Koji je najbolji pas za cuvanje imovine

Koji je najbolji pas za cuvanje imovine

Član
Ovako malo sam razmisljao hocu da kupim nekog psa koji bi mi cuvao kucu i tako to
U obzir dolazi
Doberman
Rotwailer
Pit Bull
Koji je najbolji cuvarr pozz
 
Član
Cane Corso ;)

njemu netreba ni lanac ni kucica ni ograda oko imanja taj odma zna dokle je ''tvoje''
 
Član
Navedi i mene :D Svi su oni na neki nacin dobri al bogami ja kad vidim najvise se saserem rota :cool:

Potvrđujem ovo sto je Suki napisao ;)
 
Član
ja sam cuo da je doberman definitivno najjaci za cuvanje objekata, brz, okretan, jak, zilav i lagan za dresuru.

moras racunati i na to da najbolje rade kada su u parovima i dobro pokrivaju prostor

DSCF1089.JPG
 
Član
Pa ja sam kontao Dobermana u mn drug ima 2 dobermana to je strahotaa :)))
A Pit bull mi nije bas nesto za zastitu a Za Rotwailera nisam bas siguran slabo ko ima Rtowailera
 
Moj glas za dobermana :cool: Brz je i okretan i veoma spretan za ovo ;) Pit izgleda zajebano ali mi djeluje nekako spor i nespretan za takve stvari mada mi se čini da bi ja, Boga mi ,od njega najbrže bježao :lol::lol:
 
Član
Ja sam imo rotvajlera, i brete to je strahota od psa, prvo on je pojava, jer je moj bio bas ogroman, drugo poslusan a o jacini i da ne pricam, ja sam svom imo sajlu od dalekovoda i mogo je ici gdje je meni trebalo i naravno setnje da se ne ulijeni ;)))
 
Član
Bullmastiff, Doberman, Kavkaski ovcar.


Ja kad sam se raspitivao o najbolje psu cuvaru, pricao sam sa veterinarima, ljudima koji obucavaju pse itd. i svi su mi u glavnom preporucili nekog od ova tri.
 
Kojeg god da uzmes iz te grupe takozvanih "opasnih" pasa neces pogrijesiti... Svaki ce cuvati svoju teritoriju... Nema ti tu neke velike razlike.... Mozda Doberman da se malo istice. Imam ja nekog prcoljka pinca koji je u nekom srodstvu sa dobermanom, i veoma je osjeljtiv, cim ga cujem da zalaje znam da je neko tu, ali dzabe mu kad je malo veci od pacova, ali dobro mi dodje za rastjerivanje ciganije kad dodju da prose, bjeze kao da je....
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Kojeg god da uzmes iz te grupe takozvanih "opasnih" pasa neces pogrijesiti... Svaki ce cuvati svoju teritoriju... Nema ti tu neke velike razlike.... Mozda Doberman da se malo istice. Imam ja nekog prcoljka pinca koji je u nekom srodstvu sa dobermanom, i veoma je osjeljtiv, cim ga cujem da zalaje znam da je neko tu, ali dzabe mu kad je malo veci od pacova, ali dobro mi dodje za rastjerivanje ciganije kad dodju da prose, bjeze kao da je....

ahahhaha, nisma mogao da se ne nasmijem, ovome malo je veci od pacova...;) patuljasti pinc...:D Dobermani deff u paru su naj zaebaniji, pojave se niotkuda, i ostanes bez gaca...
 
Član
Bgm ja nemam iskustva s ovim psima sto si ti naveo ...


Al imam tornjaka kuci , to je bogami strahota za vidjeti , prvo on je sav zut jedini takav ispao ostali svi crno bijeli ...

Medjutim svidja mi se najvise sto kad ga pustim s lanca znaci nikog ne napada ,miran je i igra se lopte s djecom ,hoda i citav komsiluk ga zna ... jednostavno ima neku svoju turu recimo od moje kuce u krugu 100m tu se krece kad je pusten s lanca i tako da su ljudi navikli na njega ,ode do trafike uzme mandarinu sam ili mu oni nesto dadnu ...

A kad je na lancu ,odnosno sajli nema prilaza kuci nikome ,osim kazem komsiluku ima jedan komsija i komsinca starija jedino njima dopusti da pridju bez lajanja ... ostali se dobro zapitaju kad hoce da udju ...

To mi se posebno svidja ,mozes se igrati snjim i sve ali kad je na lancu znaci tad obavlja svoj posao uredno i jakoo dobro ma predobar je cuvar bogami ...




Ove godine u martu mjesecu je uhvatio dva lopova koji su provalili trafiku i krenuli bjezati kroz moju avliju , dok smo svi spavali pa cak i on prvi je protrcao ,drugi je krenuo i ovaj skocio na njega i uhvatio ga za nogu , a treci isto krenuo a posto je mrak bio nije vidio gdje se sajla nalazi krenuo da bjezi i sustigao ga je i i njega je uhvatio .. poslije toga policija dosla na par minuta , mi izasli iz kuce a pas rezi i stoji na sredini dok su njih dvojca lezala i jaukala od ujeda ...

Ja sam vise nego zadovoljan ...
 
Član
kao sto rekose, sta god odaperes iz tih "opasnih" rasa neces pogrijestiti ali da i ja dodam jednu novu rasu :)
poznanik ima ovakvog psa
7a007b0c4c27.jpg


drzi ga radi nekih "radnji" kada nije na "poslu" iza kuce je u boksu, od ovog psa se najezis kad ga vidis a kad zalaje pa ledi se krv u zilama! :icon_eek:
 
Top