Turbina- Golf IV TDI

Turbina- Golf IV TDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav svima,
ovako, imam jedan problemcic. Naime, na Golfu IV je doslo do zaprljanja turbine (to je ustanovljeno u ASA-i) i sada posto oni nevoljno primaju auto da "samo" ociste turbinu, a usput i nadju jos "neki" problem, i previse mi je dati 250 KM za to, zanima me da li iko zna majstora, dobrog majstora da mi skine turbinu i ocisti je kao i da provjeri sva crijeva i ventile na turbini?? :icon_question: Hitno mi je... Hvala unaprijed.
 
Član
Probaj kod majstora koji se odaziva na ime Meho Cigić i nalazi se u Sokolović koloniji ....... nemam tel. broj..... moj prijatelj je išao tamo i čistio mu je turbinu.

Sretno,
 
Član
Hvala momci,
otici cu u subotu, jer nemam vremena prije.
Naci cu ga valjda nekako.
Pozz...
 
Član
ako hoces dodi da ti to sredim na k.glavi gdje ja radim i da bi ti se kasnije nastelovalo preko kompjutera koliko puni turbina to bi te doslo 100km javi se na tel 061 271021 ako hoces pozz;)
 
Član
Evo upisao sam tvoj broj,
javim ti se uskoro, pricao sam sa jednim majstorom i on kaze da se turbina ne moze zaprljati, ako ona puni do 1.4 bara ( a puni jer je to pokazala dijagnostika), onda je ok, i 99% su crijeva izmedju senzora turbine, ili moze biti elektromagnetni ventil, onda mogu biti zapecena zakrilca na turbinina turbini. Pa mogu li ja tebi dovesti auto da ti pregledas ta crijeva, i te ventile??
 
Član
Jake izjave u tog majstora!!!!
Goni ti auto nekome drugome...Taj sto ti je reko da se turbina nemoze zaprljati nema pojma!!!
 
Član
Nije to moj majstor, to mi je rodjak preporucio (ko ce kome ko svoj svome)... Zato i pitam sta moze da bude... Hvala svima...
@Zerr javim ti se u subotu.
 
Član
Problem je rijesen, duboko se zahvaljujem Zerr-u, kao i njegovom kolegi Elviru, i naravno gdin. Fadilu-Čiči... Svaka cast momci:) Sve preporuke za njihov tim:)););)
 
Član
Dreboo je napisao(la):
Problem je rijesen, duboko se zahvaljujem Zerr-u, kao i njegovom kolegi Elviru, i naravno gdin. Fadilu-Čiči... Svaka cast momci:) Sve preporuke za njihov tim:)););)

de savjetuj, kako si skuzio za taj kvar? auto ti odjednom izgubi snagu?? kad ga ugasis pa upalis sve normala?? pa opet tako??
 
Član
elmir je napisao(la):
Dreboo je napisao(la):
Problem je rijesen, duboko se zahvaljujem Zerr-u, kao i njegovom kolegi Elviru, i naravno gdin. Fadilu-Čiči... Svaka cast momci:) Sve preporuke za njihov tim:)););)

de savjetuj, kako si skuzio za taj kvar? auto ti odjednom izgubi snagu?? kad ga ugasis pa upalis sve normala?? pa opet tako??


Ista stvar mi se desava...pri visim obrtajima kad trebam prebacit u visu brzinu..najcesce iz 3/4 samo izgubi snagu.Stanem,ugasim i upalim...sve ok-.--
Ne kontam sta je to:icon_rolleyes:
 
Član
moze biti vise stvari..
najjeftinije ti je da te zeza jedan mali , ajmo rec ventil, koji se zamasti ili zamaže od čađe pa se ne otvori kad i kako treba..
druga stvar je mjerac protoka zraka iliti MAF senzor ako se ne varam..
zamjena i nije toliko skupa, te ti pase od nekih drugih auta iz VW grupacije.. najbolje na otpadu naci neki od istog auta..
trece je da je turbina dobila.. e to ce malo da te boliiii... :)
vidi ako nisu ove prve dvije stvari, odnesi turbinu na popravak.. ako je stvarno u njoj problem, bolje da sto ranije dode na reparaciju kako se nebi napravila veca steta jer su ta krilca jako osjetljiva.. ako cujes neko zujanje kad stisnes ga ( a radio je ugasen ;) ) , 95% da je turbo i popravi prije nego ti explodira i moras kupiti novi/drugi..
 
