Diskusija o zakonima - razna pitanja, savjeti

Diskusija o zakonima - razna pitanja, savjeti

hamo_pipa je napisao(la):
Samo kod nas kažnjavaju za zatamljena stakla, dok u ostalim, normalnim zemljama, bitna je propustljivost svjetlosti na staklu. Dakle, postoji mogućnost da staklo bude zatamnjeno 80 %, ali da ima istu toliku i propustljivost svjetlosti, što ne utiče nimalo na bezbjednost. Nažalost, s obzirom da naši levati neće da investiraju u nabavku instrumenata za mjerenje propustljivosti svjetlosti, onda neće ni da mjenjaju Zakon ...


Neko spomenu Pravilnik o policajcima ... Između ostalog, zanimljivo je ovo: Svaki policajac mora zaustaviti vozilo na tačno određen i propisan način, okrenut bočno vozilu, treba pozdraviti vozača SALUTIRANJEM (dakle kao u vojsci ... )

Ima li gdje taj pravilnik, da ga stavim u auto, jer pun grad ti prasinara, sto stoje po trotarima i zaustavljaju, a po noci samo iskoce iz mraka sa lampicom......

Je li istina da moraju imati oznaceno cunjevima mjesto na kome zaustavljaju, i dovoljno prostora, da moraju biti uocljivi, nositi bijelu kapu, i onaj prsluk itd..... i da li prasinari smiju zaustaviti tek tako, npr na autobuskoj i sl... jer kod nas to rade... izleti izmedju auta i mase a ti gledaj gdje ces stati:lol:
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Je li istina da moraju imati oznaceno cunjevima mjesto na kome zaustavljaju, i dovoljno prostora, da moraju biti uocljivi, nositi bijelu kapu, i onaj prsluk itd..... i da li prasinari smiju zaustaviti tek tako, npr na autobuskoj i sl... jer kod nas to rade... izleti izmedju auta i mase a ti gledaj gdje ces stati:lol:

Mora biti tako, u suprotnom, nemoj stajati. Bar ja ne stajem i do sad nisu krenuli za mnom ni jednom.;)
 
Franki je napisao(la):
Pa u mene pise da je tinted a nije zatamnjen. (Orginal su stakla sve kako je doslo)

Ako pise tinted onda je zatamnjenost fabricki nekih cca 20%... imaju neku specifikaciju, oznaku da je fabricka ugradnja, tu ti policija nemoze nista... nije to kao kod ovih guzonja, black dark.. zatamnjenost 100% :D
 
Član
moze li neko postaviti link gdje mogu procitati sav taj zakon..
i mene zanima mogu li zaustavljati na autobuskoj, jer u nas ovdje su obicno tako zaustavljaju?!
 
Administrator
golf_R32 je napisao(la):
moze li neko postaviti link gdje mogu procitati sav taj zakon..
i mene zanima mogu li zaustavljati na autobuskoj, jer u nas ovdje su obicno tako zaustavljaju?!
Evo link :)
http://www.bhtuning.com/zobs-t-69617.html
 
OggyBoy je napisao(la):
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Je li istina da moraju imati oznaceno cunjevima mjesto na kome zaustavljaju, i dovoljno prostora, da moraju biti uocljivi, nositi bijelu kapu, i onaj prsluk itd..... i da li prasinari smiju zaustaviti tek tako, npr na autobuskoj i sl... jer kod nas to rade... izleti izmedju auta i mase a ti gledaj gdje ces stati:lol:

Mora biti tako, u suprotnom, nemoj stajati. Bar ja ne stajem i do sad nisu krenuli za mnom ni jednom.;)

Ma uglavnom stajem, ali imam tu jednog komsiju kur*evitog koji stoji na stanici i zaustavlja, i veoma cesto ga srecem, i sve ocekujem kad ce pruziti ruku da me zaustavi, jer se ne podnosimo bas... da znam, da samo s osmijehom prodjem:lol::lol: Glumi frajer serifa a obicni prasinar:lol:
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Je li istina da moraju imati oznaceno cunjevima mjesto na kome zaustavljaju, i dovoljno prostora, da moraju biti uocljivi, nositi bijelu kapu, i onaj prsluk itd..... i da li prasinari smiju zaustaviti tek tako, npr na autobuskoj i sl... jer kod nas to rade... izleti izmedju auta i mase a ti gledaj gdje ces stati:lol:

Mora biti tako, u suprotnom, nemoj stajati. Bar ja ne stajem i do sad nisu krenuli za mnom ni jednom.;)

Ma uglavnom stajem, ali imam tu jednog komsiju kur*evitog koji stoji na stanici i zaustavlja, i veoma cesto ga srecem, i sve ocekujem kad ce pruziti ruku da me zaustavi, jer se ne podnosimo bas... da znam, da samo s osmijehom prodjem:lol::lol: Glumi frajer serifa a obicni prasinar:lol:

Ma valjda je izasao sada neki novi pravilnik, moze te zaustaviti kako hoce, gdje hoce, da ti mlati rukom ne mora ni lizalicu imati, u svakom slucaju ne mozes protiv njih kada zivimo u policijskoj drzavi:icon_mad:
 
