VW Golf 2 1.3b

VW Golf 2 1.3b

Član
Jos ti fale sociva za ove xenone..:)
Iskreno planirao sam ubaciti sociva ali me zanima kako svijetli ako ih ubacim u ove obicne farove,ljepse bi bilo u kristalne farove
I dali imaju neka posebna sociva za ugradnju ili mogu od nekih farova koja su vec u sebi imale sociva pa samo izvaditi ta sociva i ubaciti u ova moja.
 
Član
Iskreno planirao sam ubaciti sociva ali me zanima kako svijetli ako ih ubacim u ove obicne farove,ljepse bi bilo u kristalne farove
I dali imaju neka posebna sociva za ugradnju ili mogu od nekih farova koja su vec u sebi imale sociva pa samo izvaditi ta sociva i ubaciti u ova moja.
http://www.olx.ba/artikal/15483012/morimoto-bi-xenon-projektori-h1-dugo-kratko/ ma imas nove projektore a dobri su a to da trazis sa drugog auto pitanje je kakvi su jesu sjenila otisla,a kristalne nemoj dzaba uzimati oni kinezi nisu ni za sto za pola godine pozute ne bude ni K od kristala a i smetas ostalim u saobracaju sa xenonim bez projektora.
 
Član
http://www.olx.ba/artikal/15483012/morimoto-bi-xenon-projektori-h1-dugo-kratko/ ma imas nove projektore a dobri su a to da trazis sa drugog auto pitanje je kakvi su jesu sjenila otisla,a kristalne nemoj dzaba uzimati oni kinezi nisu ni za sto za pola godine pozute ne bude ni K od kristala a i smetas ostalim u saobracaju sa xenonim bez projektora.
aha ok vidim sad po piku ima ih razni
moracu to nabaviti ali nisam nigdje nasao za h4 xenon ili se moze nesto upakovati
 
Član
Pozdrav ekipa SRETNA NOVA GODINA SVE NAJBOLJE VAM ZELIM....

Pa da pocnemo sa nekim novim stvarima
Nabavljen komplet servo,sa jednim malim nedostatkom fali jedna spona
A evo i slike da se vidi o cemu se radi
2015-12-13_10-46-51_344.jpg
2015-12-13_10-47-04_693.jpg

Takodje je nabavljena i centralna komplet
Nju nisam uspio uslikati
I imam jedno pitanje u vezi centralne,da ne otvaram novu temu pitacu ove.
Znaci ovako nabavio sam originalnu komplet centralnu,e sad mene zanima jer sam htjeo ugraditi centralno i daljinsko zakljucavanje
pa me zanima vidim po piku se prodaje po 50-60km komlet centralno i daljinsko sa skakavac kljucem.
zanima me kakve su te centralne vidim da idu preko elektronike a ova moja preko vakuma koja je bolja dali ima neke razlike u ove dvije centralne i kako su se pokazale te nove centralne koliko traju kakav im je kvalitet i to.

I da napomenem bio sam u potrazi za gewindama ali koliko sam imao para nisam uspio naci.
Pa sam se odlucio za drugu solucio a ta solucija je sledeca
Cujem za nekog majstora ovde u prijedoru da skracuje amortizere ja reko to nesto nije dobro i tako ti ja odem kod njega i meni covjek lijepo sve objasni kako i sta tako da sam ja kupio sportske opruge crvene,ja sam stavio te opruge prije skracivanja amortizera i nisam bio zadovoljan bio mi je nekako visok ja osijecem koji krug na oprugama e to je vec bilo nesto spustio se koliko sam mislio ali sam dobio manji prostor izmedju opruge i zakretaca pa je opruga odala kad se auto digne na dizalicu i ja to sve spakujem i odnesem tom covjeku da to sredi.
Covjek je to sredio za par sati opruga stoji zategnuta nema lufta ubacio mi na prednje i zadnje amortizere one odbojne gume ali one mekane spuzvaste i sad auto je spusteno malo jeste tvrdji ali sam se vremenom navikao i to je to.
Uglavnom ostalo je jos uraditi izolaciju kad malo ugrije tamo na proljece i ofarbati ga ponovo i to je to.

