Atest za auto-gas skočio sa 80 na 410 KM

Atest za auto-gas skočio sa 80 na 410 KM

Član
osim policajaca i kurvi nista nije jefitno :cool:

ovo je taktika kako sad poskupilo gorivo, nedaju nam ni plin da ugradjujemo ;)

ne znam samo po kojem osnovu i smislu atest najednom poskupi 5 puta...ajd da je za 50% razumio bi, ali odakle najednom 5 puta , ocito naftasi igraju igru :cool:
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Šta je čudno? Ista stvar se prije 3-4 godine dogodila u Hrvatskoj. Mamili su ljude na ugradnju plinskih instalacija, gurali priču o uštedi i ekologiji i onda toliko dignuli cijene zakonima da je većini ljudi neisplativo ugraditi plin u auto.

:D
 
Član
takac je napisao(la):
Procitao sam sve od pocetka do kraja i imam par nedoumica:

- U hidrogradnji daju atest za plin ?
- Sa tim atestom se ide na tehnicki, gdje ljudi upisu da auto posjeduje LPG?
- Koji servisi su ovlasteni, da li ima negdje spisak servisa (Sarajevo), recimo radic u RS-u ?

Hvala na infu ako neko zna.

Vidi mozes ovako odes u AC QUATTRO i ako imas ugradjenu lpg instalaciju oni ti sve pregledaju da vide dali je sve uredu uradjeno il inesto jos treba, dalje daju ti 2 papira koja kopiras u 3primjerka i ides kod svog majstora sto ti je ugradio lpg i on popuni te podatke koji su trazeni (osnovni podaci) od servisera dobija atest za bocu i karticu ili atest za pretvarac ? neznam kako se tacno zove, i sa tim svim ides ponovo kod njih oni dalje ispune paire moras cekati xx dana posto oni salju to negdje na kraju ti izdaju papir koji predajes kad budes registrovao vozilo da bi ti se upisalo u saobracajunu. Mozda izgleda komplikovano ali eto i nije o da cijena je 175KM.;)
 
Član
Mirsado je napisao(la):
takac je napisao(la):
Procitao sam sve od pocetka do kraja i imam par nedoumica:

- U hidrogradnji daju atest za plin ?
- Sa tim atestom se ide na tehnicki, gdje ljudi upisu da auto posjeduje LPG?
- Koji servisi su ovlasteni, da li ima negdje spisak servisa (Sarajevo), recimo radic u RS-u ?

Hvala na infu ako neko zna.

Vidi mozes ovako odes u AC QUATTRO i ako imas ugradjenu lpg instalaciju oni ti sve pregledaju da vide dali je sve uredu uradjeno il inesto jos treba, dalje daju ti 2 papira koja kopiras u 3primjerka i ides kod svog majstora sto ti je ugradio lpg i on popuni te podatke koji su trazeni (osnovni podaci) od servisera dobija atest za bocu i karticu ili atest za pretvarac ? neznam kako se tacno zove, i sa tim svim ides ponovo kod njih oni dalje ispune paire moras cekati xx dana posto oni salju to negdje na kraju ti izdaju papir koji predajes kad budes registrovao vozilo da bi ti se upisalo u saobracajunu. Mozda izgleda komplikovano ali eto i nije o da cijena je 175KM.;)

Na prosla dva auta sam imao (naravno bez atesta icega jer nije u zakonu LPG bio definisan), sada na novom nemam i razmisljam da ugradim. Pa me zato malo zbunilo, do sada je radic opravdao sva moja ocekivanja, pa me zanimalo da li jos uvjek on moze ugradjivati plin koji je moguce atestovati. U svakom slucaju skoknucu do AC-quatra da vidim za te papire i odmah radicu odnijet da mi potvrdi jel moze to popunit ili ne.

Hvala na odgovoru
 
Član
takac je napisao(la):
Mirsado je napisao(la):
takac je napisao(la):
Procitao sam sve od pocetka do kraja i imam par nedoumica:

- U hidrogradnji daju atest za plin ?
- Sa tim atestom se ide na tehnicki, gdje ljudi upisu da auto posjeduje LPG?
- Koji servisi su ovlasteni, da li ima negdje spisak servisa (Sarajevo), recimo radic u RS-u ?

Hvala na infu ako neko zna.

