Savjet - Kupovina auta do 6500KM

Savjet - Kupovina auta do 6500KM

Član
Molio bi za savjet i preporuke vezano za kupovinu auta. Imam fond od nekih 6500KM max. Imam dilemu između par auta:

- Clio (2004-2005) 1.5 DCi 60 kw ili 1.2 16v benzin
- Astra (2001-2003) 1.7 DTi
- Pežo 206 (2003-2005) 1.4 HDi

ili nešto drugo...?

Meni je prije svega bitno da je auto ekonomičan i pouzdan. Prvi izbor je bio Clio DCi zbog potrošnje i zato što mi se baš sviđaju modeli iz 2004 god al me malo odbija zbog problema sa pompom i diznama. Čuo sam da su i te Astre rupa bez dna kad se počnu kvarit. Nekako mi od svih ovih auta pežo 206 djeluje kao najbolji izbor jer nije rijetkost vidjet ih sa 300 000 na satu dok recimo Clio teško da će doživjet tu kilometražu bez da se radi motor i sl...

Sad mi žao što proda svoju dvojku (golf) :(
 
BHT Ovisnik
cim ti kupis to auto zaboravit ces odmah na golfa :D od svih tvojih nabrojanih ja bi pezoa,mnogo prostrani od clia,mislim da je u toj clasi auta inace clio najmanji, astra meni dobar auto,samo bi izbor bio benzinac, masovno se zale s tim motorima 1.7,a pezo je najudobniji od svih,za tako mal auto ima solidno mjesta,nije kvarljiv,nije skup za odrzavat,a malo i trosi,kao i benzinci njihovi, 1.4 ili 1.6 koji strasno dobro cak i ide...
a za te novce osvrni se malo na seat ibize, mozes vec naci i "slavnog" tdi-a, evo npr. ovako nesto
http://www.pik.ba/artikal/10663885/seat-ibiza-1-9-tdi-74kw/
to je meni iznimno fin auto,prelijep dizajn...
 
Član
havala na savjetima... baš zato sam i postavio temu ovdje da bi malo proširio vidike... i ja nekako najviše vjerujem tdi-u... pogledat ću malo i ibize...
 
najbolji izbor ti je ovaj TDI sto je CoL3 postavio
zatim 206 1.4 HDI
Astru 1.7 DTI nemoj ni kad bi bila 4000 KM (vjeruj mi)
 
Član
Znači astra definitivno ispada... Ne znam kakve su fabie 1.9 tdi dal i njih da uzmem u razmatranje... Ova gore ibica mi je super što je CoL3 postavio... Vidjet ću da nazovem ovog...
 
BHT Ovisnik
nemoj samo fabiu,pored toliko auta sto bas nju,mala,tjesna,tvrda,skripi...radije stariju tipu ibize s boljim motorom
 
Član
Drug mi ima stila jtd, ona verzija za njemačko tržišta sa svom mogućom opremo i on je zadovoljan autom... Pogledat ću malo i stila... Posebno mi se sviđa verzija s 3 vrata...
 
Super Moderator
Imam ti ja Alfu 147 facelift, ona nova 1.9 mjet, pogledaj malo dosta su skuplje od tvog budzeta, al bi je ja dao jeftinije, malo se jos saberes :)
 
Top