udobnost 18ke ili 17ke felge

udobnost 18ke ili 17ke felge

Član
vozio sam 18ke sa gumama 225 40 R18 i auto mi je bilo bas tvrdo

sada planiram uzeti neke 17ke ili 16ke?

vise preferiram 17ke radi izgleda

da li je auto iole "mekse" od 18ki?

guma npr 225 45 R17?

zna li ko iz iskustva
 
Legend
Drug, tvrdocu ti prije svega odredjuje ovjes koji imas na autu.. eh sad opet udobnost je relativan pojam, ne znam kakvu ti udobnost uopste ocekujes u golfu, kupi si kakvog francuza :)
Sto se mog iskustva tice, imao sam na golfu weitec opruge, na bilstein amortizerima, predobra kombinacija, mnogo udban auto na bbs rs 8x15 i 195 45 gumama, fkt udoban auto bio, medjutim zbog offseta nisam mogao ostavit taj "udobni" set pa sam morao preci na gewinde, tu s udobnost zavrsila, naravno..

Poslije, uzmem seata, na njemu bio eibach pro kit, onak poprilicno tvrd auto sam od sebe (puni seleni, ojacan trap bla bla) udobnost 2, pukne mi opruga nazad, opet predjem na gewinde, naravno udobnost = 0..

Pozitivno sto sam dozivio , nedavno je da sam se vozio sa drugom u golfu 6, na orginalnim GTI detroit ( gti felge ) 18ke sa 225 40 gumama i auto preudobno a zakucano, znaci ne mozes da vjerujes, i ne bude mi mrsko sagnem se da vidim sta je, fabricki su amrotzieri, vogtland opruge (ljubicaste) predobra kombinacija, auto preudobno fkt nisam mogao da vjerujem.. pa eto razmisli i o toj opciji svakako..
 
Član
udobnost je relativan pojam, za udobnost su najbitnija sjedišta, da je mehko pod guzicom, a ovjes manje više. Normalno da će manja felga i deblji profil bolje amortizovat neravnine i rupe. Niti je isto 225 45 17 i 225 45 18, dimenzija ista, ali opet 18" lošije apsorbuje neravnine/ rupe... Za naših puteva i normalne vožnje ništa ispod 205 50-55 16, ko se hoće zajebavat i da bude uvijek 100% skoncentrisan kuda će i da staje, vraća u prvu i kreće, može i veće :) o
 
Član
to za udobnost se slazem, zna se kakav je golf i udobnost...
govorim cisto radi sadasnjeg setupa sa 195 65 R15 i to je stvarno milina u odnosu na 18ke...
ne trazim ja identicnu odobnost, nego cisto da ne lupa bas na svaku neravninu kao da uopste amortizera nema... taj 40 profil je bas mal izgleda, zato i pitam ima li razlike da uzmem 17ke
noke, za golf 6 me ne cudi ipak je novo auto, a ne planiram spustati auto zbog "dusmanskih" lezecih koji su mi u naselju...
 
Drug oko toga je čitava mudrolija, ako želiš udobnost onda relativno zaboravi izgled i obrnuto. Nema napucanog auta a da ploviš u njemu. jednostavno to je cijena tog izgleda, svako približavanje vozila tlu skraćivaš užitak udobnosti. Ja recimo imam Gewinde koje naštimam zimi da mi "plivaju" i jeste krući ovjes ali ja to želim i kad budem želio udobnost onda ću tražiti a8. Sve ovisi šta želiš, za neki omjer 50/50 rješenje su ti samo niže opruge, dok profil gume što je manji udobnost nestaje, sad čisto sumnjam da bi imao razlike između 17 i 18 da bi ostao o_O
 
nije razlika u velicini felge,koliko je razlika u profilu gume,sto je profil gume manji to ti je auto cvrsce i tvrde na podlozi,sto je profil gume veci,auto mekse podnosi neravnine i udobni je,a dalje je citava prica o amortima itd.licno iskustvo,obicni amorti i opruge,kupim prve fele 15ke dosla guma 195/65 i stavim ja da provozem udobno tu i tam,kupim gume 195/45 isti amorti,svaki prelaz,rupa,udara brate,udobnost razlika,dakle razlika ti je u profilu gume.odnosno odg.na tvoje pitanje je manja felna s vecim profilom gume;)
 
Član
Ja sam stavio 225-45-17 umesto 195-65-15 i mala je razlika i to samo po rupama jer moras sporije ici i po kolotrazima jer je siroka guma. Inace po nekom normalnom putu bio on ravan ili neravan i nema neke razlike u udobnosti, opruge i amortizeri su ostali stock.
 
Član
to mi je zimski setup, ipak mi ispod 17ke ljetne ne ide...
uzeo sam neke 17ke, samo cu ici na profil 205 50 R17 pa da vidimo kako ce biti... obim gume je isti kao i fabricki uz minimalna odstupanja cca 3mm u obimu...
narucio sam nankang ns2 prvi put pa cu vidjeti kakvo je stanje, neki fale neki kude
 
Super Moderator
ako vec hoces 205/50 17, nemoj uzimati nankang, uzmi barum bravuris 2, guma je odlicna ja sam ove godine kupio u toj dimenziji, a pored toga, kod baruma cijena ide naopako.. inace je najjeftinija 225/45, pa skuplja 215/45, pa od ove 3 najskuplja 205/50, a kod baruma ide naopako :) 205/50 17 ti dodje otprilike kao i NS2, a guma je puno bolja :)
 
Član
mislis da je barum bolji? meni se cini to sve u 5 deka...
ima li koje zastupnistvo barum guma?
 
Član
Na toj dimentij bi trebalo biti zadovoljan ipak je razlika drastična između 205 50 17 i 225 40 18
 
Top