Atest za auto-gas skočio sa 80 na 410 KM

Atest za auto-gas skočio sa 80 na 410 KM

BHT Ovisnik
slobodno vozaj bez atesta,uradis ga naknadno kada ga regas,jedan rođak kupio prosle godine u bijeljini auto,doveo ga vamo,da ga prebaci na sebe platio jos 500km za registraciju,a nije istekla:D dok drugi rođak isto tako ugradio,dugo vozao bez atesta,neki dan registrovao auto i tad uradio atest i sve normala,nesto mu ej falilo da prođe atest,to kupio,izaslo ga sve oko 200km
 
Član
Sve je to super sumljam da ces moci registrovati bez ATESTA, dok zafali para u budjetu pokrenuce se akcija kontrole vozila na LPG i kad spucaju kazne ima da te nema, smatram kad je sve vec legalno da tih 175km i nije neki trosak no voziti i cekati da te neki policajac kazni ili pak pumpadjija odbije sipati PLIN, jer bez kartona na uvid nebi ni pumpadjija smio sipati plin.
 
Član
170KM kosta atest (prije 2mj radio), znaci nisam mogao proci tehnicki bez atesta....nemoze ni sa štelom:)


u vibi u tuzli sam uradio, i morao sam platiti dodatnih 40KM za izjavu majstrora sto je radio....jer to nisam imao (plin ugradjen u auto gas radis ist. sarajevo)

ako je boca starija od 5 god mora se mijenjati, ili izvrsiti atest boce sto skoro dodje isto :)
 
Legend
Gospodo cijene jesu visoke, ali sa razlogom..
Uzmimo to ovako..
Realno, svako se uhvatio ovog posla da ugradjuje plin, kada se treba uradit plin u auto, svi rade, ali kada se desi neka havarija, onda svi sute..
Nazalost, svasta se stavlja u auta, mi nismo ni svjesni sta ubacujemo, kina sve kopira, treba jako biti oprezan sa tim..
Nikog ja ovdje ne branim niti "navijam".. ali ljudi taj plin previse olako shvataju i svakom voze auto da im postave plin ne razmisljajuci da ce sutra stavit u taj isti auto zenu, dijete, prijatelja, roditelja itd itd..

Drago mi je da ova drzava postaje u neku ruku ozbiljna, da se mora ATESTOVAT plin i zavest u saobracajnu, doci ce i vrijeme kada svi ti sistemi budu ispravni da se uspostave i olaksice za korisnike plina, da placaju manju taxu jer manje i zadajuju, ali otom potom..
 
Član
nOKe. dijelom se slazem s tobom a drugim dijelom ne,
ja dok sam vozio swifta isao sam da uradim atest i kad sam vidio da je to od strane drzave cisto jos jedan nacin da se iznude pare jer nemaju akcize na plin i sl. pa hoce napraviti da bar na tome hajruju, ili cisto da namjeste da se ni taj plin ne isplati vise.
ok uradit' atest, dovedi strucnjake, inzinjere i sl, i naplati manje a ne 200,00KM u ovom jadu i bijedi. oprema dodje iz neke od europskih zemalja sa certifikatom, atestom i sad kao nasi su veci strucnjaci za to oni to trebaju prekontrolisati! DAJ BA... smijesno!
ti kao odes i nasi "stručnjaci" to pregledaju poslikaju i to je kao neki atest, ma nema tu sigurnosti s glave samo uzimanje para vjeruj.
ako ce se uvoditi pravila onda kao sto rekoh nek to bude kako treba, daju lincencu nekim od servisa za ugradnju i na taj nacin rijese...
 
Član
Istina je da je ATEST plina sad OBAVEZAN realno i treba da bude, dalje sto se tice samog atesta islikaju auto ko da je za kakav modni casopis od boce,ventila, sistema sipanja, do mjeraca u auti i u motoru cijevi dizni,mijesaca i nakih zavojnica, najveci je problem boca zato sto ti kad kupis i sve fino ugradis dobije atest na bocu koji je vaznosti "5"godina ali posto je taj atest iz srbije on kod nas vazi 2 godine i onda svi rade reatest te boce koji kosta 50km da bi se produzilo na 5 godina i sve se to fina uslikano salje u RS gdje neki cikac izdaje ATEST na osnovu slika i prilozene dokumentacije.