Član
Ima li negdje da pročitamo taj pravilnik? Ni na ovome što je postavljeno, koliko sam mogao vidjeti ne piše da li si obavezan stati ako policajac nije ispunio svoje.
 
todorovic je napisao(la):
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Je li istina da moraju imati oznaceno cunjevima mjesto na kome zaustavljaju, i dovoljno prostora, da moraju biti uocljivi, nositi bijelu kapu, i onaj prsluk itd..... i da li prasinari smiju zaustaviti tek tako, npr na autobuskoj i sl... jer kod nas to rade... izleti izmedju auta i mase a ti gledaj gdje ces stati:lol:

Mora biti tako, u suprotnom, nemoj stajati. Bar ja ne stajem i do sad nisu krenuli za mnom ni jednom.;)

Ma uglavnom stajem, ali imam tu jednog komsiju kur*evitog koji stoji na stanici i zaustavlja, i veoma cesto ga srecem, i sve ocekujem kad ce pruziti ruku da me zaustavi, jer se ne podnosimo bas... da znam, da samo s osmijehom prodjem:lol::lol: Glumi frajer serifa a obicni prasinar:lol:

Ma valjda je izasao sada neki novi pravilnik, moze te zaustaviti kako hoce, gdje hoce, da ti mlati rukom ne mora ni lizalicu imati, u svakom slucaju ne mozes protiv njih kada zivimo u policijskoj drzavi:icon_mad:

Imal gdje taj pravilnik, tacno navedeno kako sta:icon_question:
 
BHT Ovisnik
koliko sam upucen mora imati obavezno odijelo/prsluk i kapu na glavi,smije te zaustaviti samo palicom ili baterijom,mislim da ima negdje taj clanak,meni je izletio na cestu skoro i mahao rukom da stanem jer me ulovio radarom,nisam stao,nije ni isao zamnom nit je ista bilo kasnije,nedavno sam isto u jablanici naletio stvarno pobrzo kraj njih,da sam ih vidio ne bih,na onom pravcu kad je neka delegacija nedavno isla,taman se spusta zaletim se 120-130 vidim ubacuje se s prosirenja passat stari i ja da ga prestignem,zaobiđem ga kad izleti policajac (tek ih viđoh kad sam prestizao) pođe mahatai objerucke,dere se kao da stanem,pođem kociti i izbacim zmigavac,skontam da nema nit palice nit kape i samo produzim,nije mi nitko nista,inace bih stvarno stao;)
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
todorovic je napisao(la):
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Je li istina da moraju imati oznaceno cunjevima mjesto na kome zaustavljaju, i dovoljno prostora, da moraju biti uocljivi, nositi bijelu kapu, i onaj prsluk itd..... i da li prasinari smiju zaustaviti tek tako, npr na autobuskoj i sl... jer kod nas to rade... izleti izmedju auta i mase a ti gledaj gdje ces stati:lol:

Mora biti tako, u suprotnom, nemoj stajati. Bar ja ne stajem i do sad nisu krenuli za mnom ni jednom.;)

Ma uglavnom stajem, ali imam tu jednog komsiju kur*evitog koji stoji na stanici i zaustavlja, i veoma cesto ga srecem, i sve ocekujem kad ce pruziti ruku da me zaustavi, jer se ne podnosimo bas... da znam, da samo s osmijehom prodjem:lol::lol: Glumi frajer serifa a obicni prasinar:lol:

Ma valjda je izasao sada neki novi pravilnik, moze te zaustaviti kako hoce, gdje hoce, da ti mlati rukom ne mora ni lizalicu imati, u svakom slucaju ne mozes protiv njih kada zivimo u policijskoj drzavi:icon_mad:

Imal gdje taj pravilnik, tacno navedeno kako sta:icon_question:

Potrudicu se da ga nadjem i postavim, te informacije sam dobio iz mupa neki dan, i oni se sami cudi kakvi su ga saobracajni inzinjeri pravili ;)
 
BHT Ovisnik
ima li tko kakav clanak s rotacionim svijetlima koja se smiju/ne smiju koristiti
 
Član
Ovako ljudi, nedavno je na BN TV, neki komesar iz Banja Luke izjavio da kažnjavaju vozače koji voze u naselju 60km/h iako je tako naglašeno znakom. Kaže, to su stari znakovi i bez obzira što stoji 60km/h treba se voziti 50km/h. Naravno, ovo mi nikako nije bilo logično, tj. glupost od izjave, i pogledam zakone i kaže:

Član 44.
(1) Na putu u naselju vozač ne smije vozilom da se kreće brzinom većom od 60 km na čas, osim ako
saobraćajnim znakom nije drugačije određeno.

Nakon toga otvorim zadnju izmjenu zakona koja je bila u maju 2010 i tu piše:

U članu 44. stav (1) riječi: "60 km na čas" zamjenjuju se riječima: "50 km na čas".

E sad, interesuje me da li je bilo ikakvih izmjena nakon 2010?

Ne treba ni pričati kolika je glupost izjavljena, kako vozač da zna da je to "stari" znak ili znak koji treba da poštuje? Ali kod nas je sve naopako, pa reko da nema kakva nova izmjena zakona u vezi ovoga?
 
Top