Problem sa navojem u nabama (glavcinama) - Alfa 147

Problem sa navojem u nabama (glavcinama) - Alfa 147

Član
Druže, ja u klin, ti u ploču. Nisam mehaničar, ali recimo da mom autu ne treba, sve sam radim, od remonta motora i skidanja glave, obrade i svega, pa do trapova, prepravki po unutrašnjosti, do limarije i lakiranja, što radim kad imam vremena, i zato ne mogu da vjerujem šta pričaš. Navoj ako je oštećen, treba ga nekako popraviti ako može, a ako ne, jbg, mjenjaj ili glavu u torbu pa vozi. Zbog idiota sa tim pištoljima kod vulkanizera bi mu se opet desilo isto jer niko tvoj auto paziti neće kad montira točkove i slično. Debilni radnici kod vulkanizera samo nabiju vijak na pištolj i odmah ga frknu u glavčinu, umjesto da ga ručno bar krene zavrtati da mu ne ode ukoso. To se svima može desiti ako ne obratiš pažnju na kretena.
razumijemo se :D al i sam znas da svako 2 ili 3 navoj 1.5 fata kada se stavlja na 1.25 i zato drzi :D i najbolja je opcija da stavi druge glavcine ;)
 
Član
Ja imam pojma, naravno da imam, prvo, zato što mi je struka to jebeno mašinstvo, rupe, navoji i ostala sranja koja pravim svaki dan i mogu te napraviti na mašini od metala.
Drugo, imao sam isti problem na bivšem autu jer su sve 4 glavčine bile sjebane i na svakoj su bila bar 2 ili 3 navoja sjebana do te mjere da ne možeš stegnuti točak, jednom je i otpao kolegi, sva sreća na parkingu, tako da sam zamjenio sve 4 glavčine, ležajeve, diskove, kinetičke,..., onako usput. Pogodilo se da sam imao sreće da to stoji na autu koje je u dijelovima, a trap isti, da sam kupovao, zapalio bih ga.
Coek rijesio problem. Rek'o sta ce uraditi sto se svjadjate :)

Neg' napravi ga od DUPLEXA :) E1.4462
 
Top