Problem sa navojem u nabama (glavcinama) - Alfa 147

Problem sa navojem u nabama (glavcinama) - Alfa 147

Član
Jesu li lezajevi skupa s glavcinama? Ako nisu a auto mislis ostavljat sebi, kupi polovne glavcine i nove lezajeve...il sve novo...polovan lezaj ja ne bih kupio, u mene poceo jedan zadnji brujat, nov je 185KM, za polovan nisam ni pitao...glavu u torbi nosit za par stoja ne vrijedi, samo pomisli na posljedice... napravi kako valja i bar znas sta si uradio...polovni lezajevi-ako su original ce ti ionako brzo prolupat jer su skinuti sa auta koje ima vjerovatno preko 10 godina
 
Član
hmm malo mi je to preskupo 700KM dijelovi druze raspitam ti se ja kod ovih svojih sto ja uzimam dijelove za servis koja je cijena pa ti javim ako se nesnadjes negdje drugo ;) uglavnom nebi trebalo biti vise od nekih 100-120KM po tocku bolja marka
 
Član
nema veze jel on cita abs sa lezaja ili ne fabija ima isti princip abs preko lezaja sa glavcinom pa je nov 50KM e sad ako je to alfa dodaj jos duplo to je 100KM jbg ja znam da sam placo za 156ticu oko 100KM lezaj sa nabom e sad ima tome oko pola godine sad neznam tacno nije alfa bmw pa da su te cijene
 
Super Moderator
zadnji lezaj za 147 je 150KM (zamjenski, orginalni bog zna), znam jer sam nedavno mjenjo i skupi su pa sta bi. polovno ne znam sta fali, cut ces ako pocne da bruji i onda nabavljas novi. i kod njega je auto staro 10 godina i kod njega su orginalni stari lezajevi koji isto svaki dan mogu otici, nije ni on nove stavio pa zajebo glavcine
 
Član
Iz iskustva bolje polovan fabricki nego nov zamjenski. Na istom autu sam imao slican problem i probao sa zamjenskim lezajem iz motoreksa, koji je nakon 7 dana poceo stvarati buku, nov skf je bio oko 280(nisam siguran tacno, i na kraju sa otpada citav dio uzeo, prebacio abs senzor i sve 5
 
Član
Za moju korsu je skf 185KM, timken 165KM...zadnji lezaj...skuplji je jer ima one magnete za abs...prednji s glavcinom sam za astru platio oko 150, fag...a i to je opel, nije bmw ;)
Ne pravi nijedan brend lezajeve koliko ja znam nego kupuju od skfa, faga itd-za prvu ugradnju...
 
Član
Iz iskustva bolje polovan fabricki nego nov zamjenski. Na istom autu sam imao slican problem i probao sa zamjenskim lezajem iz motoreksa, koji je nakon 7 dana poceo stvarati buku, nov skf je bio oko 280(nisam siguran tacno, i na kraju sa otpada citav dio uzeo, prebacio abs senzor i sve 5
vidi prijatelju ja slabo kad uzimam dijelove u motorexu jedino ako se zuri musteriji meni a nigdje drugo nema jer su kao prvo preskupi kao drugo dok udjem u motorex pa nadjem dio koji mi treba treba mi 2 sata jer mi cojek donese 20 vrsta lezajeva dok nepotrefi za auto sto sam trazio ;)a dijelovi ista marka kao kod ostalih samo petoduplo skuplji ;) draze mi je kupovati kod skoljica uzimati koji ima kvalitetne dijelove ili u ostalim auto dijelovima i kod njih idem samo kad nemaju autodojelovi kod kojih uzimam da ih ne reklamiram mada ja iz iskustva govorim jbg bolje sto se lezajeva tice novo nego polovno tipa polovno ako ode za par dana nema reklamaciju znaci trazi i duplo placaj a kad novo uzmes reklamiras i kraj price cist racun duga ljubav ;)
 
