Savjet za kupovinu drugog automobila

Savjet za kupovinu drugog automobila

razmisljam o kupovini bmw e60 ili bmw e90
pa se nadam da cu dobiti informacije za ova dva auta...sve sto ima na internetu sam procitao ali me interesuje nesto sto ne znam...
koliko je registracija za e60 s obzirom da bi tu isao 3.0 motor kako mnogi i preporucuju....
kakav je za odrzavanje sa zamjenskim dijelovima jer u Tuzli i nema ovlastenog a vec su se i godine skupile pa rijetko ko odrzava starije auto u ovlastenom servisu....
i s koliko kilometara preporucujete da trazim ovakvo auto? naravno sad bi svi napisali sto manje to bolje..to i ja znam ali gledajuci da je to jako auto i vidim da neki pisu do 500 000 da su presli i nisu imali nekih vecih problema pa onda dodje da do 250 000 km ako kupim to bi bilo super...jer ne mogu ispod 200 000 tesko ih naci a i skupi su...a auto bi vjerovatno u njemackoj kupovao nakon sto prodam golfa i skupim jos malo love...
takodjer me interesuje e90..vidim za istu cijenu dobijam nesto malo ruznije i mnogo losije sa opremom i manje...ali potrosnja,odrzavanje i registracija je vjerovatno jeftinija...tu bi isao motor 2.0 dizel....
pa sad me interesuje kakvi su oni sa odrzavanjem jer o njemu bas malo mogu i naci na internetu....i s koliko km njega gledati...tesko ga naci sa navigacijom i dobrom opremom tj. skupi su....vidim drze dobru cijenu cak i bolju u odnosu na audi tog godista....
ili ipak savjet dajete za neki audi?
a4 od 2005/2007 mi se ne svidja ali vidim da za tu lovu mogu uzeti a6 2005 god. ali razmisljam da audi ima veliki servis i vise trosi npr od bmw e60 sa istom jacinom motora...
e sad kontam audi a6 2005 god. sa 2.0 motorom, vidim ima ih u BiH poprilicno i malo je laksi od bmw-a e60
pa ne znam je li slab taj motor za tu tezinu auta...
ja vozim golfa 85 kw i volio bi nesto jace...mogao bi nekad i chip doci...ali ne trazim ni prejako ako cu vec stediti na registraciji i odrzavanju ...
nadam se da imaju vremena i volje osobe koje voze ova auta da mi odgovore na ova pitanja....
sto detaljnije to bolje....
 
Prijateljski savjet, nemoj prodat Golfa i skupljat pare da kupiš navedene aute. Zna se u startu tko ih može kupit i održavat. Održavanje, ustvari popravci mogu biti bolni za džep.
 
to predpostavljas ili si vozao takva auta?
cim planiram da kupim tako nesto to znaci da nisam bas bez love...ali stoji to da nisam sa previse love i extra svaki mjesec primanja pa mogu kupiti sta zelim i odrzavati kako zelim...
naravno za nesto luksuzno i bolje treba vise novca...
pa sad sta onda kupiti s obzirom da mi je golf mali i dosadio...da zelim nesto vece bolje jace ljepse mladje....
vjeruj da ni za golfa nisu jeftini dijelovi...i na njeg sam dao vise od 2500 KM za 3 godine sa servisima ...
npr prije par dana pokvario se ventilator hladnjaka i original u nipexu kostao 602 KM...isto kao i za neku skupu veliku limuzinu zar ne?
i kupio sam polovan pa zamijenio....
tako da mi je doslo glave davati vece pare za tako auto...
 
Član
ako si baja kupiš E46 M3 a ne E60ku svaka je prešla više od 250 000km a i od 3.0 nemaš raketu, samo imaš veliku potrošnju!!!
Ako imaš pare ne trebaš savjet ovde, a Porschefan ti je dobro napiso
 
vjerovatno ni ti nemas nekog iskustva o tim autima pa si takav post ostavio...
ja ne zelim pricati o svom novcu...mene interesuje koliko sta kosta ..koliko se sta isplati..pa da se skontam sa svojim primanjima kako bi zivot sa takvim autom prolazio...
cuj ako imas pare ne trebas savjet ovdje...meni to dodje malo smijesno...
ja bilo sta da sam kupovao trazio sam na internetu sto detaljnije o tome tako da sam vrlo rijetko grijesio s kupovinom....ali se nadam da ce se javiti neko ljubazniji pa mi pomoci...jer i ja bi svakom pomogao da me pita sve vezano za golf 4 ili druga auta koja sam imao...
 
Član
ja vozim x3 2.0D 110 KW ručni mjenjač, ono što mu je skupo , gume, kočnice i trapovi.
ono ostalo ko i u svakog auta , reparacija turbine oko 500 KM, zamajac 645 KM , ulje 5w40 sintetika ide na 30 000 , velikog servisa nema.
sad u eletronske dijelove necemo ulazit to je na svakom novijem autu mana, tipa senzori na točkovima itd...

al bmw po meni ima dosta kvalitetniju izradu dijelova od tih ostalih, unutrašnje plastike, sjedišta , moj prešao 230 xxx a unutra ko nov, tragove korištenja vidim samo na radiju na kolutiću za pojačavanje.
 
