A.Romeo, Temperatura motora

A.Romeo, Temperatura motora

Član
Pozz narode, danas sam zamjenio hladnjak (Napokon)... Na starom hladnjaku, dok je bio ispravan temperatura nije isla preko 90', Na ovom novom temperatura se popenje na nekih 100-110 stepeni, ventilatore uredno upali na 90c ....

Sta cinit :)
 
Član
dijagnostika ce ti rijesiti problem, ako je termodavac on daje los signal instr,tabli,, sve uredno
hladi sve kako treba samo daje los signal, a ako je termostat onda ga moras mijenjati cim prije,
to je opasno zbog pregrijavanja. isto mora se provjeriti onaj mali regulator brzina ventilatora,
neki otvaraju prije neki poslije,, on se sarafi na hladnjak
 
Član
Nasao sam i ovo...

Ako temperatura prelazi 100 stupnjeva
- ili termoprekidač na vrijeme ne pali ventilator, ili ne pali drugu brzinu, ili ne pali uopće
- ili termostat ne otvara do kraja
- ili je hladnjak pun kamenca, ili je trul, pa ne hladi više dobro

E sad meni nije jasno, kako je moguce da na starom hladnjaku nije islo preko 90 a na novom ide preko 100? Mozda se nesto nije dobro skopcalo?
 
Član
AKo ti je na sa starim hladnjakom bilo sve ok, ona jedino ostaje da nešto niste dobro skopčali oko ventialtora pa ti ne pali drugu brzinu ako je ima ili ovo za ozračavanje što sam naveo.
 
Član
To bi jedino neki elektricar mogao pogledat jelde? Ono sto je bilo dzekova smo spojili... e sad jedino da se nije nesto ostetilo prilikom montaze/demontaze
 
Član
Prekontroliši sutra da li ti gubi negdje vodu, opet ozrači sisitem, a što se džekva tiče priključio si dobro čim se pali ventilator.

Ne bi da te plašim ali sjetih se tvoje teme koju si postavljao prije nekoliko mjeseci kada ti je zaledila voda u bloku motora pa bi to ovo mogli biti simptomi u najgorem slučaju. Jeste mala šansa ali moraš biti na sve spreman.
 
Član
A jesi li razmisljao o tome da nije taj hladnjak polovni sto si stavio da nije zacepljen:icon_question: jer i to je moguce i dzaba sto puse ventilator i sto otvara termostat kad on ne moze da stigne ohladiti ako je samo pola hladnjaka uredno. Probaj ovako upali grijanje na max i stavi da puse na max (ako je dobro ozraceno onda ce ti puhati vruce, a ako nije onda neces imati grijanja) i vozaj se i ostavi nek puse tako na max vruce i prati temperaturu ako tada padne temperatura ispod 100 ili cak dodje na 90 stepeni, onda ti je taj hladnjak zacepljen.
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
A jesi li razmisljao o tome da nije taj hladnjak polovni sto si stavio da nije zacepljen:icon_question: jer i to je moguce i dzaba sto puse ventilator i sto otvara termostat kad on ne moze da stigne ohladiti ako je samo pola hladnjaka uredno. Probaj ovako upali grijanje na max i stavi da puse na max (ako je dobro ozraceno onda ce ti puhati vruce, a ako nije onda neces imati grijanja) i vozaj se i ostavi nek puse tako na max vruce i prati temperaturu ako tada padne temperatura ispod 100 ili cak dodje na 90 stepeni, onda ti je taj hladnjak zacepljen.

Kako sam ja skontao hladnjak je kupio nov, ako je polovan onda je vrlo vjerovatno da je ovo što ti govoriš.
 
Član
Probaj ovo sa grijanjem unutra jer to ti jako puno mozespustiti temperaturu i ako je imas unutra grijanje onda je dobro ozraceno, i kad upalis na max grijanje nek tako puse i ako tada spusti ispod 100 ili na 90 stepeni cak onda ti nesto nije ok sa hladnjakom, a ako ostane na 100-110 stepeni onda je to sto su ti gore rekli da uradis da prekontrolises da ne daje lazan signal.
 
Član
Hladnjak je NOV, nisam polovan uzimao....

A vidis koliko sam primjetio nemam grijanja uopste, ali sam mislio da mi se mali hladnjak zacepio od onog sredstva sto sam sipao da zacepim ovaj veliki dok je curio :icon_mad::icon_mad:
 
Član
Anais je napisao(la):
Hladnjak je NOV, nisam polovan uzimao....

A vidis koliko sam primjetio nemam grijanja uopste, ali sam mislio da mi se mali hladnjak zacepio od onog sredstva sto sam sipao da zacepim ovaj veliki dok je curio :icon_mad::icon_mad:

Znači ostaje ti varijanta da nije dobro ozračen sisitem, ili da je ostalo tog sredstva i u tom slučaju uzimaš drugo sredstvo :lol: ali ovaj put za ispiranje sisitema.
 

Fap

Član
Ja imam alfu 156 2001 godisteimao sam problema sa termostatom da je bio uvjek otvoren i kad malo brze vozam is tisnem gas digne se temperatura na 90 pa se upale ventilatori kad je malo iznad 90 i opadne na 50 sto je drasticna razlika pa sam zbog toga imao kvarove. Samo da napomenem da radna temperatura alfe jeste 90 stepeni. Tako da bi ja prije vratio taj stari hladnjak jer ti ej bolje frcerao :p
 
Top