Vijesti iz F1

Vijesti iz F1

Član
Alonso i Piquet ostaju u Renaultu

Napokon je privedena kraju i trakavica zvana "Kamo će Fernando sljedeće godine?"; očekivano, Španjolac je nakon uzleta u završnici sezone odlučio produžiti vjernost svojoj sadašnjoj momčadi, a vozačke usluge Renaultu će u sljedećoj sezoni nastaviti pružati i mladi Nelson Piquet. I dok je Nelsinhov ugovor jednogodišnji Fernando je svoj potpisao na dvije godine što znači da od plana prelaska u Ferrari 2010. neće biti ništa. Naravno, izrečeno bi vrijedilo u uvjetima potpunog poštivanja ugovora, a svjedočili smo u nekoliko navrata da se i najskuplji ugovori mogu raskinuti.

Za razliku od Alonsa koji je, barem što se Renaulta tiče, imao sigurno radno mjesto mlađi mu kolega Piquet može biti itekako zadovoljan novim ugovorom s ekipom koja je sezonu završila na četvrtom mjestu u konkurenciji konstruktora. Tijekom cijele sezone Piquet mlađi bio je u sjeni dvostrukog Prvaka Alonsa, a svojim rezultatima često je tjerao šefa ekipe Flavija Briatorea na oštre kritike.

Uz očigledan napredak u drugoj polovici 2008. te iskustvo momčadi i njenog prvog vozača ne treba sumnjati da će Renault sljedeće godine biti vrlo ozbiljan sudionik SP Formule 1.



"Osvoji 3 naslova i F1 LM je tvoj"

Proizvođač sportskih automobila McLaren uputio je obećanje prvom vozaču svoje F1 momčadi; ukoliko osvoji tri naslova Svjetskog prvaka postat će vlasnikom superekskuzivnog McLarena F1 LM. Riječ je o seriji Le Mans koja se sastoji od svega 5 proizvedenih primjeraka, pa je samim time jasno kolika je "težina" ponuđene nagrade. Nedavno je automobilski svijet obišla vijest o 3,2 milijuna eura isplaćenih na jednoj aukciji za "obični" McLarenov F1 model, a Ron Dennis je, usporedivši taj model i rijeki LM kazao da je potonji barem dvostruko vrijedniji.

"Još od vremena kad sam kao klinac listao časopise i knjige o automobilima McLaren F1 moj je san; imam ga prilike vidjeti svaki put kad dođem u McLaren, a kada mi je stigla ponuda da kao nagradu za titule dobijem F1 LM obvezao sam se da ću u Woking donijeti još dva šampionska pehara", odgovorio je Lewis Hamilton svojim poslodavcima.

Dodali bismo, lijep poslovni poticaj nema što.






Loeb željno iščekuje F1 testiranje

Novookrunjeni peterostruki Svjetski prvaku u rallyju, Sebastien Loeb, s nestrpljenjem iščekuje skorašnje testiranje aktualnog Red Bullovog bolida. Loeb, koji je već prošle godine testirao Renaultov bolid R26, pridružit će se Red Bull Racing timu na službenom Formula 1 testiranju 17. studenog na stazi Circuit de Catalunya. 34-godišnji Francuz vozit će na španjolskoj stazi bolid RB4, bolid iste specifikacije kao i onaj koji su vozili Mark Webber i David Coulthard ove sezone u Formuli 1.

U međuvremenu, Loeb će posjetiti sjedište Red Bulla i odraditi preliminarne testove na Silverstoneu da se što bolje pripremi za nastup u Barceloni. "Apsolutno sam presretan ovim testiranjem koje mi poklanja Red Bull u čast mog petog naslova Svjetskog prvaka. Već sam imao priliku testirati bolid Formule 1 prošle godine, no ovog puta okolnosti su drugačije. Sada ću se naći među službenim F1 vozačima i na službenom testiranju, a samo se nadam da se neću osramotiti."

Na pitanje o mogućnosti promjene karijere i prelaska u F1 sport, Loeb se samo nasmijao i odgovorio: " Želim raščistiti spekulacije oko eventualne mogućnosti da slijedeće sezone pređem u Formulu 1. Definitivno ću voziti Citroen C4 WRC u World Rally Championshipu."




