Koji je najbolji pas za cuvanje imovine

Koji je najbolji pas za cuvanje imovine

Član
Svi su su oni dobri cuvari u to nema sumnje , ali iskreno MuMa ja licno bih odabrao nekog od cuvara ali ovih ovcarskih jer su to psi koji jako dobro cuvaju posao a i usput mozes ga izvesti na lancu i prosetati kroz grad , uvijek ima curica dodje i pomiluje psa jeste lijep ovo ono uopce nije agresivan dok brate iskreno ti kad izvedes pitbula ili nekog od ovih opasnih pasa nit ce tebi brate ko prici , i jos ljudi ce te jebat u sebi s rijecima: nedaj Boze da se otrgine i slicno ...


Ako ces cuvati kucu i imas avliju , ja bih preporucio tornjaka a ako ces cuvati nesto vece onda sigurno i nekog opasnijeg psa ..
Ja imam 3 kuce cuvati i izlaze na dvije ulice ,znaci ogromna je avlija i jos jedna od tih komsinica starih .. kad nesto krene ili sumljivo laje ko lud i onda gleda na prozor rekoh vise nego zadovoljan s tornjakom , jebote igram fudbal,ode s policajcima na cevape ma ludd skroz a nesmijes mu prici na lancu..


PS: mada dosta naroda upotrebljava i ovu kombinaciju pekinezer i vucjak .. ;)
 
Član
da ali jebiga onokad vodas psa pa pas te ne baca po parku onda nemas dovoljno veliku cunu, nisi dovoljno gangsta kontas brate...
 
MuMa je napisao(la):
Ima fini Savjeta ja bi nesto najradije Dobermana kontao sam uzeti Muzijaka pa posle zenku i to je to i kazu da mnogo dobro radee kad su u paruu a cuo sma ono kao narod prica da im raste neka kost i kad primjeti da mu se blizi smrt on podere gazdu jel to istina ?

Sam si sebi odgovorio, sto bi ameri rekli bullshit:lol::lol: To samo pricaju oni koji veze nemaju, a culi su tamo negdje :lol: Kakav ce pas biti zavisi samo od vlasnika.
 
Član
kad se dobro cuko odgoji, on i ne smije da vuce...

sto se tice zastite dobro si izabrao, osim sto bih ja na listu umjesto pitt-a stavio njemackog ovcara. opet ti je to 80% do odgoja, a 20% do rase ;)
 
Član
Ja imam druze Sar planinca i bude boksu. Skoro sam ogradio oko kuce i poceo sam ga pustat. Niko ne moze proc da on ne vidi odma laje i dodje do ograde al nece da skoci na ogradu. Kako je boks namjesten da vidi kod garaze iza kuce vidi jos dvije od komsija kuce i nema sanse da neko prodje kraj garaze ili dodje kod komsija a da on ne primjeti i ne zalaje.
 
G

GoPlay

_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
MuMa je napisao(la):
Ima fini Savjeta ja bi nesto najradije Dobermana kontao sam uzeti Muzijaka pa posle zenku i to je to i kazu da mnogo dobro radee kad su u paruu a cuo sma ono kao narod prica da im raste neka kost i kad primjeti da mu se blizi smrt on podere gazdu jel to istina ?

Sam si sebi odgovorio, sto bi ameri rekli bullshit:lol::lol: To samo pricaju oni koji veze nemaju, a culi su tamo negdje :lol: Kakav ce pas biti zavisi samo od vlasnika.

To je tacno.
Kako pas raste ta koscica na lubanji mu pritisce odredjenu regiju u mozgu koja je zaduzena sa agresivnost i sa godinama postaje agresivniji. Imas vise tacnijih i preciznijih podataka na netu.
 
GoPlay je napisao(la):
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
MuMa je napisao(la):
Ima fini Savjeta ja bi nesto najradije Dobermana kontao sam uzeti Muzijaka pa posle zenku i to je to i kazu da mnogo dobro radee kad su u paruu a cuo sma ono kao narod prica da im raste neka kost i kad primjeti da mu se blizi smrt on podere gazdu jel to istina ?

Sam si sebi odgovorio, sto bi ameri rekli bullshit:lol::lol: To samo pricaju oni koji veze nemaju, a culi su tamo negdje :lol: Kakav ce pas biti zavisi samo od vlasnika.

To je tacno.
Kako pas raste ta koscica na lubanji mu pritisce odredjenu regiju u mozgu koja je zaduzena sa agresivnost i sa godinama postaje agresivniji. Imas vise tacnijih i preciznijih podataka na netu.

Jest tacno je, samo ne znam sto toliki ljudi drze dobermane, kad ih oni kolju i ubijaju. Trebalo bi istrijebiti sve "krvolocne" rase...:icon_mad:
 
Član
evo ova cuva moju kucu, nema tih muda da bi neko smio prici kuci, nesmiju ljudi ni racune da donesu.. poslusan, snazan i pametan pas,
na ovoj slici je bila malo bolesna.
 
G

GoPlay

_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
GoPlay je napisao(la):
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
MuMa je napisao(la):
Ima fini Savjeta ja bi nesto najradije Dobermana kontao sam uzeti Muzijaka pa posle zenku i to je to i kazu da mnogo dobro radee kad su u paruu a cuo sma ono kao narod prica da im raste neka kost i kad primjeti da mu se blizi smrt on podere gazdu jel to istina ?

Sam si sebi odgovorio, sto bi ameri rekli bullshit:lol::lol: To samo pricaju oni koji veze nemaju, a culi su tamo negdje :lol: Kakav ce pas biti zavisi samo od vlasnika.

To je tacno.
Kako pas raste ta koscica na lubanji mu pritisce odredjenu regiju u mozgu koja je zaduzena sa agresivnost i sa godinama postaje agresivniji. Imas vise tacnijih i preciznijih podataka na netu.

Jest tacno je, samo ne znam sto toliki ljudi drze dobermane, kad ih oni kolju i ubijaju. Trebalo bi istrijebiti sve "krvolocne" rase...:icon_mad:
ne ulazim u to sta bi trebalo i kako bi trebalo... i za pitove se isto govori... a zna se sto se cuvaju xD generalno su zabranjeni :)
mada nije tema za razmjenu misljenja ovog tipa vec koji mu je pas povoljan za cuvanje...
 
Član
nemoj dobermana, zaklat ce tebe, porodicu i sav ti komsiluk u okviru od 800metara... ja cuo, nanina komsinica mi pricala
 
Član
E sad ja malo u kontru...:icon_biggrin:
...Engleski seter...po izgledu nebi ni mrava zgazio a u dvoristu ne moze ni vrabac da sleti a da ga on ne osjeti i otera...kad smo mi napolju moze uci u dvoriste ko god hoce, al kad je sam, neda ni bogu da se primakne kuci...100x su nas ljudi zvali s kapije, nisu smjeli uci u dvoriste...:D
 
Član
Meni je doberman san koji nikako da ispunim sebi, nemam još idealne uslove da ga držim, ali bih volio da se to promjeni uskoro.
Sjećam se kad sam prvi put kod drugarice išao, a ona 2 dobermana, ne zna se koji bi me prije i slađe zaklao. Zapjenili na mene, grizu kovanu ogradu, laju, reže, ljudi bježe na drugu stranu ulice, a ja se odma' zaljubio u tu rasu koliko su krvoločni.
 
Top