A.Romeo, Temperatura motora

A.Romeo, Temperatura motora

Član
Anais je napisao(la):
Motor je 1.8, druze...

Ok tebi bi trebala da je normalna temperatura na vruce ispod 90 i kad se podize dodje do lupam 92 ,? i opet vrati na pocetnu, vjerovatno je do ventilatora a ako nemas nekog da ti to ispita probaj i sam vidi kad se upali prva brzina ogledaj ovdje na slici mozes li sta skontati
http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=52025.msg921483#msg921483
 
Član
Odoh pogledat, da vidim da li se pale 2 brzine uopste :)

Evo sad sam gledo, upali ventilator malo prije 90c, i poslije se ugasi, znaci vjerovatno nepali drugu brzinu
 
Član
Negdje mi je nestao post, evo opet ukratko, nema ventilator taj veze s time, jer ti nemas grijanja. Nema grijanja - nema protoka tekucine, da li zbog zacepljenja, slabe pumpe, lose odzrake, uglavnom to je to.
 
Član
Ima grijanja triza, u pocetku nije bilo ali sad ima koliko toliko... majstor mi rece da pogledam da li hladnjak bude vruc jer ako je hladnjak vruc znaci da vodena pumpa vrti.. navodno
 
Član
ma nema koliko toliko, kad je sve ispravno, rashladna na 90c, da upalis grijanje na leru u autu treba da je sušnica, sve mimo toga ne valja :) Uostalom, sto bi pumpa riknula iz cista mira, od promjene hladnjaka? Ja i dalje mislim da to nije odzraceno :)
 
Član
trizex je napisao(la):
ma nema koliko toliko, kad je sve ispravno, rashladna na 90c, da upalis grijanje na leru u autu treba da je sušnica, sve mimo toga ne valja :) Uostalom, sto bi pumpa riknula iz cista mira, od promjene hladnjaka? Ja i dalje mislim da to nije odzraceno :)

potpis :cool: vala ja bi ga do sada ustima zrak izvukao :lol:
 
Član
Da si u Bihacu davno bi bila ozracena :cool: kad ti se digne :lol: ali temperatura na 70-80 i vise stepeni, pogotovo sada na ovakvom vremenu kada nije ledeno u autu kad stavis grijanje na max i pojacas na max mora prziti grijanje da za 10 minuta mozes susiti meso unutra u autu :lol: ako grije ono skroz mlako ili nikako onda nije ozraceno i to je to :D
 
Član
Gle niko nece da zaradi 20 km :lol: jesi li gledao ima li onaj ventil iza na crijevu?
Probaj odvrnuti cep na boci, i ljuljaj auto gore dole mozda malo i izbaci zraka :D tako ja svog jer moj nema ozraku posto sam morao izbaciti to crijevo sa ventilom, i da vidis koliko zraka izleti kad ga pocnem ljuljati :lol: samo podriguje :lol:

Ne odgovori ti imas li grijanje i kakvo je? ako je prije zamjene hladnjaka bilo normalno grijanje i sve, i poslije zamjene hladnjaka ti se to desava, to ti nije ozraceno, jer da je vodena pumpa bilo bi i prije toga, a i vjerovatno pustila vodu do sada, propisala.
 
Član
Nisam jos, trazim ovaj klinac od releja jer mi izgleda nepali prvi brzinu koju bi trebo palint na 70c, meni se ventilator tek na 90 upali
 
Član
Anais je napisao(la):
Nisam jos, trazim ovaj klinac od releja jer mi izgleda nepali prvi brzinu koju bi trebo palint na 70c, meni se ventilator tek na 90 upali

:icon_question:

Zašto na 70 da pali ventilator?
Na 90+ treba da pali prvu brzinu, a negdje blizu 100 drugu, bar je tako kod mene.
Termostat uglavnom otvara na 85, 6+ stepeni, zavisi kako koji, a prva brzina ide kako sam već napisao. PS. Ja sam kod sebe iščupao prvu brzinu da me ne nervira džaba, druga se pali na skoro 100 i to se jako rijetko desi, a meni to savršeno odgovara.
 
Član
pa na 90 i treba paliti, a onda ako ne moze ohladiti treba ventilator sa ubaci u drugu :lol: brzu brzinu, koliko ja znam tako bi trebalo biti.
 
Top