VW Golf R vs Ford Focus RS

VW Golf R vs Ford Focus RS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
moze se iskljucit., izvadis osigurac:icon_biggrin:

neki brkaju, ima on esp off tipku i ali se ne gasi 100% nego 70 mozda

tako je kod mene na tdi - u
 
Član
mariodrag je napisao(la):
moze se iskljucit., izvadis osigurac:icon_biggrin:

neki brkaju, ima on esp off tipku i ali se ne gasi 100% nego 70 mozda

tako je kod mene na tdi - u
To sam ja maloprije htjeo da kazem za osigurac :D
 
Član
mariodrag je napisao(la):
moze se iskljucit., izvadis osigurac:icon_biggrin:

neki brkaju, ima on esp off tipku i ali se ne gasi 100% nego 70 mozda

tako je kod mene na tdi - u

razumijem ja šta to znači....ja na BMW-u 530d mogu djelomično isključit TCS i potpuno....žalosno je da ovaj golf to ne može....
 
Član
Kad bih imao pare ne bih ni jedan nego bi fino Golfa 2 kupio, a kad bi mi davali dzaba opet Golf:cool::cool:
 
Član
ej drug pa sta ce govoriti koji je bolji kad svoi znaju da je bolji golf r:lol::lol::lol:

ovaj ford je jedno od najekonomicnijih auta u klasi tako da ne trosi puno...golf je prava ljepota po mom ukusu nebi razmislja ni sekunde uzeo bi bmw-a:lol::lol:nije ba nego golfa ovog R golfa bemu trunje brkam slova
[/quote]

Sta drugo ocekivat od ljudi koji citav zivot voze golfa nisu vidili ni fabiu RS a kamloli focusa RS :lol::lol::lol::cool::cool::cool:

Golf mi je vise auto za svaki dan a focus je bas ako hoces biti zapazen i uz to oderes vecinu na putu jos u onoj zelenoj boji perverzija :D:cool:

Mada ja ne bi kupio ni jednog novog vec bi ceko da im padne cijena pa za cijenu jednog novog kupio oba polovna i golfa i focusa :cool:;):icon_smile::lol:
 
Član
golf mi je stvarno extra kao i focus... ali ja sebi licno nebi ni jedno od ova 2 za ove novce... za 40k eura dobrog bmw-a 3 uzet... da imam para za 2-3 auta u garazi, uzeo bi def. jednog R-a za vikenda :icon_smile:
 
Član
nije mi jasno kako je golf brži do stotke???sigurno je teži zbog pogona 4x4,a i izgleda masivnije.još i taj esp...:icon_rolleyes:
 
Član
od navedenih,moj glas ide rs-u...r je cudo,ali tolike pare dati za golfa,ne,ne i ne...:lol::D
 

BiT

Član
viktorpetr je napisao(la):
Volkswagen se bas potrudio za ovog R-a! Moj glas ide za njega, bez obzira na cjenu....Mislim da je ekonomicniji, pouzdaniji a i performanse kazu da je bolji, Golf R ima limit na 155 mph/250 kmh, bez limita gura i do 300! Znam, jer drug ima Golf V GTI Pirelli(240 ks) i natjera ga na 283 kmh.........Jbg, ipak je to 2x turbo.......:))))...U svakom slucaju glasam za Golfa!...Priznajem, volim VW!
E stvarno svaka ti cast, za ovo ti medalja treba. :lol::lol::lol::cool:
Ali ajde oprasta ti se zbog ovog zadnjeg sto si rekao.
______________________________________________________

A sto se tice mog izbora, prije bih uzeo RS, ako bi hteo pravu trkacu masinu.
Golfa bi uzeo ako bi hteo trkacu masinu ali i da bude porodicno auto za svaki dan.
 
Član
BiT je napisao(la):
viktorpetr je napisao(la):
Volkswagen se bas potrudio za ovog R-a! Moj glas ide za njega, bez obzira na cjenu....Mislim da je ekonomicniji, pouzdaniji a i performanse kazu da je bolji, Golf R ima limit na 155 mph/250 kmh, bez limita gura i do 300! Znam, jer drug ima Golf V GTI Pirelli(240 ks) i natjera ga na 283 kmh.........Jbg, ipak je to 2x turbo.......:))))...U svakom slucaju glasam za Golfa!...Priznajem, volim VW!
E stvarno svaka ti cast, za ovo ti medalja treba. :lol::lol::lol::cool:

bola turbo:lol::lol::lol::lol:
 
Član
iskreno

volim auto koje je porodicno a ide ko zmaj ... znaci prije bi golfa r uzeo ... volim R liniju prije svega ... a fokusa bi bi ono trkacki hehehe



nego za ovo gore porodnicno a ide ko zmaj , da se ima para pao bi jedan audi rs 4 ... trebal sta vise za porodicu .. ili passat r karavan ccccc;)
 
Član
ESP SE MOŽE ISKLJUČITI!!! ne znam odkud ste navalili da ne može, može i to 100% govorim iz iskustva, samo je razlika kod ovih zaj*anijih VW/audi se gasi u dva nivoa, dok npr na mom golfu ga ugasiš jednim dodirom ESP tipke, isto tako i na petici GTI i ugasi se skroz, kod ovih malo jačih modela, npr imao sam priliku to vidjeti u audiju RS4 dodirom tipke gasi se ASR (koji je u sklopu ESP-a) a ako zadržite tipku onda se potpuno ugasi ESP,
dalje 5,5 sec jeste ubrzanje R-a ali sa DSG-om, na ovom testu je manuelac zato je 5,7 ubrzanje
što se tiče izbora, pa oba auta su odlična, ford ima strašan motor, petak turbo malo veča kubikaža, sigurno je fenomenalan za auto ove klase, ali i VW-ov bi turbo nije za baciti, a i manje troši (ako je to važno uopšte)
problem focusa je sigurno pogon, ja sam imao priliku voziti GTI MK5 koji je čipovan na 250 ks i takođe ima blokirajuči diferencijal, ali đaba to sve, on opet šlajdra sa oba točka ko blentav, dok 4x4 to prenosi bez problema,
izgled je stvar ukusa, to ne moramo komentarisati ovaj put, ali zbog gore navedenog moj glas ide golfu
 
Hm, ovo je prilicno teska odluka, da je nekako spojiti motor iz Ford-a i Golfov izgled i 4Motion, to bi bilo savrseno.:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top