Član
Eh ovako... Kvar sam skuzio kad sam krenuo za Zenicu i autoputem, dodjem ja do 120 km/h i prebacim ga u cetvrtu i stisnem gas a auto nema snage...pustim gas,i opet dodam,nista...nema reakcije...i ja lagano na 90km/h ga spustim i do prvog prosirenja..Stanem, ugasim-upalim auto,i auto sada vuce i tako do 4200 rpm,i opet izgubi snagu..i nakacim se ja na net, mozda 7-8 sati citanja raznih foruma,americkih,srbijanskih,hrvatskih...i na kraju postavim temu na jedan domaci forum,i covjek mi kaze da odem u ASA-u i da mi urade dijagnostiku. I odem ja, i tamo su citav dan nesto mjerili, gledali, i na kraju sjedne mehanicar sa mnom i ponese dijagnosticki aparat i kaze da idemo na autoput...i u toku voznje na autoputu on meni ugasi auto i odmah upali,i auto prima gas i puni turbinu od 1.4bara i onda je gasi. I kaze da nije MAF nije ni turbina otisla,pali safe mode jer je zaprljana.Znaci snagu mi gubi od 3 brzine i preko 4000 rpm. I evo Zerr mi je dao informacije i ociscena je turbina i sada je sve ok.
Uglavnom, najjeftinije i najbolje je da se ode uraditi dijagnostika, a onda provjeriti sve. Svi su mi majstori rekli da na novijim autima osim masina VW grupacije od 2.5 kubika, diesel, turbina ne ode 99% vec crijeva, ventili,i neki sitni dijelovi.
Taj MAF u ASA-i kosta oko 180 KM, a u Bosch servisu kosta oko 65 €. Ali moj savjet je prvo dijagnostiku. Sve ostalo rijesava Zerr:cool:

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index.php?s=0f869d68312bf8bf05605ea466471449&showtopic=8417&st=0&p=106981&#entry106981

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index.php?showtopic=8485

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index.php?showtopic=12808

http://www.dubdiy.net/

http://www.myturbodiesel.com/

Eto i par linkova gdje ljudi imaju slicne probleme. A na kraju ukucaj na google ako znas engleski i tamo ima dosta objasnjenja.
 
Član
Evo samo da kazem da sam na passatu imo isti problem sto se tice turbine, kod mene do 3200 obrtaja i u safe mode. Iso sam u ovlasten servis a nisam ni izgovorio do kraja problem tip rece otisla turbina i tako da sam kao kolega dao da se turbina ocisti i auto je drugacije bolje vuce i najbitnije ne prelazi u safe mod..
 
Član
simic je napisao(la):
moze biti vise stvari..
najjeftinije ti je da te zeza jedan mali , ajmo rec ventil, koji se zamasti ili zamaže od čađe pa se ne otvori kad i kako treba..
druga stvar je mjerac protoka zraka iliti MAF senzor ako se ne varam..
zamjena i nije toliko skupa, te ti pase od nekih drugih auta iz VW grupacije.. najbolje na otpadu naci neki od istog auta..
trece je da je turbina dobila.. e to ce malo da te boliiii... :)
vidi ako nisu ove prve dvije stvari, odnesi turbinu na popravak.. ako je stvarno u njoj problem, bolje da sto ranije dode na reparaciju kako se nebi napravila veca steta jer su ta krilca jako osjetljiva.. ako cujes neko zujanje kad stisnes ga ( a radio je ugasen ;) ) , 95% da je turbo i popravi prije nego ti explodira i moras kupiti novi/drugi..

:cool:

čovjek vam je sve rekao........

Lično meni je ponekad se uključivao safe mode rijetko ali se uključivao...pa onda na visokim obrtajima mi je turbo opasno zviždao...jbg ja nisam obraćao pažnju... i na kraju usred grada propušio turbo vozio sam 20 kmh kroz grad a iza mene dimna zavjesa....tako da sam ostao lakši za 1500 KM :icon_cry: koliko me koštala kupovina i ugradnja drugog turba....

stoga čim čujete neke čudne zvukove kojih ranije nije bilo ....pravac servis...:lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top