Novi BMW serije 5 ponovo uhvaćen

Novi BMW serije 5 ponovo uhvaćen

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
bmw%205%2011.jpg

bmw%205%201.jpg

bmw%205%20111.jpg

Holandski sajt Autoweek.nl objavljuje nove špijunske slike sledeće generacije BMW-ove serije 5 (fabričke oznake F10), koje prikazuju njegov skoro potpuno nemaskirani prednji deo, dok je zadnji kraj nažalost još uvek previše kamufliran.

Ipak, na zvanične slike i informacije nećemo morati još dugo da čekamo, jer će iste biti objavljene u naredna dva meseca.

Što se unutrašnjosti tiče, F10 model će nuditi više mesta, posebno za putnike pozadi (volumen prtljažnika će inače porasti na 550 litara). Po ranijim informacijama, auto će biti za oko 2 cm duži od sadašnjeg modela (serije E60, predstavljenog 2003. godine), međuosovinsko rastojanje je naraslo za 10 cm, širi je i trag točkova, dok je visina neznatno smanjena.

Nova serija 5 će u svakom slučaju od nove serije 7 pozajmiti neke tehničke poslastice, kao što su recimo upravljanje na sva četiri točka, Dynamic Drive, Active cruise control ili Night Vision sistem. Ovaj potonji upozorava vozača na prisustvo pešaka koji se nalaze kako na putu tako i na trotoaru. Night Vision sistem prepoznaje i znakove pored puta i na displej projektuje ograničenja brzine. Ukoliko vozač prekorači ograničenje, sistem ga na to upozorava.

Što se palete pogonskih agregata tiče, očekuje se, između ostalog, proširena ponuda turbo-dizelaša, uključujući i 2,0 litarski četvorocilindrični motor sa 150kW/204KS. Ponuda menjača će inače uključivati i novu ZF automatiku sa 8 stepeni.

Po poslednjim vestima, nova generacija BMW-a M5 će umesto V10 imati V8 turbo motor, i to najverovatnije onaj iz BMW modela X5 M i X6 M.

Radi se 4,4 litarskom twin-turbo V8 agregatu sa 555 konja i 680 Nm obrtnog momenta, a u novom M5 će biti uparen sa osmostepenom transmisijom sa duplim kvačilom i najverovatnije pojačan na 585KS.

Još uvek aktuelni M5 inače pokreće 5,0 litarski V10 sa 507 konja i 520 Nm, a ovde treba napomenuti da stižu i najave da ovoga puta neće biti M5-ice u Touring, odnosno karavan verziji.

Ostaje pitanje datuma promocije. Standardni model nove serije 5 bi trebalo da se pojavi u martu 2010. godine na Salonu automobila u Ženevi (mada se pominje i mogućnost premijere na Salonu u Detroitu, dva meseca pre toga), dok se M5 nove generacije očekuje krajem 2010. ili početkom 2011. godine.
 
Joj koje šarenilo :D bit će i ovaj lijep samo meni prethodni ostaje perfekcija :icon_smile: teško da bi mogla izdvojiti auto sa ljepšim farovima :icon_smile:
 
Član
ma ovo su pogresne slike ovo je novi BMW 7 prije nego je izasao...Nova 5-tica ce biti jos agresivnija od prethodne
 
BaXRS4 je napisao(la):
Nelle_G je napisao(la):
BMW ostaje BMW...uz nove tehnicke poslastice.. M5 = 585 KS.. hihih.. cuvaj se RS6:lol:


Ako bude sve kako treba biti novi M5 treba da preuzme prijestolje, tako to ide.

Nemoj zaboraviti E63 W212 ;)

prijatelj je vozio RS6 odusevio se , al E63 na prezentaciji kad je vozio iznenadio se , auto ima 512KS ja mislim , al po njegovom subjektivom misljenju ide bolje od RS6 ;)
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
BaXRS4 je napisao(la):
Nelle_G je napisao(la):
BMW ostaje BMW...uz nove tehnicke poslastice.. M5 = 585 KS.. hihih.. cuvaj se RS6:lol:


Ako bude sve kako treba biti novi M5 treba da preuzme prijestolje, tako to ide.

Nemoj zaboraviti E63 W212 ;)

prijatelj je vozio RS6 odusevio se , al E63 na prezentaciji kad je vozio iznenadio se , auto ima 512KS ja mislim , al po njegovom subjektivom misljenju ide bolje od RS6 ;)

Vrlo vjerovatno je vozio RS6 C5 i onda je mogao doći do takvog zaključka, no C6 da je vozio nebi rekao, na svim testovima pogotovo na ubrzanjima je osjetno brži od E63AMG.

