A.Romeo, Temperatura motora

A.Romeo, Temperatura motora

Član
Okej, probat cu to sutra da pronadjem :D

Hvala ti na uputama druze puno!

Javim rezultate cim prije ;)
 
Član
Ma nije kompresija, samo nije odzraceno kako treba. Naizgled banalno, a zna napraviti probleme samo takve.

Jel ti grijanje upaljeno na max toplo dok odzracujes auto? Je li ti ekspanziona boca najvisa tacka sistema vode, ako jeste, samoodzracujuci je sistem. Jesi ijednom pustio auto da radi na leru dok se ne ugrije do 90 (da otvori termostat), ako je termostat ostajao zatvoren dosada to je jedno brdooo zraka :D a u krajnjem slucaju ima fazon s flasom od 2l, cini cuda :)
 
Legend
Anais je napisao(la):
Najpametnije mi je da odem majstoru koji zna sta radi :D

Al mene jos uvijek cudi da se to tebi desava s tim autom... :icon_question:

p.s.
nisam ti dusman, mislim znas me... :cool:
 
Član
Pa dosuo sam doste vode jbg, dio koji izadje kroz ventil na hladnjaku i dio koji izadje kad otvorim bocu od vode... Nigdje ne curi voda kad je sve zatvoreno ako na to mislis... A pokusavao sam ozracit citav dan, auto sam vozo ujutro, i opet navece po nekih 30km
 
Član
ja koliko znam da bi trebale da budu 3 tacke za ozraku,jedna je na hladnjaku i trebala bi jedna sa desne strane motora da bude i jos jedna iza motora tamo gdje vodi prema malom hladnjaku,
kada se auto ozraci,mora na sve tri tacke da izlazi kompletan mlaz vode,naravno radis tacku po tacku!

Al idi vise majstoru,ne pati se!!!
Dosadan si :)
 
Član
Majstor ce naplatiti i kad se glava iskrivi ;)

Ne stedi na tome, prije mijenjaj sam druge stavri, a temp motora, kocnice, volan i sl, ako nisi strucan, idi ko je ucio skolu za to ;)
 
Član
Kaze cika majstor, da je najvjerovatnije vodena pumpa draufnula, tako da bi trebo odraditi veliki servis odma :D

Samo 400KM, nista strasno :D
 
Član
Anais je napisao(la):
Kaze cika majstor, da je najvjerovatnije vodena pumpa draufnula, tako da bi trebo odraditi veliki servis odma :D

Samo 400KM, nista strasno :D

ja u to "najvjerovanije" ne vjerujem,kako je ustanovio da je pumpa?
A sta ako ne bude do pumpe? Ko ce onda platiti servis?
 
Član
u prvu je Al_Galone, nemoj se zalijetati ako ti nije oglavu ;) vecina majstora je takva, meni se palila abs lampica, odma senzor 150km, al malo morgen samo trebalo ocistiti leziste tako da toj rjeci najvjerovatnije nevjerujem nista..
 
Član
Nije ustanovio 100%, rekao je da ce doci do mene da pogleda da ja nemoram ici do rajlovca... da nevozam ovako
 
Član
Mislim da ti je termo prekidac sto pali 1 ili 2 brzinu neispravan pa kad ti popne onda se trudi da radi sto vise, neznam koja ti je alfa mislim motor, ali u najvecem opterecenju se digne malo preko 90-92-94 i spusti ponovo ispod 90. dijagnostika ce ti pokazati sta nije uredu.
 
Top