Nisam te htio uvrijediti da nemaš love :D, samo da ne činiš grešku kao neki ljudi koje poznajem, da kupe luksuzno auto sa 250 ili 300000km i onda nemaju za kikiriki a ne da ga održavaju. Ovo ti je znak solidarnosti. I uostalom, dva aktivna člana foruma ti mogu dati detaljne podatke o ponašanju tih auta.
 
e kad pogledam tvoj post vidim da je to sve negdje priblizno sa serijom bmw 3 kao sto odrzavam i ja svoje auto...dok je za e60 naravno skuplje..
jer stari ima istog golfa kao ja ali od 96 kw i zamajac komplet set sa kvalicom saks platio 910 KM zamjenski a original u nipexu mislim 1700 KM sa zamjenom...to je to o cemu pricam..zasto onda ne vozati nesto bolje kad vec toliko ulazem u golfa...mozda jest golf malo manji potrosac i s tim sam bas prezadovoljan....i neke dijelove lakse naci i zamjenske a i polovne u slucaju npr udesa,ostecenja auta...
usteda je na velikom servisu kod bmw-a a cuo sam malo za trapove da su osjetljivi...ulje skulje sinteticko ali duze traje tj. 30 000 dok ja na 15 000 zamijenim jeftinije i to dodje opet isto....
hvala na pomoci...
 
Član
Eto ispade da je golf 4 isti za održavanje kao bmw petica. Ubijeđuješ sam sebe u nešto što nema veze sa mozgom. Bmw je jako skup, papren za održavanje. Pogotovo e60, koja nije baš pojam kvalitete i pouzdanosti. Prepun je pik takvih i starijih satranih bmw-a. Uvezeni i satrani ogromnim kilometražama, ili voženi ovdje i zakrpani da idu. Nemoj me krivo shvatiti, ne poznajem tvoju financijsku situaciju. Nemoj biti kao većina, dignuti kredit za auto visoke klase, i onda ga krpati dijelovima sa otpada i polovnim gumama.

Sretno
 
Eto ispade da je golf 4 isti za održavanje kao bmw petica. Ubijeđuješ sam sebe u nešto što nema veze sa mozgom. Bmw je jako skup, papren za održavanje. Pogotovo e60, koja nije baš pojam kvalitete i pouzdanosti. Prepun je pik takvih i starijih satranih bmw-a. Uvezeni i satrani ogromnim kilometražama, ili voženi ovdje i zakrpani da idu. Nemoj me krivo shvatiti, ne poznajem tvoju financijsku situaciju. Nemoj biti kao većina, dignuti kredit za auto visoke klase, i onda ga krpati dijelovima sa otpada i polovnim gumama.

Sretno
uporedio sam bmw 3 e90 sa odrzavanjem golfa i napisao da je e60 druga prica i naravno puno skuplji za odrzavanje...
nisam poredio e60 i mog golfa...
:D
 
Legend
Drug, kupi ti passata on se sam odrzava :D
Vidis da te ovi bmw vozaci odvracaju od istog :p
Sad, salu na stranu.. Sve je to majstore u pet deka, ako kupis lesa passata ili lesa e60 isto ce ti ga izaci, zna se sta se podrazumijeva pod odrzavanjem.. sto je auto veci, to je skuplje odrzavanje.. sad neko ce reci passat se vise kvari al su jeftiniji dijelovi, bmw se manje kvari al je odrzavanje skuplje itd itd.. kako god ako vec stavljas prioritet na odrzavanje i registraciju a ne uzivanje u autu onda gledaj nesto novije sa manje kilometara, 0 opreme itd itd i bit ces rahat..
 
Super Moderator
ja vozim x3 2.0D 110 KW ručni mjenjač, ono što mu je skupo , gume, kočnice i trapovi.
ono ostalo ko i u svakog auta , reparacija turbine oko 500 KM, zamajac 645 KM , ulje 5w40 sintetika ide na 30 000 , velikog servisa nema.
sad u eletronske dijelove necemo ulazit to je na svakom novijem autu mana, tipa senzori na točkovima itd...

al bmw po meni ima dosta kvalitetniju izradu dijelova od tih ostalih, unutrašnje plastike, sjedišta , moj prešao 230 xxx a unutra ko nov, tragove korištenja vidim samo na radiju na kolutiću za pojačavanje.


samo ti mijenjaj ulje na 30 000 :D

sto se tice potrosnje 530d, smijesno je govoriti dobices auto koje samo puno trosi a ne ide. kao prvo taj auto najmanje trosi od konkurencije a kao drugo ide, i to dobro ide
ako imas malo vise para, probaj ganjati FL model 525/530/535
 
Član
ti su mi najjaci, zao im dati 100-tinjak KM za ulje i filter na 10.000 vec razvlace jos tih 5 hiljada pa i vise. sipam castrol 5w40 i opet svaki put mijenajm na max 10.000 nekad i prije...
 
Top