VW vs HONDA

VW vs HONDA

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
dukat je napisao(la):
Aditas je napisao(la):
Da mislim.. ali opet, DC2 kad je bilo njegovo vrijeme, proglasen je najboljim autom na prednji pogon...
DC5 je dobar ali je tezi od DC2, i ja bi uzeo DC5, ali naravno S type... po mogucnosti 05, sa onim ravnim farovima...
moze se naci dobar i ocuvan za 10tak hiljada $...

A o temi ne bih dalje pricao... smijesno je sa aspekta sportskih auta porediti VW i Hondu... gjde Honda ima duuuuuguuuu tradiciju sportskih auta.....
I ovako kad kazes "japansko auto", odmah asocira na sportsko auto...



Što se tiče honde uopšte kao proizvođača a pogotovo u segmentu sportskih vozila nema se šta reći,mada svako može da pogriješi na određenom modelu i da ne ispuni očekivanja a što se tiče vw oni su na segmentu vozila sa sportskim karakteristikama u zadnje vrijeme dosta napredovali i ne vidim šta je tu nelogično i ako neki njihov model ima bolje ili iste performanse kao hondin. Honda jeste ugledno ime u ovom segmentu ali to neznači da neko ko nije deklarisan kao takav ne mora biti vw ne može njih nadmašiti. Ovde se sve vrti oko teze honda godinama proizvodi takve modele i nema šanse da je neko nadmaši...To je nerealno za očekivati pogotovo u današnjem svijetu auto industrije nekad prije teško da bi se neko mogao porediti sa hondom uopšte!!!!



A da nije bilo krize... da se ostvario san nove s2000, nsx-a, crx-a itd...da su stavljali turbo kako su planirali na neke modele.. mmm...
Ali sta je tu je... Kako kazu oni sa fifth geara, "hey, it´s a Honda"... ;)
 
Početnik
2FAST je napisao(la):
bulex je napisao(la):
SamiRX-8 je napisao(la):
SpaceRaven je napisao(la):
SamiRX-8 je napisao(la):
Alen_P je napisao(la):
MPS 3 - roditelj ...

Postavio sam video nove, a i stara je ok ;)

vidio si i tvrdis da je dobra, a nisi ni vozio ni cuo. Cudno

Kao da kazes super mi je ona cura, a nisi je ni dodirnuo ni komunicirao s njom.

Bezveze poredjenje ali nema veze... Staru jesam i bolje pogledao, i cuo, i vidio kako ide. Sto se tice novu, i nju sam vozio i ostao odusevljen, naravno nije MPS, ali kad je obicna verzija dobra, onda jaca moze biti samo bolja.

Kad kazem da je nova MPS best buy izmedju GTI-a novog, Civica... onda jeste, dovoljno je pogledati cijenu od 57k KM sa PDV-om, i onda pogledati GTI-a, sa cijenom u Njemackoj od 26 500 k €, i podatak da u Mazdi automatski dobivas najbolju opremu gdje nema mjesta za nadoplate, a kod VW-a imaju dva lista mogucih nadoplata... al to svakako nije tema...

zasto obracati paznju na samireove postove kad to dijete jos nije ni 100km blizu da ima svoje auto i da ga dirka po svom cejfu..... just ignore:spam:

Bullex prijatelju mislim da nije u redu ovo vrijeđanje i omaložavanje drugih.
Na ovom forumu bi svako trebao imati pravo iznosi svoje mišljenje, ma ko on bio.
Na kraju krajeva, ne možemo svi isto misliti, jer bi to bio dokaz da niko ne razmišlja.
Bilo kakav pokušaj vrijeđanja, makar i najmanji treba sankcionisati.

prijatelju ne obracaj paznju na njegove postove, to je samo Bulex...:D
 
Član
Aditas je napisao(la):
A ovaj pokretac teme je nov na forumu, nema pojma koliko se puta o ovome raspravljalo...

JDM 4EVER

OVAJ pokretac teme nije bas toliko nov na forumu, mozda ovaj pokretac ima malo postova ali to ne znaci da nije redovno citao postove drugih, ako bi se vratio na prvu stranicu vidio bi zasto sam uopste pokrenuo temu. Jedina stvar koju smo ja i 2FASTjedini dobro definisali i sto sam ja htjeo da kazem jeste da je vw napredovao u zadnjih 20 godina vise u odnosu na hondu. Ali jos zelim da pitam ( a raspravljao se oko toga ne samo na ovom forumu nego i u nasem klubu) zasto Golf GTI, R32, G60 itd. nisu sportska auta a svaka honda jeste po cemu ih to cini razlicitim da neko moze da kaze da e ove vw-ove izvedbe nisu sportske a nose te oznake dok je honda uvjek imala sportska auta, a sta je sa novih modela hondi dali su i oni cistokrvni sportisti kao sto kazete???
 