RS6 C6
0-100 km/h 4.1 seconds
0-160 km/h 8.7 seconds
0-200 km/h 13.2 seconds


E63AMG
0-100 km/h 4.5 seconds
0-160 km/h 9.5 seconds
0-200 km/h 14.6 seconds


Kao što vidiš jako veliki razlika između njih. E63AMG je vrhunsko vozilo, no na ubrzanjima daleko iza RS6 C6.
Dok na stazi ja vjerujem da bi mogli biti jako blizu jer RS6 je užasno težak.
 
Član
Mah kakvo god auto odabrani BMW M, Audi RS ili Merc AMG neces se pokajat. Svaki je svemirski brod za sebe, samo je stvar ukusa i prestiza koji se pomjera iz dana u dan, raznim testiranjima i predstavljanjem novih modela:icon_smile:

Vozio sam nove Audije, Merc i BMW.. Al' BMW mi je ostao u srcu... :icon_smile::icon_smile:
 
BaXRS4 je napisao(la):
Vernes_AMG je napisao(la):
BaXRS4 je napisao(la):
Nelle_G je napisao(la):
BMW ostaje BMW...uz nove tehnicke poslastice.. M5 = 585 KS.. hihih.. cuvaj se RS6:lol:


Ako bude sve kako treba biti novi M5 treba da preuzme prijestolje, tako to ide.

Nemoj zaboraviti E63 W212 ;)

prijatelj je vozio RS6 odusevio se , al E63 na prezentaciji kad je vozio iznenadio se , auto ima 512KS ja mislim , al po njegovom subjektivom misljenju ide bolje od RS6 ;)

Vrlo vjerovatno je vozio RS6 C5 i onda je mogao doći do takvog zaključka, no C6 da je vozio nebi rekao, na svim testovima pogotovo na ubrzanjima je osjetno brži od E63AMG.

RS6 C6
0-100 km/h 4.1 seconds
0-160 km/h 8.7 seconds
0-200 km/h 13.2 seconds


E63AMG
0-100 km/h 4.5 seconds
0-160 km/h 9.5 seconds
0-200 km/h 14.6 seconds


Kao što vidiš jako veliki razlika između njih. E63AMG je vrhunsko vozilo, no na ubrzanjima daleko iza RS6 C6.
Dok na stazi ja vjerujem da bi mogli biti jako blizu jer RS6 je užasno težak.

to je testirani W211 , znaci ona starija E klasa , ova novija jos nije testirana sa RS6 , novi E63 ima nesto slicno launch control tako da bi u ubrzanjima trebao biti jako dobar , bolji od predhodnika.

Novi E63 0-100 4.0sec ;)
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
BaXRS4 je napisao(la):
Vernes_AMG je napisao(la):
BaXRS4 je napisao(la):
Nelle_G je napisao(la):
BMW ostaje BMW...uz nove tehnicke poslastice.. M5 = 585 KS.. hihih.. cuvaj se RS6:lol:


Ako bude sve kako treba biti novi M5 treba da preuzme prijestolje, tako to ide.

Nemoj zaboraviti E63 W212 ;)

prijatelj je vozio RS6 odusevio se , al E63 na prezentaciji kad je vozio iznenadio se , auto ima 512KS ja mislim , al po njegovom subjektivom misljenju ide bolje od RS6 ;)

Vrlo vjerovatno je vozio RS6 C5 i onda je mogao doći do takvog zaključka, no C6 da je vozio nebi rekao, na svim testovima pogotovo na ubrzanjima je osjetno brži od E63AMG.

RS6 C6
0-100 km/h 4.1 seconds
0-160 km/h 8.7 seconds
0-200 km/h 13.2 seconds


E63AMG
0-100 km/h 4.5 seconds
0-160 km/h 9.5 seconds
0-200 km/h 14.6 seconds


Kao što vidiš jako veliki razlika između njih. E63AMG je vrhunsko vozilo, no na ubrzanjima daleko iza RS6 C6.
Dok na stazi ja vjerujem da bi mogli biti jako blizu jer RS6 je užasno težak.

to je testirani W211 , znaci ona starija E klasa , ova novija jos nije testirana sa RS6 , novi E63 ima nesto slicno launch control tako da bi u ubrzanjima trebao biti jako dobar , bolji od predhodnika.

Novi E63 0-100 4.0sec ;)

Podatci koje sam gore naveo su od E63AMG 2009.;) I da već su testirani, ako ti treba link reci.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top