Član
nek mi ti imas ako je do sada vozio na istim sarafima i treutno vozi a tockovi se neodvrcu moze ta opcija ja sam imo slucajeva da mi covjek dodje nema kljuc za tockove da mu dotegnem tocak kaze popustio se ja uzmem ono se vrti sva 4 sarafa na felgi rajzovo navoj e tu se mjenja naba a i lezaj a kod njega je slucaj da 400-500KM da je siguran ako ne i vise a ovo sve polovno lezajeve uzimati nikad ;) samo novo pa bujrum izvolite to se neuzima polovno prvo skontaj koliko je stajalo gdje je stajalo ocel ti se raspasti lezaj neceel jel orginalni lezaj kopija mnoga pitanja sebi postavi prije nego te stvari polovne uzimas ;)
Ja imam pojma, naravno da imam, prvo, zato što mi je struka to jebeno mašinstvo, rupe, navoji i ostala sranja koja pravim svaki dan i mogu te napraviti na mašini od metala.
Drugo, imao sam isti problem na bivšem autu jer su sve 4 glavčine bile sjebane i na svakoj su bila bar 2 ili 3 navoja sjebana do te mjere da ne možeš stegnuti točak, jednom je i otpao kolegi, sva sreća na parkingu, tako da sam zamjenio sve 4 glavčine, ležajeve, diskove, kinetičke,..., onako usput. Pogodilo se da sam imao sreće da to stoji na autu koje je u dijelovima, a trap isti, da sam kupovao, zapalio bih ga.
 
Član
Ja imam pojma, naravno da imam, prvo, zato što mi je struka to jebeno mašinstvo, rupe, navoji i ostala sranja koja pravim svaki dan i mogu te napraviti na mašini od metala.
Drugo, imao sam isti problem na bivšem autu jer su sve 4 glavčine bile sjebane i na svakoj su bila bar 2 ili 3 navoja sjebana do te mjere da ne možeš stegnuti točak, jednom je i otpao kolegi, sva sreća na parkingu, tako da sam zamjenio sve 4 glavčine, ležajeve, diskove, kinetičke,..., onako usput. Pogodilo se da sam imao sreće da to stoji na autu koje je u dijelovima, a trap isti, da sam kupovao, zapalio bih ga.
e pa vidis savaka ti cast ti si u masinstvu proizvodis navrtke vijske itd ja sam Mehanicar i imam ajmo rec svako drugi dan dodira sa tim problemom da je sjeban saraf 2 3 4ili 5 gdje se tocak normalno moze dotegnuti i normalno ga i dotegnem i kazem covjeku da pazi kad montira gume pretezno to rade u makbelu sa pistoljima kad zakuca saraf ukoso itd i sta sad da ja svakom od njih mjenjam glavcine pa gdje bi mi bio kraj slabo ko to oce oce al kad je jeftino ;) zato sam dao i prijedlog momku on zna da je to solucija da mjenja al kad je preskupo ;) a normalno zavrce sarafe koji su bili na autu ;)
 
Član
Prednji lezaj jucer mijenjao na jednoj, 169KM.
Nazovi Amera u Zenici, ima ti on sve sto ti treba polovno, 061-801-889
 
Član
e pa vidis savaka ti cast ti si u masinstvu proizvodis navrtke vijske itd ja sam Mehanicar i imam ajmo rec svako drugi dan dodira sa tim problemom da je sjeban saraf 2 3 4ili 5 gdje se tocak normalno moze dotegnuti i normalno ga i dotegnem i kazem covjeku da pazi kad montira gume pretezno to rade u makbelu sa pistoljima kad zakuca saraf ukoso itd i sta sad da ja svakom od njih mjenjam glavcine pa gdje bi mi bio kraj slabo ko to oce oce al kad je jeftino ;) zato sam dao i prijedlog momku on zna da je to solucija da mjenja al kad je preskupo ;) a normalno zavrce sarafe koji su bili na autu ;)
Druže, ja u klin, ti u ploču. Nisam mehaničar, ali recimo da mom autu ne treba, sve sam radim, od remonta motora i skidanja glave, obrade i svega, pa do trapova, prepravki po unutrašnjosti, do limarije i lakiranja, što radim kad imam vremena, i zato ne mogu da vjerujem šta pričaš. Navoj ako je oštećen, treba ga nekako popraviti ako može, a ako ne, jbg, mjenjaj ili glavu u torbu pa vozi. Zbog idiota sa tim pištoljima kod vulkanizera bi mu se opet desilo isto jer niko tvoj auto paziti neće kad montira točkove i slično. Debilni radnici kod vulkanizera samo nabiju vijak na pištolj i odmah ga frknu u glavčinu, umjesto da ga ručno bar krene zavrtati da mu ne ode ukoso. To se svima može desiti ako ne obratiš pažnju na kretena.
 
Top