Golf V 1.9 TDI-koliko vam trosi ulja?

Golf V 1.9 TDI-koliko vam trosi ulja?

jebiga nemogu poznavati bolje taj auto oni koji ugradjuju cipove od ovlastenog servisa, isto mislim da rijetko ko ima kvalitetnu dijagnostiku kakva je bosch u ovl. servisu. neznam sta je centralina ali kad kupim drugi anlaser miran sam godinu dana
 
e znaci jedina stvar da to rijesis je da uradis chip i kazes odmah covjeku kad ti to radi da imas taj problem da ti doda malo nafte vise kad palis auto a motor vruc i sve rijeseno za 5 min posla i bez i jednog kljuca

jbg druze kako da ti objasnim sta je centralina to je u nekom smislu mozak auta :D
 
ma sta ce mi cip. hvala tebi brate. posle cipa po pravilu daj drugi plivajuci zamajac korpu i lamelu.
druze problem je u samom anlaseru koji kad blok i ostali agregati prenesu temperaturu na njega ima maksimalni broj okretaja oko 300, a bez 450-500 nema paljenja kao kad je hladan. gdje da kvarim auto i kompjuter i mijenjam te fabricke parametre. jesam lud ali toliko ne
 
Član
Uvijek mlaćenje gluposti u prazno.

- Novi motori troše više ulja.

- Tvornički prospekti većinom propisuju da je normalna potrošnja od 0.5 do 1.5 kg na 1000 km. Naravno, djelomično se ograđuju od mogućih pritužbi.

- Motor koji ne troši ulje još uvijek nije napravljen. To što se nivo ulja nije vidljivo snizio ne znači da ga motor nije potrošio. Ulje se razrijeđuje, skuplja se garež i voda...

- Način vožnje utječe na potrošnju ulja. Mnogo kratkih relacija, sportska vožnja u visokim obrtajima pomažu potrošnji.

- tdi pd motori su jako osjetljivi na falš ulja. U njih mora ići tvornički predviđeno ulje posebne gradacije.

Snimio sam ovaj post u wordu da ga ne moram svaki put pisati kada eksperti počnu da laprdaju gluposti:D
 
Član
kod mene 1,9 tdi na 10 000km ja dospem 0.5L ali neznam mozda auto i vise malo potrosi samo sto ja neprimjetim,kao sto kaze zela nacin voznje utice dosta.
 
Vrlo važan faktor, ko što dado reče su obrtaji...ako konstantno voziš u visokim obrtajima, normalno da motoru treba više podmazivanja, uljna pumpa više radi, i više ulja sagorjeva (dio ulja MORA sagorjet, tako da nema motora koji nikako ne troši ulje)...meni je prije znalo sa stalnim ganjanjima po gradu potrošit tako oko 0,5l na 5000 km, i to je sasvim normalno...provjeriš, dospeš i voziš dalje...
Ništa ti to nije čudno, bolje da motor troši (u normalnim granicama) i podmazuje se, nego da ga nikako ne troši (čemu onda svrha ulja?)
 
Član
Ko kaze da mu kapi ne trosi, znaci kaki ko glica, meni je auto trosilo ulja nekad znao je na 3000 gucnuti 1L i to je bilo do gumica ventila, sad mozda na 3000 uzme pola litre, ali kako se vozi to je nista, a dizeli potrose na turbinu i to je normala, a jos kod nas ima fals ulja tako da je to sve dobro!;)
 
Član
1.9 chipovan, oko pola l na 15.000 s tim da mnogo vozim van grada autoput i to jake voznje, ja se ne zalim, za moj stil voznje sasvim normalno..
 
Član
dado...c::: je napisao(la):
ko kaze da mu ne trosi ni kapi to moze sam d aprica nekom ko nezna sta je golf 5 a to sto ti torosi toliko ulja zavisi kako vozis auto ako ga stalno gazis ok je i sve zavisi koje ulje koristis, ja kad sam imo sve originalno na motoru trosijo oko 1 litar maksimalno na 20hiljada al ja sipam carstrol long laif kao mijenja se na 30 hiljada.

E pa evo ja kažem da mi ne troši ni kapi ulja a sigurno dosta bolje od tebe znam šta je Golf 5 TDI :icon_smile: Vjerovatno ne trosi jer ga i ne przim:)))

A normalno je da potroši onoliko ulja koliko je proizvodjac deklarisao...
 
Dejan 16v je napisao(la):
Ko kaze da mu kapi ne trosi, znaci kaki ko glica, meni je auto trosilo ulja nekad znao je na 3000 gucnuti 1L i to je bilo do gumica ventila, sad mozda na 3000 uzme pola litre, ali kako se vozi to je nista, a dizeli potrose na turbinu i to je normala, a jos kod nas ima fals ulja tako da je to sve dobro!;)

na 3000 pola litre,, puno brate, jos nemas turbine,, ja mislim da je 1l ulja
na 10 do 15 hiljada normalna granica, ali kako su neki vec napisali sve zavisi
i do motora i do nacina voznje;)
 
Lexillium je napisao(la):
dado...c::: je napisao(la):
ko kaze da mu ne trosi ni kapi to moze sam d aprica nekom ko nezna sta je golf 5 a to sto ti torosi toliko ulja zavisi kako vozis auto ako ga stalno gazis ok je i sve zavisi koje ulje koristis, ja kad sam imo sve originalno na motoru trosijo oko 1 litar maksimalno na 20hiljada al ja sipam carstrol long laif kao mijenja se na 30 hiljada.

E pa evo ja kažem da mi ne troši ni kapi ulja a sigurno dosta bolje od tebe znam šta je Golf 5 TDI :icon_smile: Vjerovatno ne trosi jer ga i ne przim:)))

A normalno je da potroši onoliko ulja koliko je proizvodjac deklarisao...

pa zavisi u kom smislu znas vise od mene golfa 5 uvijek je neko bijo ko je znao nesto vise od drugog mozda ja znam neke cake ti ne a tako i ti znas nesto sot ja ne to je sve druze normalno . ja ti se divim ako ti auto ne uzme ni malo ulja stvano onda da vozis polako i cuvas
 
Super Moderator
jeste normalno je da ti potrosi toliko na 6000km nije to nista strasno

bucky_mb@yahoo je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
Ko kaze da mu kapi ne trosi, znaci kaki ko glica, meni je auto trosilo ulja nekad znao je na 3000 gucnuti 1L i to je bilo do gumica ventila, sad mozda na 3000 uzme pola litre, ali kako se vozi to je nista, a dizeli potrose na turbinu i to je normala, a jos kod nas ima fals ulja tako da je to sve dobro!;)

na 3000 pola litre,, puno brate, jos nemas turbine,, ja mislim da je 1l ulja
na 10 do 15 hiljada normalna granica, ali kako su neki vec napisali sve zavisi
i do motora i do nacina voznje;)


i od ulja koje sipas ;)
 
Top