Atest za auto-gas skočio sa 80 na 410 KM

Atest za auto-gas skočio sa 80 na 410 KM

MTR

Član
ocigledno je jedno , vrijeme lubenicara , golfova 1 i 2 , kombija T1 i 2 , ascona , kadeta i ostalog neispravnog smeca koje se vozi po cestama ( bez uvrede ) je gotovo . Malo malo neki udes , sta je bilo ? zakocio i otpala mu lafeta itd itd . Ovo za plin i ateste se donekle slazem , ali samo u slucaju da ga neki strucnjak atestira a ne na nacin : imam plin treba mi atest , idi plati 4 glave i dodji po potvrdu i gotovo .

Vec je vrijeme da se rijesimo ovih kamikaza koje prometuju po cijeloj BiH sa neispravnim farovima ( sto mi je najgore ) , kocnicama , upravljackim sklopovima itd itd , ja bi uveo periodicne tehnicke i za privatna auta a ne samo za firme , jebote svaki dan moram bjezat od nekog jer me strah da ako stisnem kocnicu kako treba da ce proletit kroz mene jer sigurno nece uspjet zakocit na vrijeme .

Ako ti je auto neispravan pa nemoj bolan dovodit nekog u zivotnu opasnost , aj sto ces zijanit svoju glavu nego ubit ces nekog , sjedi brate na bus i lagano
 
Član
Doce vrijeme dugih setnji jer harace koji oni smisle rokfeler nebi izdrzao. Sad se jebu sa tim atestima jer znaju da je plin jeftin, posle ce smislit neki lopovluk pa ce i plin poskupit ili ce poskupit registraciju vozila na plin ili nesto slicno samo da izbiju koji fening iz dzepa. Uveli se zakon da se stara vozila ne mogu uvest zato se danas vozaju sranja po putu, bolji je golf 3 koji je vozen i odrzavan po njemackim standardima nego audi 6 koji je vozen i odrzavan po bh standardima. Posle se neko cudio bio udes ovo ono pa i tunig scena kad se pogleda najvise se budze stara auta jer se za novo nema para, rezervni djelovi kad se kupuju uzima se neki fals turcin il kinez i sve tako u krugu. A za sve to je kriva vlast koja je opet odraz naroda ili bar vecina naroda.
 
Član
Država za čovjeka wtf?! Ovim našim glavonjama na vlasti treba dati nekakvu nagradu za smišljanje kako da namaknu lovu od građana... Homologacija se plaća 260KM, i mislite da to nije moglo jeftinije...?
 
Član
darko111 je napisao(la):
Koliki period vazi atest na uredjaj..jel 5 godina?Znaci ko ima plin svakih 5 godina po 400 KM ? pozz

mislim da je tako na 5 godina dobijas atest , posle tog perioda ako su ti ispravni svi uredjaji (boca) moze se produzit za jos 5 ...tako sam ja cuo :icon_confused:
 
darko111 je napisao(la):
Koliki period vazi atest na uredjaj..jel 5 godina?Znaci ko ima plin svakih 5 godina po 400 KM ? pozz

TAKAV JE TRENUTNO ZAKON,, ma skupit se i blokirat autoput, ulaz u sarajevo,,
sutnjom necemo nista poboljsati,, meni je registracija auta 420km,,:
 
Član
Da raja razmislja i da je imalo jedinstvena i organizuje se, ne bi oni radili sve sto rade. Al i oni racunaju na ovce pri svojim potezima, zato sve i prolazi.
Samo izmisljaju neke gluposti :icon_biggrin:
 
Ma bejz' ba... dok je kod mene bio 2.2E, 100 kw motor... rega mi bila cca 650 KM pa sam mislio i plin ugraditi ali kad sam vidio da su poceli cijenu plina povecavati jer raja to masovno ugradjuje onda sam odlucio ugraditi dizelski motor jer sa plinom mogu da se zayebavaju koliko hoce, da povecavaju cijene i sta sve ne... sisaju i zadnje kapi krvi odakle god mogu, glavesine :icon_mad:
 
Član
Upravo veceras sam cuo pa da podjelim radosnu vijest :)

Moguce je da se ili vrati cijena atesta na staru ili makar priblizno staroj ali najvjerovatnije uskoro nece ostati ova koja je sad :icon_smile:
 
menjic je napisao(la):
Upravo veceras sam cuo pa da podjelim radosnu vijest :)

Moguce je da se ili vrati cijena atesta na staru ili makar priblizno staroj ali najvjerovatnije uskoro nece ostati ova koja je sad :icon_smile:

Ma sve je u ovoj drzavi moguce, vjerovatno, najvjerovatnije, nevjerovatno itd. mi se samo cudimo, sutimo, prilagodimo i trpimo.. kratko receno, kad im treba je*u nas :icon_mad: :lol:
 
Top