ubacivanje dizela

ubacivanje dizela

Član
Zivim u Mostaru i moja zena vozi Jettu 1.6 40kw
Dnevne relacije su isklucivo po gradu jer obilazi trzne centre i za 10KM tj 4l predje 70km...
4x100/70=5.74 ISKLJUCIVO GRADSKE VOZNJE jer rijetko i 4-tu ubaci a 5-ta u najlonu :)
Ko zivi u Mostaru nek potvrdi relacije a tatina Jetta sa 1.6 59kw trosi nesto malo vise al neprimjetno
 
1.9TD u mk3 na otvorenoj trosi 5-6L gradska je duplo nek prica ko sta hoce..
ja sam vozio 1.9D, 1.9TD sad vozim 1.9TDI u mk2, otvorena potrosnja, lagana voznja ide ispod 5l a gradska 8 i vise, a pod gradskom voznjom mislim na 1-2 brzina a ne da vozis 5-om 60km/h
ko i dalje bude demantovo idemo na testiranje pa cemo vidit ko laze a ko govori istinu
 
GreenDevil je napisao(la):
1.9TD u mk3 na otvorenoj trosi 5-6L gradska je duplo nek prica ko sta hoce..
ja sam vozio 1.9D, 1.9TD sad vozim 1.9TDI u mk2, otvorena potrosnja, lagana voznja ide ispod 5l a gradska 8 i vise, a pod gradskom voznjom mislim na 1-2 brzina a ne da vozis 5-om 60km/h
ko i dalje bude demantovo idemo na testiranje pa cemo vidit ko laze a ko govori istinu

To prijatelju. Ne kontam zašto je bitno držat i sebe i komšije (heheh) u zabludi tvrdeći da ti auto u gradu troši npr. 5.65 (heheh i takvih ima, toliko precizno su izmjerili)
 
Član
Sve to stoji al tdi dok ubacis ne moze bit 1500 KM za motor atest majstora :icon_rolleyes:

Plin nije ni pola para od tog a za onih pola sto ostane ihhii kolko se mozes navozat :D

A znam kamaru ljudi sto vozaju na plin a nemanj u atest :icon_rolleyes: tako da ni taj atest nije bas toliko ni neophodan :D tehnicki i policija ak budu sta zezali da se ne kafu i ajd :D:lol:
 
adi187 je napisao(la):
Sve to stoji al tdi dok ubacis ne moze bit 1500 KM za motor atest majstora :icon_rolleyes:

Plin nije ni pola para od tog a za onih pola sto ostane ihhii kolko se mozes navozat :D

A znam kamaru ljudi sto vozaju na plin a nemanj u atest :icon_rolleyes: tako da ni taj atest nije bas toliko ni neophodan :D tehnicki i policija ak budu sta zezali da se ne kafu i ajd :D:lol:

Dosad je moglo tako, no sad je izašao zakon u federaciji koji je uredio tu oblast i biće zeze poi tom pitanju tako da bih ja to ozbiljno shvatio.
 
Administrator
:icon_confused:

čovjek pita šta paše a šta ne, a vi razvukli koliko dizel troši.

Moj 1.9 TDI 110 hp troši 0,6 litara













al na leru:D

hajd sad :icon_exclaim:
 
Član
sto se tice ubacivanja dizela najmanje ces troskova imati sa 1.9 td 55 kw ,ja sam ga ubacio i nisam se ni sekunde pokajao i prezadovoljan sam.. a ono sto je bolje bolje je tdi ali i dublji dzep treba...koliko para toliko sargijanja.. :icon_biggrin:
 
Član
Obicni TD je po meni opet bacanje para,prevazidjen i zastario motor uz to tesko da ce nac u dobrom stanju i njega da ne mora nis na njemu radit neg samo ga ubacit kako god okrenes treba mu i za obicni TD da ubaci i sredi papire 1000 KM uz to radi ko iMT 539 :Djedina prednost et sto bi nesto ustedio na potrosnji u ondnosu na benzin :icon_smile:

Znaci il TDI il ostavi taj sto je vec u autu ;)
 
adi187 je napisao(la):
Obicni TD je po meni opet bacanje para,prevazidjen i zastario motor uz to tesko da ce nac u dobrom stanju i njega da ne mora nis na njemu radit neg samo ga ubacit kako god okrenes treba mu i za obicni TD da ubaci i sredi papire 1000 KM uz to radi ko iMT 539 :Djedina prednost et sto bi nesto ustedio na potrosnji u ondnosu na benzin :icon_smile:

Znaci il TDI il ostavi taj sto je vec u autu ;)

moze se nac dobar TD, a nemoj ti poredit zvuk sjebanog motora i dobrog motora..
kad je dobar motor on radi kao i TDI i fino ide
 
adi187 je napisao(la):
Jesftinije se na plin vozit ;)
Kad ti je motor taj vec dobar ugradi samo plin i to je to :icon_smile:

Ako si zeljan kakve promjene promijeni felge, uradi presvlake il nes :D:cool:

jedini konstruktivan post ;)
ja sa 10 km predjem 65-70 km voznje loko
punim gasom na plinu,,p a se vi sa dizelima zapitajte :icon_eek:
 
Top