Golf V 1.9 TDI-koliko vam trosi ulja?

Golf V 1.9 TDI-koliko vam trosi ulja?

MrShadow je napisao(la):
Sajo_Golf GT je napisao(la):
Koje ulje koristis?

Predzadnji put je bio Castrol i nisam siguran i mislim da je manje trosio..

Zadnji put sam mjenjao u drugom servisu i tip mi je nasuo Comma ulje, tako da nisam siguran ima li to veze.. Kazu da je i ovo ulje dobro..

Ima veze koje je ulje, losije ulje se dosta vise trosi....najbolje ti je prelistaj uputstvo od svog golfa i naci ces pise koliko je normalno da potrosi ulja i to ti je 100% ssigurno ;) ne moras nikoga pitati....

Castrol je odlican:cool: a za to Comma ne znam

Ja mislim da je to normalno kod tebe al vidjet ces u Betriebsanleitung (uputstvo)
 
ivica je napisao(la):
na 15000km trosi mi pola litra ulja( 1.9 tdi)

Sto znaci da kod njeg nije normalno, ko zna s koliko je sat vracen :D

Pola litra na 15000 je ok, jer je ocekivano da ce i ulje nakon te kilometraze malo ispariti i sagorjeti...Ali kvalitetno ulje ;)
 
pa sta je onda s mog auta, nisam mu vracao sat i od prvog dana trosi ulje? pitao sam u servisu dok je bio pod garancijom rekli su mi da svi trose i da je to normalno. neideim vise u ovlasteni servis komsija mi mijenja ulje i potrosnja je od prvog dana bila ista- posle 6-e hiljade sa maximuma se spusti jednu kockicu ispod polovine. sad i nema logike da je neki kupljeni auto iz uvoza sa obavezno vracenom kilometrazom i predjenih 200 000 i plus km netrosi ni kap? kako to?
 
u golfa 5 je normalno da uzme ulja al sad ima sve voje granice, u mene drug ima audija a3 105ks od mijenjanja do mijenjanja sipa 3 litre al u njega je stalno gas do kraja hladan ili vruc motor.

al ja sve mislim da je tu i do vozaca dosta kako auto koristi i sve al da mi je viditi golfa 5 da ne uzme ulja svaki put kad je scepis i baci ti crn dim znaj da ti je tad crkno ulja to je takav motor i nemozes mu nista preduzeti
 
Član
drug,ovisi i o ulju,ja sipam 50501 castrolovo,auto mi ima 133000km.....i 196 konja e sad il pokusaj da vidis sta ti sipaju od ulja,mada sam cuo da petice znaju "uzet"vise ulja od standarda.....neznam sto
 
Član
hasseroder je napisao(la):
pa sta je onda s mog auta, nisam mu vracao sat i od prvog dana trosi ulje? pitao sam u servisu dok je bio pod garancijom rekli su mi da svi trose i da je to normalno. neideim vise u ovlasteni servis komsija mi mijenja ulje i potrosnja je od prvog dana bila ista- posle 6-e hiljade sa maximuma se spusti jednu kockicu ispod polovine. sad i nema logike da je neki kupljeni auto iz uvoza sa obavezno vracenom kilometrazom i predjenih 200 000 i plus km netrosi ni kap? kako to?

Ako ti na 6000 potrosi do 1 kockice ispod polovine, znaci da ti na 6000 trosi oko 0,30l. Potrosi ti manje od 1l na 15 000..

Bas cu sledeci put opet Castrol uzeti da vidim da li je u tome stvar..
 
od vrha max do prve kockice ispod pola, ako vozis taj auto znas o cemu ti pricam i kako mjerac za ulje izgleda. naravno da mu nikad ne dosipam na 8-9000 ga mijenjam. uzmi castrol edge i probaj jebiga mozda ti smanji potrosnju
 
Član
Uff, ti to skroz rano mjenjas, izgleda bas vodis racuna, nemas potrebe na tako maloj kilometrazi.. Na 12,13 000 ti je ok ako bas hoces da sacuvas motor...
 
na tim serija i jest mana alnaser stavi i nov 2 max 3 godine izdrzi i crkne ima neki od konkorencije dosta dosta bolje je a pase ti i od golfa 4 isto a ekstra sluzi. pokusaj ti staviti drugo ulje pa ces da vidis kako onda trosi stavi ulje kosto ti kaze ivica pa vidi razliku sve se treba da proba pa da vidis
 
anlaser fizicki odgovara od golfa 4 ali mu bendiks ima jedan zub manje i auto kad se zagrije i ugasi vergla po 20 sekundi da upali. peticin originalni anlaser sam nosio u sve moguce elektro servise, mijenjali cetkice piksne nema sta nisu radili i oprt isto. kupis drugi i zavrseno (naravno ispravan) od golfa 4 nije to to uopste, mozda nekom ne smeta da mu auto vergla po pola minuta , meni smeta
 
Član
Hehe, sad im je i alnaser mana.. Imaju ove petice puno mana... Koga god znam da je ima, morao je zamajac mjenjati, a eto sada cujem i za alnaser da odlazi...

U to sam se uvjerio i kod sebe, kad sam ga tek dobio verglao je po 2-3 sekunde, onda sam otisao u servis i cetkice na alnaseru su skroz bile potrosene. Uradili su reparaciju alnasera i ocistili ga i neko vrijeme je palio bez problema.. I evo posle nekoliko mjeseci osjetim da opet nije to to, izgleda da nema druge nego kupiti novi :)
 
nima tu jos jedna solucija veoma dobra sto sma ja uradijo sebi isto jest dugo vergla nakon 3-4 godine treba da se skine alnaser i stavi nova toatna mast u one zuvcanike (izvinjavam se neznam kako se kaze to na nas) i kao onda pali brze al to nije solucija niti cetkice nego softver u u centralini koji je fabricki ima gresku (ako ste prinijetili kad je hladno auto pali brzo kako treba)cim se zagrije pali duze i duze to je to sonde na motoru koja daje centralini koliko goriva da da u injektore da upali auto.to re resava sma na ovaj nacin ko god ima cipovanu centralinu ili zamijenjenu centralinu znaci mape koje se mogu stimati onda je dosta da se da sam nafte ista kolicina ko na paljenju od 0 stepeni i auto pali ko mina. ko zeli neka se informise kod ljudi koji rade chip tuning i te stvari i mogu vam to objasniti bolje mozda
 
Top