ubacivanje dizela

ubacivanje dizela

Član
Ja sam imao Jettu 1991 godina 1.8 GTI 115 KS u odlicnom stanju
Ubacio sam motor od Passata 3 1993 godina 1.6 TD 59 kw i nema buke ako se uradi kako treba. Nosaci moraju leci u milimetar inace ces imati vibracije i kao sto pricaju ovi sto se protive dozelu.
Kupio sam jos jednu Jettu 1987 godina 1.6 40 kw i razlika je u voznji a u potrosnji nije velika...
10 KM = 4l Nafte = 70 km Iskljucivo gradske voznje. Na otvorenom da ne spominjem
Uporedi sa svojom potrosnjom pa ces vidjeti
 
Gazija2001 je napisao(la):
Prebacivanje sa benzina na dizel je po meni bacanje para jer nikad nećeš imat 100% sređeno auto, uvijek će negdje nešto štekat, dal struja, dal izolacija, dal vuča, dal KLIMA...ili sve to pomalo. Ako već nećeš više benzinca rađe ga prodaj pa to kolko si mislio uložit i kasnije ulagat da se došteluje sve dadaj i kupi sebi dizela.

zato sam mu i preporucio 1.9TD jer taj motor nema nista vise instalacije nego sto je na mk2 1.6TD
 
Član
ammel je napisao(la):
općenito to sa ubacivanjem drugog motora je bezveze.
kod mene je u audija ubačen dizel, auto ni približno nije isto kao orginalni dizel, buka u kabini, mrtav na gasu jer je ostao mjenjač od benzinca itd, ne ide ni blizu kao orginal dizel.
ovo ti govorim iskustva iz prve ruke.
ali ako će se kasnije isplatiti, onda što da ne.

grijesis, debelo grijesis... zavisno o kojem se prebacivanju radi i kvalitetu odradjenog.
 
Član
Gazija2001 je napisao(la):
Ako misliš da dizel ne troši - varaš se. Po gradu ili vožnja po našim brdovitim selima i kod dizela se takođe odražava na potrošnju i skače do 10l. To ne voli niko priznat al to je tako.


:lol:

Da ga vozim drugom 4500 okretaja 100 kilometara nebi uzeo 10 litara:lol:
Bas taj motor o kome se priča
 
Član
Jetta TDI je napisao(la):
Ja sam imao Jettu 1991 godina 1.8 GTI 115 KS u odlicnom stanju
Ubacio sam motor od Passata 3 1993 godina 1.6 TD 59 kw i nema buke ako se uradi kako treba. Nosaci moraju leci u milimetar inace ces imati vibracije i kao sto pricaju ovi sto se protive dozelu.
Kupio sam jos jednu Jettu 1987 godina 1.6 40 kw i razlika je u voznji a u potrosnji nije velika...
10 KM = 4l Nafte = 70 km Iskljucivo gradske voznje. Na otvorenom da ne spominjem
Uporedi sa svojom potrosnjom pa ces vidjeti

PS zadrzao sam mjenjac od GTI/a
 
Član
Ako je sve uredno sa motorom i sve ama bas ispravno necu reci da bi trosio 3-4 litra kao sto raja govori za golfove ali bi ti trosiio 5 litara i u gradu sa klimom oko 6 sve vise je previse. Ovo ti je sve iz prve ruke. I normalno da ce ti se isplatiti ako vozas auto, a ako sa njim ides do prodavnice onda ostavi kako i je. Govorimo o naravno fino odradjenom poslu i o dobrom motoru.
 
Član
Gazija2001 je napisao(la):
Ako misliš da dizel ne troši - varaš se. Po gradu ili vožnja po našim brdovitim selima i kod dizela se takođe odražava na potrošnju i skače do 10l. To ne voli niko priznat al to je tako.

:lol::lol:
 
Član
moj haver je u golfa 2 ubacio 1.9 dizela iz trice,a bio mu je benzinac 1.3,auto mu ide malo je reci,malo trosi,sve je ugladjeno,jest da ga je kostalo 1500 sve ali mu se isplatilo bas,ko god kaze da se ne isplati vara se jer fakat on kaze da mu premalo trosi i fakat je prezadovoljan :cool:
 
Kad kažem da dizel zna trošit i do 10l ne pišem to napamet već sam se vozio u dosta dizel auta u kojih ima board komp. pa u drugoj itekako pokazuje 8.5/100l, 9.5/100l...ako je to jednako 4l onda priznajem griješim.
 
sub3r je napisao(la):
jedno je trenutna potrosnja, drugo je prosjecna potrosnja

hahaha, pa šta sam ja drugo i napisao: po brdovitim predjelima kad se ide i po gužvari u gradu troši itekako (kako već napisah). Ako ga tako tjeraš 100kilometara znači da ćei potrošit onoliko kolko pokazuje (8.5 ili 9.5 ili.....)
 
Član
Troši i dizel kad ga stisneš.......a ja sam sam svog mjerio na 100k otovorenog puta + ivan potrošio je tačno 6 liatra nafte sa trojicom u autu...motor je 1.9 td 55kw...pozzzz
 
Gazija2001 je napisao(la):
sub3r je napisao(la):
jedno je trenutna potrosnja, drugo je prosjecna potrosnja

hahaha, pa šta sam ja drugo i napisao: po brdovitim predjelima kad se ide i po gužvari u gradu troši itekako (kako već napisah). Ako ga tako tjeraš 100kilometara znači da ćei potrošit onoliko kolko pokazuje (8.5 ili 9.5 ili.....)

iz prve ruke, 1.9TD iz golfa 3 94 god, max potrosnja 6l, upravo o cemu pricas gradska, guzve itd...
 
bad_look je napisao(la):
Troši i dizel kad ga stisneš.......a ja sam sam svog mjerio na 100k otovorenog puta + ivan potrošio je tačno 6 liatra nafte sa trojicom u autu...motor je 1.9 td 55kw...pozzzz

Eh o tome pričamo...

Daleko od tog da dizel troši kao benzin, al nije ni ono istina kad mi počnu muljat 4-5 l gradske vožnje (sav se izaspem od tog heheh)
 
Top