Voznja pod uticajem alkohola do 0.3 ?

Voznja pod uticajem alkohola do 0.3 ?

Zdravo,gledao sam nesta po ovim zakonima,pa koliko vidim dozvoljeno je do 0.3, preko je kaznjivo,pa ako se (ne daj boze) desi neki sudar a lice koje ima alkohola do 0.3 je osteceno da li se to uzima u ozbir kao je on kriv ili nije ? Cisto onako pitam jer npr.odes popijes jedno pivo,izadjes i neko te lupi (otpozadi npr.)..sta ce biti..:icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 
Član
Ja kako sam upucen,mozda grijesim da je starim zakonom bilo dozvoljeno 0.3 alkohola u krvi,a sad mislim da nesmijes nikako imati 0.0 ..:icon_confused:
 
Član
:lol::lol::lol: @bmwscaner

Pocetnici nesmiju imati kap alkohola u krvi, ostalo nez :icon_smile:
 
Član
pocetnici 2 godine nesmiju imati nikako alc. u krvi a ostali do 0.3 alc.. to je dozvoljen koliko sam upucen... al sve to nebitno kad u nas nema zakona nikako :lol:
 
Član
dAF0N1 je napisao(la):
pocetnici 2 godine nesmiju imati nikako alc. u krvi a ostali do 0.3 alc.. to je dozvoljen koliko sam upucen... al sve to nebitno kad u nas nema zakona nikako :lol:
u Kaknju ga ima naveliko sto se toga tice...
i nije pocetnici, nego svako do 3 godine iskustva...
 

rs6

Član
profesionalni vozaci znaci C, E , D kategorije ne smiju imati kapi alkohola, pocetnici takodje...... dok sa dvije godine iskustva sa B kategorijom mozes imat 0.3 i prilikom udesa nekog ti promili alkohola su zanemarujuci ....
 
Član
najveca glupost je sjesti za volan pod uticajem alkohola.. cim pitas koliko se smije imati odmah ces i pijan sjedati... ja samo znam da pocetnici ne smiju imati nikako...
 
Top