lampica od grijaca se pali

lampica od grijaca se pali

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
vozdra :)
Kao sto napisa u naslovu, imam problem sa lampicom od grijaca. Pali se u toku voznje i sijeva..na dijagnostici pise "00741 Brake monitoring implausible"
Stopovi rade bez problema i uvijek, prekidaci su uredu, svi grijaci rade.. Prije ndgo upalim auto, lampica se regularno upali i nakon sto grijaci odrade svoje :) ugase se i auto bez problema upali..tacno 30 sec.poslije lampica pocne blicati.
Eh sad, pitam vas imatel vi kakvu ideju sta bi moglo biti?
Citav dan trazimo u cemu bi mogao biti problem, valja i sutra nastavit..

Rijec je o ibizi 1.9 tdi
 
Član
To bi trebao biti prekidač paljenja štop svjetala, ali nije mi jasno ako ti svijetle štopke šta je onda...
 
Početnik
to je elektronika motora, a ovo bi mogli biti oni senzori potrosenosti disk plocica ... ako imas nesto tako ili je negdje mase uhvatilo ...
 
meni je bio identican problem na bori ali je prestalo kasnije...istu mi je i gresku izbacivalo ali sam jednom ja mislim primjetio da mi nije radilo ono trece stop svijetlo ali kasnije je radilo uglavnom nije ti to nista meni je pretalo samo od sebe
 
Član
Nadjes osigurac od toga i iscupas ako ne pomogne onda rastavis tablu i iscupas sijalicu:)
Vidi se da fiata nikad nisi vozio:)
 
ma lampica od grijaca ba, znam kako izgleda.. :)
Rece mi majstor da je imao nekoliko istih slucajeva sa tdi motorima, i uvijek je rjesavao sa promjenom prekidaca..
Ali kod mene sva 3 stop svjetla rade uvijek, pregledali smo sijalice sve su uredu, prekidac je isto dobar..
A auto ide normalno, nisam osjetio nikakvu promjenu..

Neda mi ovo mira nikako:)
 
Član
Deyo, lampica za istrosenost kocnica je slicna onoj za rucnu, al nije ista...nema uzvicnika u sredini...bar na normalnim autima :D : )
 
Član
Zamjeni prekidac kocnice.Kod tebe prekidac ima vise funkcija tj. namjena i jedan strujni krug mu je riknuo a drugi koji pali stope jos uvijek radi.Uobicajena pojava na vw,seat-u,audiju i skodi.
 
Član
ajdin_ze je napisao(la):
Zamjeni prekidac kocnice.Kod tebe prekidac ima vise funkcija tj. namjena i jedan strujni krug mu je riknuo a drugi koji pali stope jos uvijek radi.Uobicajena pojava na vw,seat-u,audiju i skodi.

potpisujem
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top