Koji je najbolji pas za cuvanje imovine

Koji je najbolji pas za cuvanje imovine

Član
Imam Rotta,a nekad prije sam imao Njemackog ovcara.Po temperamentu dva skroz razlicita psa. Njemacki ovcar je nekako inteligentniji i zahtjeva manje rada sa njim,za razliku od Rotta koji hoce sa njim da radis konstantno i koji je jako tvrdoglav pas.Ako zelis od njega da napravis pravog cuvara moras mu prije svega pokazati ko je gazda a gdje je u svemu tome njegovo mjesto. Kao cuvar je super pas,ali i jako zna biti nezgodan.U biti ti si taj koji ce od njega napraviti ili psa ili škevriju.Pod ovim podrazumjevam da napravis cuvara ili neku smlatu kojoj ce svako moci prici.Strasno su ljubomorni...
Konkretno ja sam u dresuri svog psa malo i pretjerao,tako da sam napravio previse oštrog psa što i neki drugi ne preporucuju,naravno sto je i razumljivo.Kada sam sa njim ne daje mi prostora da se opustim i vazda moram biti na oprezu.Kao sto rekoh jako je ljubomoran i ne trpi bilo kakav kontakt neke osobe sa mnom,u smislu tapsanje po ramenu ili kakav nagli pokret.Odmah ujeda:icon_rolleyes:

Kod mene dvoriste kuce nije ogradjeno i kada je pusten zna svoju teritoriju.Svako nepozvan u njegovoj teritoriji mu je nepozeljan gost.
Sve preporuke za Rotta,jako pametan i jak pas,medjutim ma ko sta pricao,oprez ako imas djece u porodici.

Evo slike mog psa kada je imao nekih 7-8 mjeseci



 
Dioda je napisao(la):
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Kojeg god da uzmes iz te grupe takozvanih "opasnih" pasa neces pogrijesiti... Svaki ce cuvati svoju teritoriju... Nema ti tu neke velike razlike.... Mozda Doberman da se malo istice. Imam ja nekog prcoljka pinca koji je u nekom srodstvu sa dobermanom, i veoma je osjeljtiv, cim ga cujem da zalaje znam da je neko tu, ali dzabe mu kad je malo veci od pacova, ali dobro mi dodje za rastjerivanje ciganije kad dodju da prose, bjeze kao da je....

ahahhaha, nisma mogao da se ne nasmijem, ovome malo je veci od pacova...;) patuljasti pinc...:D Dobermani deff u paru su naj zaebaniji, pojave se niotkuda, i ostanes bez gaca...

Ma ludo pasce sto na sat, nikad ludje nismo imali, kupili ga za kuce, i nismo mogli nakupovati tolet papira, jesil zaboravio zatvoriti vrata on uleti izdere ga na najsitnije dijelove, poje*bo je sve plisane igracke po kuci, kad skonta da joj ne moze nista onda je izgrize , otkine glavu, usi...:lol::lol: I na kraju je zavrsio napolju, ali ni tu ne prestaju vratolomije, jede frajer sirov krompir, luk, melje bogte vidio nista mu, jede ko krmak, pojede ko i haski i opet gladan:lol: a kad laje na nekog, satra se, covjek bi rekao potrgao bi ga, a vam mozes ga cvokom oduvati, vece mu uvo od glavee:lol::lol: Ali najjace je bilo, kad sam bio kuci pustio ga malo da se istrce kad on ide nosi u ustima zenski ulozak, negdje vrpao po smecu, budala:lol::lol::lol:

Nego opet ja za dobermana, rodjak dosta eksperimentise sa psima, imao je razlicitih vrsta, drzi malo pa promjeni, i bas je hvalio dobermana, imao je zenku, i bio je zadovoljan s njom, kaze kad radi nesto napolju, ne prilazi mu puno, ne smeta ali uvijek ga drzi na oku, ako zamakne iza coska ona se odma pomjeri tek toliko da ga vidi...

A sto se tice izbora ne mozes pogrijesiti, svaki ce cuvati, ili izdefinisani Doberman, Rot, Pit ili nek ovcarska mrcina kao ovaj Kavkaz, Tornjak ili Sarplaninac... Bitno je samo da se radi sa njim, i da se zna sta smije sta ne smije...;)
 
Član
Ima fini Savjeta ja bi nesto najradije Dobermana kontao sam uzeti Muzijaka pa posle zenku i to je to i kazu da mnogo dobro radee kad su u paruu a cuo sma ono kao narod prica da im raste neka kost i kad primjeti da mu se blizi smrt on podere gazdu jel to istina ?
 
Član
Najsigurniji da bi bio, uzmes neku malu rasu (tipa pekinezer), jer je ljut ko sam vrag, a uz njega kupis neku vecu rasu (doberman, vucijak, rot). Normalno to pali, samo ako ih zajedno uzmes ko stenad, i othranis.

Imao tu kombinaciju, i znam sta je to. Pekinezer ne voli skoro nikoga, i laje na svakog. A kad je zajedno odrastao sa nekom vecom rasom, za njim odma ide i kolega. I tu nema spasa :lol:
 
Član
Druze ja vec imam jednog Malog psaa.. nesto tipa pekinezer samo sto mu je Dlaka manja i ima glavu isto kao Pitt Bull i prednji onaj sav dio a mal je Medjutim malo je razmazen brat ga pustao iz boksa i poceo je da hoda medjutim on kad je u Dvoristu on lajle hoce proci kroz ogradu on vec ima Godinu i po...sad neznam kad uzmem drugog psa kako ce se slagati
 
Član
Ne znam kakvog je karaktera taj tvoj pas. Ali mislim da to nebi bila dobra kombinacija, jer je vec stariji taj tvoj pas, bio bi ljubomoran da nabavis bilo kojeg drugog.

2 psa imati, pali jedino ako ih zajedno othranis. Drugacije vrlo tesko, mada je opet moguce.
 
Član
opet cu ja :cool:

cane-corso-dog-black-champion.jpg


treba ti pas kojeg ti nces morati cuvati da bi on cuvao tebe.....znaci pas zbog kojeg neces svakih 5 min gledati je li pobjegao iz dvorista ili se otrgnuo sa lanca.

Prijatelj mi ima CC-a cuva mu farmu svinja, nema lanca nema ograde na farmi, zimi dođemo a CC utabao stazicu skroz u krug granicom imanja, kao vojnik patrolira okolo, sa jedne strane imanja je potok mali i sa druge strane komsijine kokosi se setkaju a on sjedi na svojoj strani i gleda u njih i boga moli samo da pređe do njega malo :cool:

evo vec 4 god komsije NIKAD nsu prijavile da je njegov CC izasao sa imanja i vrzmao im se oko kuca.
 
Član
Ako ti je zagradjen prostor doberman, a ako ga mislis drzati na lancu onda vucjak,njemacki ovcar. Ja imam mjesanca vucjaka i nebi vjerovao koliki lanac moram da mu stavim jer ih trga, onda kais oko vrata svaki prekine
 
Top