Golf V 1.9 TDI-koliko vam trosi ulja?

Golf V 1.9 TDI-koliko vam trosi ulja?

Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
Ko kaze da mu kapi ne trosi, znaci kaki ko glica, meni je auto trosilo ulja nekad znao je na 3000 gucnuti 1L i to je bilo do gumica ventila, sad mozda na 3000 uzme pola litre, ali kako se vozi to je nista, a dizeli potrose na turbinu i to je normala, a jos kod nas ima fals ulja tako da je to sve dobro!;)

na 3000 pola litre,, puno brate, jos nemas turbine,, ja mislim da je 1l ulja
na 10 do 15 hiljada normalna granica, ali kako su neki vec napisali sve zavisi
i do motora i do nacina voznje;)

Druze sve to zavisi od stila voznje, ko kaze da ne trosi laze, kada ti zavrnes u 8000 mora proci ulja u kompresioni prostor i tu ce ga potrositi, a naravno da utice kvalitet ulja, ja ulje mjenjam na 5000 tako da to neosjetim! ;)
 
Član
Moj fiat krdza, 1.9 JTD nakon 370 000 Km, ne trosi vise od 0.2 L na 10 000, nekad predjem i 15 000, ako nemam para da zamjenim ulje, jos mu sipam fuserajsko.... :icon_smile:
 
Član
1.9JTD 85KW fiat stilo , presao 104000 i 3 zamjene ulja je kod mene , na 10hiljada sipam seleniu turbo diesel i nisam do sad imao potrebe da dosipam izmedju zamjena.Sad jel' to zato sto je motor relativno nov?!pozdrav;)
 
Dobro ulje, a taj motor je i razradjen odavno... Zavisi ti i od voznje, ali kad mijenjas na 10, ja ga ne bih nikada ni provjeravao ;)
 
Moze li mi neko objasniti kako tacno znati koliko je motor ulja potrosio tj.na mjeracu prema onim kockicama ili necem drugom i koliko ustvari mjerac pokazuje kada se naspe novo ulje, golf tdi 1.9???
 
Pa sta onda reci za mene..kod mene Alfa 147 1.6 77kw trosi 0.2-0.4 L Selenia na 1000km,naravno u prosjeku..mada na pocetku manje,tek posle 10 k km vise..po fabrickim podacima 0.4 L na 1000..
 
Član
Stilo JTD 85kw presao oko 180000km,interval zamjene oko 8000km ne potrosi nista barem "ne vidljivo" sipam Seleniu WR 5w40, i nije lose ako motor i potrosi malo ulja u nekim tolerancama,sve zavisi od kvalitete ulje,konstrukcije motora i stila voznje ;)
 
Član
Moj 1,9 td prešao 3000km i još nije ništa.....pa ćemo da vidimo koliko će na 5000 ili 6000 uzeti....Ulje je Adnoc 15w40...pozzzz
 
Član
Radim redovno mali servis u ovlašenom otprilike na 14hiljada, ulje nikad nisam dosipao i nikad nije ni trebalo...i tako svaki od servisa do servisa....

Kad tek odradim servis ulje je 1-2 mm iznad podioka četvrtastog, nakon 14 hiljada kad idem na servis ulje je na sredini onog podioka, i kao što reko nikad nisam dosipao ulje....sad koliko ono pojde procijenite sami.....


Nisam baš pristalica filozofije da unutrar predviđenog malog servisa od 15 hiljada auto 'treba' da potroši i da treba da se sipa ulje i da je to normalno...to mi više dođe kao tješenje sbe da je to normalno i da to treba tako da bude....
 
Top