Zeničani, oprez!!!

Zeničani, oprez!!!

Član
Hajde da ne otvaram novu temu...kad već postoji ova (iako bi trebalo urediti naslov samo teme i staviti vulkanizer "Lutvo" ili kako mu je već pravi naziv).

Novo auto+nove zimske gume i oni ih ne znaju balansirati...a naplate sve lijepo...radi im čovjek koji spada u kategoriju ljudi sa posebnim potrebama...bez namjere da vrijeđam ikoga.

Auto se nije moglo voziti ni 100kmh koliko je treslo na volanu....odem kod drugog čovjeka i upola jeftinije mi balansira...auto leti, razlika se primjeti i na 40-50 kmh...

Toliko o Lutvi i "lutvićima"....

i ranije sam imao sumnjivo iskustvo s njima, ali sam se (nažalost) vodio računicom staro auto, stare felge, starije gume....
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
koliko ja znam, šarafe štegneš običnim ključem, dok ne pukne jednom ono, ewentualno jednomnogom udariti i to je to, a kakve poluge:icon_confused::icon_confused: taj nije normalan, nije to kamion bogte:icon_mad:
sarafi se stezu na 13 kg sa moment kljucem
 
Ma mozes ih stegnuti onoliko dok ne osjetis otpor i malo jace, i na moment kljucu nece biti neke razlike... Kod nas niko i ne zna za moment kljuc, nazalost :icon_biggrin:
 
dzaba proizvodjac pise u specifikacijama koliko treba stegnuti saraf moment kljucem, vecina nasih vulkanizera ni ne zna sta je moment kljuc! :icon_rolleyes:
 

MTR

Član
Od Lutve je ostalo samo ime ostalo je dno dna , tako i vecina ovih vulkanizerasa , union komerc sve lazne "hadjije" seljak do seljaka ide ceta djaka - debil do debila , glupan do glupana , kad ih sve sastavis kvocijent inteligencije je oko 12-13 , ja idem u Robni Promet - bivsi autoremont , gume friske ( najstarija koju sam vidio bila je stara 3 sedmice ) , momci montiraju kako valja , ne ostecuju se felge itd .
 
Član
meni najjace kod lutve, nova mu furka, ne balansira uopste gume :lol: :lol:

ja idem tamo kod tena, najblize mi, to je robni sto mtr spomnu valjda, nezz ni kako se zove :lol:

nego kakva je stvarna razlika izmedju "normalnog" i onog balansiranja pod opterecenjem, sto imaju jedino u union comercu :icon_question: sem u izgledu same masine, ova sto balansira pod opterecenjem ima valjak, i duze traje balansiranje :D jel se to bas isplati ili :icon_question:
 
Početnik
Kod nas u Kaknju je isto tako dje god odes...vulkanizeri ovdje kad vide mene da idem, najradije bi zatvorili radnju, koliko im navodno "pametujem"...al moras brate sve hodat za njima,i hvatat ga za ruku kad uhvati onu polugu od 4 metra da doteze sarafe..par puta sam prosao sa ostecenim navojima u dobosima, tako da nece vise...volio bih i ja da mogu sjest ko covjek , kafu popit dok oni zavrse, al ne ide sa njima tako..
 
Član
Problem riješio u Blatuši - vulkanizer iza autobuske stanice, ime/naziv firme ne znam.
Njih dvojica, ljubazni, potrudili se da pronađu tačno gdje ide dizalica na autu, za pet minuta sve gotovo i nije ni moglo jeftinije, 5 maraka balans dva točka...
 

MTR

Član
Kenno je napisao(la):
Problem riješio u Blatuši - vulkanizer iza autobuske stanice, ime/naziv firme ne znam.
Njih dvojica, ljubazni, potrudili se da pronađu tačno gdje ide dizalica na autu, za pet minuta sve gotovo i nije ni moglo jeftinije, 5 maraka balans dva točka...

to ti je najbolji vulkanizer u BiH ;)
 
Član
Meni su u zenici na 2.5 bara gume napuhali auto plivalo do zepca ja mislio do guma kazem ja njemu na 1.9 kaze on bolje 0.3vise ajd reko ok kad sam doso ovamo reko da vidim pritisak uh ono 2.5 a pod opterecenjem ide na 2.3:icon_mad:
 
Član
Preporuka za Husu...čovjek je i više nego duplo jeftiniji od union komerca, a lijepo mi je izbalansirao. A ima i dobar stav...nemojte da vas odvrati to što je možda malo neugledna radionica i što dolaze ljudi sa svakakvim krševima.
 
Član
Znam Husu vec 15 godina i za mene jedini vulkanizer u Zenici.Nakon njegovog posla nikad nikakvih problema nisam imao. Ostale necu komentarisat.
 
sve to stoji,,i ja sam imao neugodnih iskustava prilikom montaze guma,ali sto se tice dotezanja sarafa,,kakav ba moment kljuc,,dok mi makar dva puta ne skripne ja ne popustam :D
 
Član
Ja prekjucer isao u Blatusu kod skole, iskrivio felgu u Tuzli kad sam udario u rupu... ljudi ispravili tocak cekicem-unutrasnji falc gdje guma nalijeze...premontirali i balansirali..za 5KM.. doduse bacala je 7gr cini mi se... mislio sam da ce slomit felgu al nisu... do 160 ne trese...pphvale, kao i za Husu...u Unionu mi radili vulkanizaciju nedavno...izgrebali felgu, po krakovima kako su naslonili na zemlju...i jos se ponasaju kao da nije nista... kao niko nije kriv...sama se izgrebala... nikad me vise nece vidjet
 
Top