Podzemni boksovi u Abu Dabiju

Najnovija u nizu suvremenih, po mnogima i pretjerano suvremenih i "kompjutorskih" staza sljedeće sezone ugostit će finalnu utrku, a prema informacijama koje stižu iz Abu Dabija staza će biti ekskluzivna poput zemlje-domaćina. Sezonu 2009. zaključit će utrka za Veliku nagradu Abu Dabija koja će se održati na stazi Yas Marina Circuit, smještenoj na otoku Yas. Sukladno lokaciji i poznatoj sklonosti naftom obogaćenih arapskih emirata ekstravaganciji i staza Yas obilovat će neobičnim elementima od kojih najviše pažnje privlače najavljeni podzemni boksovi. Hoće li takvi boksovi biti vidljivi gledateljima na tribinama ili rezervirani isključivo za navijače ispred malih ekrana zasad nije poznato, ali ta je ideja već naišla na kritike.
 
Član
Rekordna cijena za McLaren F1

Čini se da globalna ekonomska kriza ipak nije zahvatila sve, jer kako inače objasniti činjenicu da je ovih dana na aukciji prodan legendarni McLaren F1 za astronomskih 3,2 milijuna eura. RM Auctions i Sotheby's ovog su tjedna u Londonu organizirali aukciju koja je ponovno dokazala da usprkos svjetskim trendovima pomama za luksuzom nikad nije bila veća.

Tako su primjerice Ferrari 250 LM Berlinetta iz 1965. i Ferrari 250 GT Tour de France iz 1959. godine postigli cijenu od 2 milijuna i 860 tisuća eura za svaki od ponuđenih primjeraka, a vrhunac večeri bio je McLaren F1 iz 1997. godine. "Tričavih" 3,2 milijuna eura izbrojao je anonimni kupac za jedan od svega 64 ukupno proizvedena primjerka, ne računajući LM i GT verzije, a novi rekorder dosad je bio izložen u McLarenovom Park Lane izložbenom prostoru u Londonu.

Iako je vozilo prvotno procijenjeno na duplo manju svotu, čini se da jedan od najbrutalnijih i najmodernijih automobila svog vremena probija sve financijske granice, a upravo jedan takav primjerak obećao je Ron Dennis pokloniti Lewisu Hamiltonu ukoliko mladi Britanac ovog vikenda osvoji naslov Svjetskog prvaka Formule 1.

"U Lewisovom bolidu i ja bi osvojio naslov"

Nekadašnja velika nada britanskog automobilizma i vozač kojem su mnogi predviđali sjajnu karijeru, Jenson Button, čestitao je svom sunarodnjaku na osvojenom naslovu te dodao još par komentara na situaciju u vlastitoj momčadi. Button koji je sezone i sezone proćerdao u nižerazrednim "vratnicima", od čega proteklih nekoliko u Hondi, kaže da žali za prilikama koje je mogao imati da je nastupao za konkurentne ekipe. Štoviše, Button kaže da se Hamilton sasvim sigurno ne bi tako dobro snašao u Hondi kako bi se on (Button) snašao u McLarenu, sugerirajući time da je Lewisu život u ekipi Rona Dennisa znatno lakši od pečalbe u Hondi. U sezoni 2008. Button je osvojio svega 3 boda zahvaljujući tek jednom plasmanu među osvajače bodova na utrci u Španjolskoj.

"Lewis je zasluženo osvojio naslov Prvaka, u to nema sumnje. Ali u mojoj Hondi on ne bi mogao ostvariti niti rezultate koje sam ja ostvario. Mislim, Lewis nikada nije nastupao u lošem bolidu, nikada se nije morao probijati kroz slabije momčadi i krčiti put prema vrhu, učiti voziti na lošim bolidima i izvući maksimum iz njih i sebe. Da sam se ja našao u bolidu poput Lewisovog i ja bih danas imao titulu Prvaka", kaže Button.
 
pa logicno al da je i Button pokazao neki talenat sigurno bi upao u neki jaci tim , za mene je on najveci promasaj u F1 :lol:
 
Član
de ba Vernese...nikad nisi gledo njega prije, pa dzaba pricas...
covjek je dobar vozac...nemoj sad hvalit Hamiltona zato sto je prvak...i ja se slazem s Buttonom, i mislim da je cak i bolji vozac od Hamiltona...jer je Hamilton naviko da mu sve perfektno ide, a ovaj se mucio sto je vise mogo...
isto tako pogledaj bivseg vozaca, Villeneuve-a, koji je svjetski prvak jednom, a izbacise ga zbog novopecenog Kubice, koji jos eto nije svjetski prvak...zasto??? sigurno zato sto Kubica ne zna vozit...
 