E sad svake godine na tehnickom "bi trebalo" da ti pregledaju pipaljkom sve spojeve i ustanove dali je sve uredu.

A sto se tice neispravnosti i da plinasi olako svataju plin to nije tako to je ipak do vlasnika vozila kako ce da odrzava svoje vozilo pa bilo to na (plin,benzin ili dizel) plin je 100% sigurniji no Benzin "ako je uradjen i podesen kako treba" jer benzin iz sistema moze kapati a plin cim padne malo pritisak zatvara cijeli sistem.

Istina je da je ATEST plina sad OBAVEZAN realno i treba da bude, dalje sto se tice samog atesta islikaju auto ko da je za kakav modni casopis od boce,ventila, sistema sipanja, do mjeraca u auti i u motoru cijevi dizni,mijesaca i nakih zavojnica, najveci je problem boca zato sto ti kad kupis i sve fino ugradis dobije atest na bocu koji je vaznosti "5"godina ali posto je taj atest iz srbije on kod nas vazi 2 godine i onda svi rade reatest te boce koji kosta 50km da bi se produzilo na 5 godina i sve se to fina uslikano salje u RS gdje neki cikac izdaje ATEST na osnovu slika i prilozene dokumentacije.

E sad svake godine na tehnickom "bi trebalo" da ti pregledaju pipaljkom sve spojeve i ustanove dali je sve uredu.

A sto se tice neispravnosti i da plinasi olako svataju plin to nije tako to je ipak do vlasnika vozila kako ce da odrzava svoje vozilo pa bilo to na (plin,benzin ili dizel) plin je 100% sigurniji no Benzin "ako je uradjen i podesen kako treba" jer benzin iz sistema moze kapati a plin cim padne malo pritisak zatvara cijeli sistem.
 
Član
Citam komentare i nemogu se nacuditi sta sve ljudi pisu i pravdaju ovu usranu BIH i vlast koja nas vodi i pljacka iz dana u dan.Sto se tice plina i atesta,koliko me sjecanje sluzi kada se tek pojavio plin kod nas moglo se izbrojati koliko je automobila bilo na plin jer tada nije bio skup benzin a ni dizel,eh kad je lagano pocelo da poskupljuje gorivo onda je potraznja za ugradnjom plina se poveceala i ovi odma digli cijenu plina bez razloga normalno deri "levate" jer je to uobicajeno kod nas.A sto se tice samog atesta pa daj mi molim te reci kakav je to atest odvuces auto konkretno u ac quatro gdje sam ja radio atest neki smokljo uzme fotoaparat i uslika auto i nakon par dana te nazove i kaze gotov je atest daj 210km,pa brate nisam dosao na fotosuting nego na atest LOL.Svugdje u svijetu drzave podrzavaju ugradnju plina radi manjeg zagadjenja okoline ali samo kod nas te dodatno oderu za to ma cisti lopovluk.
 
BHT Ovisnik
ja nedavno regao auto i nisam uradio atest:D nazalost nisam imao love, a sada jos i udes, ali planiram to do ljeta rijesiti

također bih se slozio s par navedenih,uredu je sve da oni bas to provjere, ali budimo realni, pa vidite i sami kakva su auta na cesti, nisu zreli ni za otpada, a prolaze tehnicki, a kako je tek s plinom, bitno im je samo da se plati...
uredu, znam da ljudi nemaju novca, ali opet pustiti svakakvo auto na cestu bih tretirao kao pokusaj ubojstva, ne rade zadnja svijetla niti stop svijetli, on koci ispred mene, a mene od udesa spasava samo dobre gume i brza reakcija
 
Član
dzinn16v je napisao(la):
Ma necu im nikada dozvoliti da me kradu i sada vozam pod haubom 110kw a registriram na 45kw...vidimo se:123::D

Neznam kako si to upijeo vjerovatno radis na tehnickom :icon_smile:
jedino da ti ne dize poklopac ili imas neke specijalne zapise :lol:
 
Top