A slike amortizera i pruga ce biti za koji dan
 
Član
Pozdrav ekipa
Jedno pitanje ovde ako moze da neotvaram novu temu,nabavio sam siceve profilisane u extra stanju ali su sicevi od golfa 3
Mene interesuje dali zadnja klupa pase umjesto dujine za prednje siceve znam da treba manja prepravka ali me zadnji vise brinu jer je ova kod mene iz dijelova to jest ima dva dijela koja se preklapaju a sve je odvojeno dali tu sta treba variti ili praviti kakve nove nosace ako ko zna neka se javi bice od velike pomoci pozzz
 
Član
donji dio pase na sraf ali ovaj je gornji je odvojen nije kao kod cvaje zajedno,vise me brine ovaj gornji dio nez dali trebaju kakvi novi nosaci negdje sam procitao na netu da idu neki nosaci na muldi sad nisam nigdje to vidio na skoljki od trice a na cvajinon nema koliko znam
 
Ne pase klupa u dvojku...treba isjeci nosace bocne sa trojke i zavarit u dvojku,takodjer srednji nosac sijedala treba skemijat jer ga dvojka nema...a nasloni se nemogu zakaciti na postojece kvake od dvojke nego i njih treba iskemijati sa distancama...tako da ako hoces da ti sjedalo stoji kako treba imas posla koliko hoces
 
Član
imaa prepravki ako hoces da bude bas kako treba da mozes preklapati itd.. ako necess samo nasarafi i zakaci gore naslon...
 
Član
Napravljeno sve zadnja donja klupa pase na seraf dok gornja se mora malo prepakovati ali sam i nju rijesio sad je sve uklopljeno i fino izgleda a prednje takodjer rijesene bilo manjih prepravki tacnije jedan klizac onaj duzi treba ga samo skratiti malo i to je to uglavnom sve je srednjeno.i nekako po meni su udobniji od cvajinih siceva sad sta znam mozda i grijesim
 
Član
Ma imam ja od venta,po meni su cvajina meksa sjedista i bas se nekako potone u njima dok ova sjedista su tvrdja malo i izdignuta plus ako imas onu rucicu za dizanje i spustanje i bolja mi je nekako preglednost sa ovim sjedistima iz venta...sretno dalje samo nek se radi.
 
Član
Ma imam ja od venta,po meni su cvajina meksa sjedista i bas se nekako potone u njima dok ova sjedista su tvrdja malo i izdignuta plus ako imas onu rucicu za dizanje i spustanje i bolja mi je nekako preglednost sa ovim sjedistima iz venta...sretno dalje samo nek se radi.
Po meni su meksa ova od mk3 nekako po rupama dobro upijaju dok na ovim od mk2 skakucem po sicu heheh
a prednja oba imaju onu rucicu za spustanje,dok zadnja imaju onu funkciju to jest samo donja da se odignu i spuste iza prednjih siceva tako da kad se zadnji naslonjac preklopi bude sve ravno do prednjih siceva,dok je to na mk2 kad se preklopi ostanu izvisena a sa ovima to bude ravno,nadam se da se razumijemo heheh.
radi se pomalo sutra bas moram jedan zakretac mjenjati i uraditi spuru
 
Član
Evo nesto se radilo ovih dana,prepravljao prednji branik tacnije zatvarao mjesto gdje idu maglenke
20160113_114031.jpg
20160113_114046.jpg
Pa je bacen sprickit
20160113_121501.jpg
20160113_121510.jpg
20160113_121518.jpg
Jos preci vodobrusnim i na farbanje

I nabavio sam jedan prekidac za gepek,pa sam kontao yatvoriti onaj dio gdje se otvara i zakljucava gepek.ubaciti motoric i da se otvara na dugme.a dugme sam kontao ubaciti na mjesto ispod volana na onu plastiku gdje se nalaze osiguraci i onaj mali pretinac za servisnu knjigu.
20160121_180809.jpg
i evo jedna slika kako auto trenutno izgleda
20160125_124206.jpg
 
Top