Zimski setup..?Prosirene Celicare..?..Sta mislite..?

Zimski setup..?Prosirene Celicare..?..Sta mislite..?

Član
Pa kao sto rece xxfmanxx,sto uze gume bolje probijanje kroz snijeg i 100 puta lakse za voznju,ja kad sam vozao sa 15 cola nema sanse da sam moga da izidjem kuci a inace sve je brdo,sad kad vozam na ovim 13-kama koje su uze od normalne gume,da pojasnim kao na tackama sirine izlazio sam bez problema u prvoj brzini bez ikakvog zaleta :D
 
Član
emir_89 je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
mostar jednom u par godina vidi snijega, a to je bilo prosle god, tako da covjeku nije toliko ni bitan snijeg ;)

Dobro,bitno je meni...Skoro svake sedmice idem na planine gdje je snijeg do 1m ;)

e pa onda ti je sirina itekako bitna ;)
[/quote]

Eh sada jel bolje na 14 5,5Jota sa gumama 185/60 ili
14 7,5 jota gumama 165/60 po snijegu?
A koja je razlika ak ostavim iste gume,to mi samo neko pojasniti? :icon_smile:
 
Član
Nisam čitao postove, enmam vremena.
Ako hoćeš da zimska guma ima funkciju, ništa od toga.
Ako hoćeš dobar izgled, samo rokaj, biće dobro sigurno, još u dobru boju baciti, neku drečavu, to je to!:cool:
 
Član
Erole, ti rece da ljuboje oko toga se sad backa, kako ih on to siri ako ne sijece 8 felgi?
posalji mi u PM slike tih svojih ako stignes, bgt ;)

OggyBoy je napisao(la):
Nisam čitao postove, enmam vremena.


ljenguzo :D
 

IGY

Član
OggyBoy je napisao(la):
Nisam čitao postove, enmam vremena.
Ako hoćeš da zimska guma ima funkciju, ništa od toga.
Ako hoćeš dobar izgled, samo rokaj, biće dobro sigurno, još u dobru boju baciti, neku drečavu, to je to!:cool:

mogao si ustedjeti vrijeme na pisanju i mojs post "kvotati" :icon_biggrin:
haman od rijeci do rijeci smo isto napisali
 
Član
IGY je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Nisam čitao postove, enmam vremena.
Ako hoćeš da zimska guma ima funkciju, ništa od toga.
Ako hoćeš dobar izgled, samo rokaj, biće dobro sigurno, još u dobru boju baciti, neku drečavu, to je to!:cool:

mogao si ustedjeti vrijeme na pisanju i mojs post "kvotati" :icon_biggrin:
haman od rijeci do rijeci smo isto napisali

Eh sada jel bolje na 14 5,5Jota sa gumama 185/60 ili
14 7,5 jota gumama 165/60 po snijegu?
A koja je razlika ako stavim iste gume(i na 5,5J i 7,5J),to samo hocu da mi neko pojasni :icon_question:
 

IGY

Član
pa razlika je u tome sto se ona rasiri i sama po sebi gubi to za sta je predvidzena
 
Ljuboje to radi na jedini pravilan nacin.

Masinski odreze falc sa felge, navari celicni prsten velicina zavisi koliko hocete da se siri i potom ponovno navari onaj vanjski rub koji je odrezo prethodno.

Slike sa neta neke

20100203427_73138377.jpg


20100208458_73142827.jpg


20100204430_73143665.jpg


20100204436_73144312.jpg


a ja sam svoje sinoc pokupio, perverzija su, evo idem upravo na montazu pa cu postavit slike kasnije ;)
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Ljuboje to radi na jedini pravilan nacin.

Masinski odreze falc sa felge, navari celicni prsten velicina zavisi koliko hocete da se siri i potom ponovno navari onaj vanjski rub koji je odrezo prethodno.

Slike sa neta neke

20100203427_73138377.jpg


20100208458_73142827.jpg


20100204430_73143665.jpg


20100204436_73144312.jpg


a ja sam svoje sinoc pokupio, perverzija su, evo idem upravo na montazu pa cu postavit slike kasnije ;)

kolika je cijena toga i jeli uključena obrada kasnije ili moraš sam bojit
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Ljuboje to radi na jedini pravilan nacin.

Masinski odreze falc sa felge, navari celicni prsten velicina zavisi koliko hocete da se siri i potom ponovno navari onaj vanjski rub koji je odrezo prethodno.


a ja sam svoje sinoc pokupio, perverzija su, evo idem upravo na montazu pa cu postavit slike kasnije ;)

Obavezno slike stavi druze i reci mi cijenu,moze i na pm..;)
 
Član
IGY je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Nisam čitao postove, enmam vremena.
Ako hoćeš da zimska guma ima funkciju, ništa od toga.
Ako hoćeš dobar izgled, samo rokaj, biće dobro sigurno, još u dobru boju baciti, neku drečavu, to je to!:cool:

mogao si ustedjeti vrijeme na pisanju i mojs post "kvotati" :icon_biggrin:
haman od rijeci do rijeci smo isto napisali

Rekoh da nemam vremena, jbg, a i nije neka šteta.:lol:
 
Član
moze se navuci svaka guma,ljudi su stavljali doduse samo iz zezancije 145icu na 8 jota ali gubis funkciju gume. osim toga te gume sa visokim profilom kad se razvlace budu preruzne.
probaj naci felge koje fabricki imaju neki malo veci vanjski falc i onda ih rasiris za jedan broj
npr od bmw e21 fabricke felge sa et18,one su 5.5j i da ih rasiris na 6.5 bice ti mjera a moci ces koristiti standardne zimske gume.
sve ekstremnije ce da te baci u bespotrebni trosak jer neces imati funkciju za koju ih zelis.
inace vozim na sirenim vec tri godine i jos uvijek na balans masini su nula.ako je dobro uradjeno nemas brige nikakve,podnose svakakvu torturu

38761_412701546708_8086726_n.jpg
 
Top