Turbina- Golf IV TDI

Turbina- Golf IV TDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
u mene kod starog isti problem........auto samo odjednom izgubi snagu i ugasi i upali is ve normalno.....mjenjao maf nista i jos neke vakume isto nista....tako da sad vozi takvo kakvo jes......golf 4 1.9 tdi
 
Član
e jebi ga meni prodimila upravo danas,ali je zujala od prije dva dana....
e sta sad????
moze li mi ko pomoci da jeftino kupim turbinu hehehe i gdje
ima i koja je cifra u pitanju?
 
Član
meni se neki dan desi

zavucem ga ja cetvrtom na 140km/h
i drzim ga tako mozda 10-ak sekundi na 4000rpm
pustim gas i stisnem ponovo
nece, ne vuce, ne cuje se blow off.... nakon minut voznje na 90km/h vrati se sve u normalu

sjetim se da sam citao ovdje na forumu

probam ponovo
u trecoj, zavucem ga skoro u crveno ... nista
idem 60km/h ubacim u sestu i pun gas i do 140km/h ... nista...
probam opet sa cetvrtom... 140-150km/h drzim ga 10-ak sec na 4000rpm i ugasi turbinu... stanem ugasim pa upalim auto ... sve normalno...
probao sa 80km/h u petoj pa pun gas do kraja... sve normalno...

probao kasnije nekoliko puta sa cetvrtom brzinom i sve OK
 
Član
Ja sam imao takav problem, na 2 razlicita auta. Prvi put mi se to desavalo na passat-u TDI, samo na 140 izgubi snagu, samo sto ja nisam stajao nego ga onako u radu samo ugasim i upalim na zivo i samo nastavim, kad sam zamjenio mjerac protoka zraka (masse messer, MAF, luft messer il kako ga vec neko naziva) nikad vise nisam sa tim imao problema. Drugi put mi se to desavalo sa vec dobro poznatim golfom, samo sto je bilo do turba, i tako je on meni poceo malo da zuji, a ja ga fino zaustavim, haj reko da vako probam, okrenem se na ravnicu, ugasim ASR i prva druga pun doso do nekih 120 da prebacim u trecu bilo je smao zzzzzzzzzzzzzzz puc :) i naravno bjeli dim iz auspuha - zvizno turbo, imam cak i videoklip toga. :)

ali u vasem slucaju sumnjam da je do turba, mislim da ce se pokvariti, mozda ga treba ocistiti, uglavnom je u vecini slucajeva greska zabiljezena u kompjuteru, jer je to na TDIju sve elektronski kontrolisano, tako da treba odnjeti kvalitetnom majstoru koji ima iskustvo i znanje sa VW/AUDI (po mogucnosti nekom pravom inzinjeru koji radi u ovlastenom VW servisu, ja znam jednog u SA za kog ruku dajem za njegov rad, ako ikad bude kome trebao) i problem ce biti rijesen. Treba se samo distancirati od "avlijskih" i "kucnno-garaznih" majstora, jer ja im ne vjerujem, dokazalo se 100% da mi se isplati onih 20-30-50KM sto dam vise covjeku koji zna sta radi nego da mi ovi avlijaneri prckaju po autu.

ah sto se napricah :D
 
Član
turbina uredu
crijeva su OK


izgleda da je senzor protoka zraka

ali je problem sto nece ponovo da se desi nikako... (mada to je bolje :) ali ovako ne znam sta je )
 
Član
ma ti masse messeri su *****, fuj, najodvratnija stvar na autu, ja kad sam jednom mjenjo turbo, otiso na remont, napravio mi covjek custom, koristio moje kuciste cak ga je i zbrusio i stavio mi peraja od GT22 u kuciste od GT20, sve stavio novo, upalio auto nece da ide... POLUDIO citav dan radio na tome, i stacu ne znam sta je, jer je normalno radio... kad ono, prosli turbo kad je otiso, otiso mi je i dihtnug izmedju turba i gusa(izduv) pa je cadz ulazila i u onaj BMC CDA filter i prosla do masse messera, ja vec bio odusto i hajd rek okasno je ne radi nista ne mogu nigdje to isprobat, i uzmem i skinem masse messer, propusem ga kompresorom, stavim u auto nazad, kad golf zazvizda, samo mi se osmjeh pojavio na licu. Znaic moze ti se desiti a ne mora, ako ti se tako rijetko desava, izvadi ga i malo ga propusi kompresorom da se ocisti, jer on radi na principu protoka zraka, t.j. protok zraka utice na jednu zicu u masse messeru i tako zna koliko zraka prolazi i kad se to zaprlja nema bas najbolju funkciju pa zna ufatit "jebavat" :) eto
 
Član
hvala

sad cu mu na vikend
zatvoriti EGR, ocistiti
skinuti katalizatore
ocistiti mjerac protoka zraka

i trebao bi malo da prodise
 
Član
Evo da se i ja ukljucim, imao sam isto problem sa pasatom 1.9TDI, 2003, i najljepsa hvala zerru i njegovom kolegi Elviru, turbina skinuta i ociscena i sad sve ok. A Fadil je legenda ;),
 
Član
bezveze spawnate temu radi reklame, a ciscenje turbine je tolka nauka da je u paraleli sa nuklearnom fizikom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top