Nisu kao sto su prije bile,kao sto Sike rece Honda se dosta orjentirala ka ovim hibridnim pogonima jer je skontala da su oni buducnost.

A ovo za R32,GTI... To nisu sportski MODELI,to su "hot" VERZIJE obicnih kompaktnih modela. Npr. Civic je kompakt,civic TR je sportska verzija tog kompakta,dok je recimo Integra cistokrvni sportski model,a da ne spominjem NSX-a.

I nije niko reko da ja svaka Honda sportska,samo da je u svakom modelu prisutan onaj Hondin sportski duh,pa da li je to nesto tvrdji postav ovjesa,da li su to visoko turazni motori,direktan volan,kako god imaju nesto sportsko u sebi.
(ovo sam sve procito i cuo,naime nisam vozio sve Honde - ovo radi Bulexa da naglasim :D )

Ali je fazon u tome da od svih ovih "obicnih" marki ( obicnih zbog cijene,Lambo,Ferra,Porsche su specifirani brendovi,prave samo ultra sportske modele i skupi su ko sam djavo) Honda je ta koja nudi najvise sportskih modela u svojoj ponudi,bar je prije tako bilo :( Nekad davno,u devedesetim Honda je u ponudi imala Accorda,Civica i Legenda koji su bili "obicni" modeli,dok je sa druge strane tu bio CRX,Prelude,NSX,Integra,S2000.Znaci vise sportskih nego obicnih modela i zato se (izmedju ostalog) Honda smatra sportski nastrojenom markom.

Nazalost danas su stvari malo drugacije,cak se i s2000 ugasio ove godine :(
 
Član
samo njemacko auto, hondu ostavljam onima u china shopovima.. Neko rece malo se kvare japanci, zato sto nemaju nikakve elektronike eto zasto, to je opce poznato...dok kod novijih njem. auto je sve ele.
 
Član
@darko gt --- Eto sve ti je erol rekao...
a lako se raspravljati o tome na VW forumu... posjeti malo i Hondin forum...

Astra je napisao(la):
samo njemacko auto, hondu ostavljam onima u china shopovima.. Neko rece malo se kvare japanci, zato sto nemaju nikakve elektronike eto zasto, to je opce poznato...dok kod novijih njem. auto je sve ele.

ne budi smijesan, cuj nemaju elektronike...
 
Astra je napisao(la):
samo njemacko auto, hondu ostavljam onima u china shopovima.. Neko rece malo se kvare japanci, zato sto nemaju nikakve elektronike eto zasto, to je opce poznato...dok kod novijih njem. auto je sve ele.

Ti si najsmijesniji i najneupuceniji lik na forumu,al stvarno,sto znas bubnut to niko ne zna
 
Početnik
erol_brcak je napisao(la):
Astra je napisao(la):
samo njemacko auto, hondu ostavljam onima u china shopovima.. Neko rece malo se kvare japanci, zato sto nemaju nikakve elektronike eto zasto, to je opce poznato...dok kod novijih njem. auto je sve ele.

Ti si najsmijesniji i najneupuceniji lik na forumu,al stvarno,sto znas bubnut to niko ne zna


potpis ko kuca;);)
 
Član
Kad se budete vozili u novoj toyoti bilo kojoj javite sta ona ima od elektronike, ja se vozo i sluso od iskusnijih ljudi daleko od vas NFS tunera sto vozite auta samo na igricama, ili jednom u godini sjednete na volan..
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Npr. Civic je kompakt,civic TR je sportska verzija tog kompakta,dok je recimo Integra cistokrvni sportski model

Integra je Civic u drugom obliku. Svi djelovi pašu.
Samo je Integra Type R zanimljiva. Imaš ih i sa 1.6 ZC motorom od 140 KS iz CRX-a, pa čak i u sedan verziji.

83481fa881f50d2d.jpg
 
Član
Sike je napisao(la):
erol_brcak je napisao(la):
Npr. Civic je kompakt,civic TR je sportska verzija tog kompakta,dok je recimo Integra cistokrvni sportski model

Integra je Civic u drugom obliku. Svi djelovi pašu.
Samo je Integra Type R zanimljiva. Imaš ih i sa 1.6 ZC motorom od 140 KS iz CRX-a, pa čak i u sedan verziji.

83481fa881f50d2d.jpg

Ova se najcesce pojavljuje u americi... ali ruku na srce, nije losa...

meni nije losa... kakve felge.. nazad spojler.. i pici..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top