Atest za auto-gas skočio sa 80 na 410 KM

Atest za auto-gas skočio sa 80 na 410 KM

Član
bez namjere da se svadjam.
oblast certificiranja plinskih uredjaja je nova,to sto se radilo u RS-u nema nikakvo zakonsko pokrice,ovaj proces je veci u legislativi od svih opcinskih-kantonalnih-entitetskih-drzavnih ovlastenja koja su bila do sada.
kao takav anulira ono sto je bilo nekad,samovolja odredjenih PU koje su sebi dale za pravo da kao pogonsko gorivo upisu plin se brise i svi apsolutno svi ce morati uraditi certificiranje plinskih instalacija.
kako ce Vas natjerati na to?
jednostavno,prva stepenica su stanice tehnickog pregleda motornih vozila.
ukoliko neko na stanici utvrdi da imate plinsku instalaciju a nemate certifikat o uskladjenosti koji u ime ministarstva prometa i komunikacija izdaje strucna institucija,duzni ste isti nabaviti ukoliko mislite registrovati vozilo.
ukoliko neki kontrolor ipak obavi tehnicki i izda potvrdu za vasu naknadu,PU i njeni sluzbenici kontrolom vozila na terenu ukoliko utvrde takvo nesto,pokrecu krivicnu prijavu protiv osobe i institucije koja Vam je dala potvrdu,a Vas tjeraju da uradite certifikaciju.
druga stepenica su redovne kontrole prometa kroz koje ce se vrsiti upucivanje vozila na vandrednu certifikaciju uredjaja i opreme koja ne pripada vozilu.
zbog obimne problematike i sirine spektra te oblasti,to nece biti obicni policajci nego ili kantonalni inspektori ili posebne jedinice policije koje ce samo to raditi.(ovo nagadjam ali nesto od ovo 2 sigurno)
uglavnom vrijeme zajebancije i registracije svega i svacega je iza nas to morate shvatiti,imati ce za pravo iskljucivati vozila iz saobracaja skidati tablice pokretati prekrsajne i krivicne prijave.
kao sto rekoh jos jednom forumasu,ako mislite da to nije moguce mislim da se grdno varate;)
 
prozor ti stvarno mislis da cemo mi koji smo uradili atest i uveli u saobracajnu, morati to ponovo raditi :icon_eek::icon_question:
mora da se salis:lol:
 
prozor je napisao(la):
kako napisah bez namjere da se svadjam,nadam se da grijesim.......

ma buraz ne svadja se niko,, ja koliko znam u federaciji se nije nikad mogao atestirati i uvest u saobracajnu,, ja sam radio u rs-u,, gdje je to nekim zakonom regulisano i trazi se da se uvede;)
 
Legend
ja sam prije mjesec uveo atest i na tehnickom su mi rekli da samo vazi kad se uradi u milicima i bijeljini ja sam svoj zavrsio u milicima, donio papire od plina oni sve provjerili i te sve papire sam predao kad sam predao papire za prevod i registraciju tako da se nadam da ne bi trebali ponovo to raditi ;)
 
ma kakvi ponovo, i ja sam atest zavrsio u bijeljini u monaku ,, to im je centar firme
a ugradnju sam u sarajevu u poslovnici radio,,, ne bi ga ponovo radio i placao duplo, znaci nema sanse,,
pa ne padaju nikome pare sa neba da moze za neke gluposti da daje duple pare,,,
sta ces kad zivimo u zadnjoj rupi, umjesto da se cijeni zastita z.s i da se daju povlastice prilikom ugradnje
kao u nekim razvijenijim i pametnijim drzavama, oni te nag.ze do kraja,, bruka i sramota:icon_mad:
bolje da se povede malo vise racuna o ovim kamikazama sa ceklavim gumama, neispravnim vozilima i sl,,
idfe zima bice belaja:D
 
Član
ovako, ja sam da sve bude po zakonu i da ove stare kante (kao sto je moja) idu na otpad, da svi vozimo automobile mladje od 10 godina, da placamo "ateste" od 200 eura, da radimo rigorozne tehnicke preglede, itd, itd........

ali, kako jbte..kad je prosjecna plata kao atest :icon_mad:
 
Član
E vala,ova ti je dobra....;)
Mi polako ugradjujemo HHO,da vidim sta ce nam onda reci.:icon_biggrin:
I 99 % kontrolora i ne zna sta je to.Skinem prije rege i zdrao,vatajte me po putu....:lol:
 
Pricaju godinama da se ne moze sa plinom van granica,posebno ako plin nema atest,pa ja sve te godine idem i vozim kao da nemam plin,niko ziv me ne gleda...tako ce biti i sa ovim...a i ako ne bude,jednom godisnje izvadim bocu i pravac na tehnicki...to bi mogla biti dobra finta da pojeftini plin:)
Uostalom zakon je tu da bi se krsio!
 