Vidi mozes ovako odes u AC QUATTRO i ako imas ugradjenu lpg instalaciju oni ti sve pregledaju da vide dali je sve uredu uradjeno il inesto jos treba, dalje daju ti 2 papira koja kopiras u 3primjerka i ides kod svog majstora sto ti je ugradio lpg i on popuni te podatke koji su trazeni (osnovni podaci) od servisera dobija atest za bocu i karticu ili atest za pretvarac ? neznam kako se tacno zove, i sa tim svim ides ponovo kod njih oni dalje ispune paire moras cekati xx dana posto oni salju to negdje na kraju ti izdaju papir koji predajes kad budes registrovao vozilo da bi ti se upisalo u saobracajunu. Mozda izgleda komplikovano ali eto i nije o da cijena je 175KM.;)

Na prosla dva auta sam imao (naravno bez atesta icega jer nije u zakonu LPG bio definisan), sada na novom nemam i razmisljam da ugradim. Pa me zato malo zbunilo, do sada je radic opravdao sva moja ocekivanja, pa me zanimalo da li jos uvjek on moze ugradjivati plin koji je moguce atestovati. U svakom slucaju skoknucu do AC-quatra da vidim za te papire i odmah radicu odnijet da mi potvrdi jel moze to popunit ili ne.

Hvala na odgovoru

Svaki plinski serviser "bi trebao" da ima licencu za ugradnju LPG ako nema licence radi na divljaka, mada sumljam da ovi zvucniji to nemaju.
 
Član
Kad se ugradi plin i uradi atest morali se upisivati u saobracajnu?
Ako se upisuje jel se placa dodatno na registraciju?
 
Jetta TDI je napisao(la):
Kad se ugradi plin i uradi atest morali se upisivati u saobracajnu?
Ako se upisuje jel se placa dodatno na registraciju?

Samo se umrijet mora:lol::lol::lol:

Upisi, jer zavisi na kakvu budalu mozes naici, ali po zakonu moras imati upisano..;)
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Jetta TDI je napisao(la):
Kad se ugradi plin i uradi atest morali se upisivati u saobracajnu?
Ako se upisuje jel se placa dodatno na registraciju?

Samo se umrijet mora:lol::lol::lol:

Upisi, jer zavisi na kakvu budalu mozes naici, ali po zakonu moras imati upisano..;)

Ako se upise kakav je proces prilikom registracije? Imal neki dodatnih placanja, nekih dodatnih tehnickih pregleda i sl
 
Jetta TDI je napisao(la):
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Jetta TDI je napisao(la):
Kad se ugradi plin i uradi atest morali se upisivati u saobracajnu?
Ako se upisuje jel se placa dodatno na registraciju?

Samo se umrijet mora:lol::lol::lol:

Upisi, jer zavisi na kakvu budalu mozes naici, ali po zakonu moras imati upisano..;)

Ako se upise kakav je proces prilikom registracije? Imal neki dodatnih placanja, nekih dodatnih tehnickih pregleda i sl

Jbg javice ti se neko ko je upuceniji, mi to samo ostavimo saobracajnu u osiguranje, platimo koliko kazu i to oni zavrse, sva su nam auta i kamioni tu registrovani pa imamo popust neki .... Skoro smo upisivali plin, i ostale su nam stare tablice a dobili novu saobaracajnu, mislim da je samo placeno 40KM nova saobracajna( nisam 100% siguran)... A prilikom produzavanja registracije mislim da nema dodatnih troskova, a opet javice ti se neko ko vise zna o tome.
 
Legend
ja sam bijelog god vozio bez atesta i kad sam ga prevodio izvadio atest i kad sam predavao papire za reg samo atest prilozio uz dokumente, samo mislim da kad izvadis atest imas rok 10 dana da ga upises u saobracajnu bar je tako prije bilo a sad zavisi kako gdje ;)
 
Član
stefan je napisao(la):
ja sam bijelog god vozio bez atesta i kad sam ga prevodio izvadio atest i kad sam predavao papire za reg samo atest prilozio uz dokumente, samo mislim da kad izvadis atest imas rok 10 dana da ga upises u saobracajnu bar je tako prije bilo a sad zavisi kako gdje ;)

Moram se raspitat. Golf mi je reg do sredine 12 mjeseca. Ne mogu ga sad prebaciti na sebe jer imaju neka sranja oko osiguranja. U Federaciji ne priznaju osiguranja iz RS i morao bi ga odma registrovati kad bi ga prebacio il mjenjao papire. Ne zelim da mi propadne 6 mj registracije
 
Top