Član
nije nista osvojio...al upravo to ti kazem...Villeneuve prvak, pa ga izbacise Kubicom koji nema jos uvijek naslova...dakle bolji vozac, a nema naslova...
tako isto je i sa Buttonom, uvijek vozio za neki bezze tim...dok je Hamilton uletio u dobar, i odma je on wow vozac...
svaka i njemu cast, al nemoj potcjenjivat nikog drugog...
 
Član
de ba vernese, pretjerujes sa tim svojim komentarima... on je za tebe promasaj, a ko si to ti???? :icon_question::icon_question:

ohladi malo, postajes prenaporan. prijateljski savjet, nemoj sta zamjerit ;)
 
Početnik
Kod navijaca Mercedesa uvijek je nedostajalo objektivnosti i gledanja realno na stvari...i ovaj put takodje,teske su to rijeci da je Baton promasaj,ostao sam bez rijeci....:icon_confused:
 
sorry raja , ovaj pdf* vise ne komentarisem , ocigledno nismo na istoj talasnoj duzini , neko ko vozi hiljadu godina F1 i nikad nista nije osvojio je za vas dobar vozac , ok , slzaem se.


Pozzz ;)
 
Član
jest...Hamilton npr. Heidfeldu ne moze ni papuca okrenut, a eto ima naslov, a Heidfeld ga jos nema...
 
Početnik
Faya_M5 je napisao(la):
jest...Hamilton npr. Heidfeldu ne moze ni papuca okrenut, a eto ima naslov, a Heidfeld ga jos nema...

Hamilton..nafurani deckic..uzalud mu je 100 titula kada nema stila, nema ponasanje, nema lik ama bas nista..bar po stilu voznje Alonso bi mu mogao biti ucitelj, voznja koja moze slobodno da sluzi kao primjer kako se vozi na limitu (ponekad slicno vozi i Kimi, kada/ako se probudi negdje pred kraj trke)..gledajuci nacin voznje ljudi koji su prije vozili (Senna, Schumacher, Berger) i koji su sada aktuelni (Kimi, Alonso, Massa), mali sretni idiot iz V. B. djeluje u najmanju ruku smijesan..al eto, docepao se titule i prvak je..ali to ne umanjuje njegovu urodjenu glupost..
 
Član
slazem se s tobom za Kimija i Alonsa...al za Massu ne..ono je jednostavno nikakav vozac, sto je dokazano na pocetku sezone kad se vrtio za trku, vise nego svi ostali zajedno...
 
Član
Massa je tek počeo voziti od pola prošle sezone kada ga je Schumaher pritisnuo i ja vjerujem u to da će Massa se poboljšati jer iza njega stoje jaki ljudi u F1 ali po statistikama FIA je trenutno najbrži vozač Kimi a na drugom mjestu je Alonso gledajući po telematrici ( prolazi kroz krivine i kasno kočenje )
 
Početnik
koki+ je napisao(la):
Massa je tek počeo voziti od pola prošle sezone kada ga je Schumaher pritisnuo i ja vjerujem u to da će Massa se poboljšati jer iza njega stoje jaki ljudi u F1 ali po statistikama FIA je trenutno najbrži vozač Kimi a na drugom mjestu je Alonso gledajući po telematrici ( prolazi kroz krivine i kasno kočenje )

Upsss,a gdje je tu sad mali crni glupko:icon_cry::icon_cry::icon_cry:,ma smijesno je ljudi poredit njega sa tako velikim ljudima kao Sena Sumaher Berger,nikakvu vezu ne vidim izmedju glupka Hamiltona i ovih velikih ljudi F1,osim sto svi voze u F1.
 
Top