moram ulozit bar 2-3000km da se ne sekiram. :D
 
Član
Najmanji je problem kupit auto,auto treba odrzavat. A ja ti nemam pametno sta rec samo sam primjetio da je jedan clan ovdje na bht nedavno uzeo e60 30d sa 200 000km i da je otvorio bar 3 teme sa kvarovima. I ja kad bi kupovo takvo polovno auto racuno bi da u njega moram ulozit bar 2-3000km da se ne sekiram. :D

i kad ulozis 2-3 hiljade opet moras imat jednu hiljadu za one iznenadne kvarove :D
 
Član
to je bacanje para, sipat longlife ulje i mijenjat ga na 10 000
taman mi je to, godisnje predjem izmedju 10 i 15k, tako da mi dodje okvirno tu negdje tih godinu dana. a i da prelazim vise ne znaci mi nista to malo sitno sto bih ustedio, obzirom na sumnjivi kvalitet ulja kod nas.

ko planira mijenjati ulje u autu svakih 30000 i zao mu je dati jednom godisnje 100-tinjak KM za mali servis, bolje da i ne kupuje auto.
 
Član
long life ulje je smece prije svega...
po pravilu treba ulje mijenati svake godne bez obzira koliko prelazis....
 
Skrenuta tema od pitanja kako vidim.Napisi o kojoj cifri se otprilike radi i zasto bas ta serija bmw.Normalno da sve novije je i skuplje to i babe u selu znaju ali cim planiras tako nest da kupis onda vjerovatno imas i za servisiranje... s toga dajte covjeku odgovor na pitanje :D
 
Skrenuta tema od pitanja kako vidim.Napisi o kojoj cifri se otprilike radi i zasto bas ta serija bmw.Normalno da sve novije je i skuplje to i babe u selu znaju ali cim planiras tako nest da kupis onda vjerovatno imas i za servisiranje... s toga dajte covjeku odgovor na pitanje :D
mislio sam nesto malo manje od 20 000 KM .. gledajuci na mobile.de do 18 000 bi mogao uvesti sa svim troskovima npr bmw e90....
kazem ako imate neki drugi prijedlog napisite...
 
ti su mi najjaci, zao im dati 100-tinjak KM za ulje i filter na 10.000 vec razvlace jos tih 5 hiljada pa i vise. sipam castrol 5w40 i opet svaki put mijenajm na max 10.000 nekad i prije...
ja sipam u golfa castrol 5w40 i majstor kod kojeg sipam pise da je sledeca zamjena za 15 000 km ali ja nikad ne cekam 15 nego zamijenim na 12-13 e sad nezz jel se to ulje mijenja na 10 po preporuci....
 
Legend
Drug cudna ti je tema skroz.. Naveo si 2 bmwa (preferiras bmw) razlicite klase 3 i 5. Zatim si naveo audija a6 2.0tdi.
Iz ovog sto ja mogu da vidim, spominjes registraciju, potrosnju, tezinu auta, e60 sa 3.0 motorom dosta toga je konfuzno..
Hoces li vece ili manje auto. Strdljiv gradski automobil ili luksuzni automobil za putovanja.. Ok naveo si o cemu razmisljas, sta onda ocekujes da ti kazemo? Na forumu ima mozda 3-4 aktivna clana koji ti mogu reci nesto konkretno za ove aute koje si naveo JER IH POSJEDUJU, sve ostalo je nagadjanje i rekla kazala..
 
dobro sad evo mogu reci e60 otpada...
za sad je e90 na prvom mjestu...
imate nesto drugo preporuciti...
niko nije komentarisao audi a6 2005 godina sa 2.0 dizel motorom,da li je to slab motor za toliku masu...kakav je za odrzavanje,potrosnju u odnosu na bmw e90...
e90 izgleda manje,jeftinije i pretezno imaju losiju opremu ali vjerovatno manje trosi jer sam citao da su mali potrosaci u odnosu na snagu...i jos nema velikog servisa...
godiste je isto...mozda audi drzi jos vecu cijenu sa tim motorom jer vidim da audi sa 3.0 motor je jeftiniji od ovog rijetkog 2.0
ima li neko na forumu sa e90 da mu se javim i zamolim ga za iskustva? (moze nick)
 
Član
Svak svog konja hvali.. Logicno. Cime te odusevila btw?
Mala potrosnja
Automatik
Posto sam prije dva mj dobio bebu u gepek stanu kolica kompletna i opet ima mjesta
Kvalitet plastike i limarije (usporedio sa fordom mondeom 2011. Buraz ima tog mondea i kad zatvori vrata zvone. Mondeo poceo da hradja a skuplji za 4500e)
Dijelovi nisu skupi.
Evo dva mjeseca nista se nema kvarova nadam se da ce ostat ovako :)
Nije toliko neudobna
 
Drug cudna ti je tema skroz.. Naveo si 2 bmwa (preferiras bmw) razlicite klase 3 i 5. Zatim si naveo audija a6 2.0tdi.
Iz ovog sto ja mogu da vidim, spominjes registraciju, potrosnju, tezinu auta, e60 sa 3.0 motorom dosta toga je konfuzno..
Hoces li vece ili manje auto. Strdljiv gradski automobil ili luksuzni automobil za putovanja.. Ok naveo si o cemu razmisljas, sta onda ocekujes da ti kazemo? Na forumu ima mozda 3-4 aktivna clana koji ti mogu reci nesto konkretno za ove aute koje si naveo JER IH POSJEDUJU, sve ostalo je nagadjanje i rekla kazala..
mozes mi reci koji su to ljudi pa im se javim privatnom porukom?
a to si upravu...izgleda tako to sto sam napisao jer razmisljam sutra dodje zena dijete mozda ce mi trebati vise...nekad putuje dalje cak i u drugu drzavu ali vecina je to krace relacije mada cesto vozim i predjem 20 000 km godisnje....
samo ne razumijem na ovom forumu zasto vecina kaze ja gledam kolko sta kosta registracija,potrosnja itd pa uzmimo u obzir da sad imam previse novac...necu reci ej ja to auto uzimam jer mi se svidja nema veze sto cu na njeg davati puno love...meni to ne pada na pamet...
tako da razmisljam unaprijed...i vjerovatno ce biti auto neke manje klase kao ovaj bmw e90...
 
Top