Član
prozor je napisao(la):
bez namjere da se svadjam.
oblast certificiranja plinskih uredjaja je nova,to sto se radilo u RS-u nema nikakvo zakonsko pokrice,ovaj proces je veci u legislativi od svih opcinskih-kantonalnih-entitetskih-drzavnih ovlastenja koja su bila do sada.
kao takav anulira ono sto je bilo nekad,samovolja odredjenih PU koje su sebi dale za pravo da kao pogonsko gorivo upisu plin se brise i svi apsolutno svi ce morati uraditi certificiranje plinskih instalacija.
kako ce Vas natjerati na to?
jednostavno,prva stepenica su stanice tehnickog pregleda motornih vozila.
ukoliko neko na stanici utvrdi da imate plinsku instalaciju a nemate certifikat o uskladjenosti koji u ime ministarstva prometa i komunikacija izdaje strucna institucija,duzni ste isti nabaviti ukoliko mislite registrovati vozilo.
ukoliko neki kontrolor ipak obavi tehnicki i izda potvrdu za vasu naknadu,PU i njeni sluzbenici kontrolom vozila na terenu ukoliko utvrde takvo nesto,pokrecu krivicnu prijavu protiv osobe i institucije koja Vam je dala potvrdu,a Vas tjeraju da uradite certifikaciju.
druga stepenica su redovne kontrole prometa kroz koje ce se vrsiti upucivanje vozila na vandrednu certifikaciju uredjaja i opreme koja ne pripada vozilu.
zbog obimne problematike i sirine spektra te oblasti,to nece biti obicni policajci nego ili kantonalni inspektori ili posebne jedinice policije koje ce samo to raditi.(ovo nagadjam ali nesto od ovo 2 sigurno)
uglavnom vrijeme zajebancije i registracije svega i svacega je iza nas to morate shvatiti,imati ce za pravo iskljucivati vozila iz saobracaja skidati tablice pokretati prekrsajne i krivicne prijave.
kao sto rekoh jos jednom forumasu,ako mislite da to nije moguce mislim da se grdno varate;)

Sve si ti ovo napisao fino i sve je to neko dobro smislio i bilo bi uredu na nekom drugom mjestu u neko drugo vrijeme, ali kod nas nikako, kod nas je preskocio toliko drugih bitnijih i normalnijih stvari koje treba da se urade prije ovoga da je to vise smijesno.

Prva stvar zasto je taj novi i triput skuplji atest bolji ili drugaciji nego stari jeftiniji ?

Druga stvar povecanjem cijene atesta smanjujes broj ugranji sto ce rec otimas ljudima posao i na kratko povecavas zaradu ljudima koji rade atest, ali samo dok ne pokaznjavaju ili ne atestiraju preostale onda i njima opada posao.

Trece zar ne bi bilo vaznije skloniti sa ulice nekoga kome curi ulje ili lupa kineticki ili nekoga ko ostavlja tri kilometra crnog dima iza sebe ili ko ima 4 razlicite celave gume a pri tome mu ne rade kocnice ili ........ nego ganjati ko ima plin ???

Ali ne vrijedi pricati vise, milion puta do sad u svakoj raspravi smo dosli do jednog te istog zakljucka, mi, sav narod u bih nisu ovce nego magarci najgluplji koji sami biraju ljude koji ce da ih muzu i šišaju iako nemamo ni mlijeka ni vune.
 
Član
Sto me ovo ne cudi, rade sta hoce, sta pozele, uzimaju nas lopatom, ko levate. Dok se mi borimo da prezivimo jer ti daju taman toliko da prezivis, plus te jos truju raznim ideologijama, lazu nas u lice, zive na nas racun. Sta mi radimo nista, poklopimo se po usima i govorimo dobro je nedaj boze gore. Cudi me da nisu digli na 1000 km, mozda ga dignu kad vide da im prolazi. Blago njima sa nama ovako slijepim.....Zivjeli vi meni i dabogda doslo vrijeme da svi placamo litar benzina ko sad litar plina, al tesko jer nama nije stalo a njima nije u interesu....;)
 
Top