Tablet u auto DIY

Tablet u auto DIY

Član
znaci bolje je da se puni na 2A ili vise, nego na 12v??? ne steti nicemu a brze se puni ???
Sto to napisa "znaci bolje je da se puni na 2A ili vise, nego na 12v??? " ??????? kakve veze 12V ima sa amperima :D sve i jedan auto punjac je 12V (osim kamionskih, oni su 24V) a Amperaza ti je ustvari jacina tog punjaca, ako je 1A znaci moze max dati 1A a 2A ce duplo brze da puni i manje da se grije u odnosu na 1A. Ali ti moras prvo provjeriti koliko tvoja instalacija i upaljac mogu da podnesu, ako im je max 1A onda ne smijes stavljati taj od 2A jer ti moze vuci 1.5-2A dok punis i instalacija se moze grijati, topiti se stopice, zice se zapaliti od grijanja... To prvo provjeri pa onda uzmi odgovarajuci punjac.
 
Član
Zar nije lakse povuci novu instalaciju sa osiguracem i staviti relej kad das konktakt da se pali punjaci i gasi kad nema kontakt... Ja mislim da je to lakse nego zapaliti instalaciju.
 
On i radi na taj princip, ali jako lose se puni, kad je kljuc unutra puni s, kad je izvaden prestaje puniti... To se mora resiti. Ovako nema svrhe :O
 
Član
On i radi na taj princip, ali jako lose se puni, kad je kljuc unutra puni s, kad je izvaden prestaje puniti... To se mora resiti. Ovako nema svrhe :O
Povuci nove kablove, stavi kod akumulatora 7.5A osigurac, povuci do upaljaca i stavi na upaljac kablove i punices kad hoces neovisno o kljucu. Uzmes kablove debljine od 1 kvadrat i ne sikiraj se da ce se grijati ili zapaliti.
 
Član
Lakse ti je provjeriti koliko ampera dolazi na upaljac :) nego sve to.
Mislim da dolazi 2A na upaljac jer ipak on grije. Sto se tice te tvoje ideje na skopcas na radio instalaciju mozes imati probleme. Recimo kad se tablet puni na 2A i kad pojacas muziku moze se desiti da prekida ili da dodje do crkavanja osiguraca ili instalacije.
 
Član
Lakse ti je provjeriti koliko ampera dolazi na upaljac :) nego sve to.
Mislim da dolazi 2A na upaljac jer ipak on grije. Sto se tice te tvoje ideje na skopcas na radio instalaciju mozes imati probleme. Recimo kad se tablet puni na 2A i kad pojacas muziku moze se desiti da prekida ili da dodje do crkavanja osiguraca ili instalacije.

To nema veze sa upaljacem na upaljac mozes bilo sta prikopcat samo je upitno hoce li instalacija izdrzat a te punjace ce izdrzat bez ikakvih problema. Snaga punjaca od 12v 2A je struja koju punjac moze isporucit u vremenu od 1h to znaci ako punis bateriju od 2Ah punjac ce tu bateriju napuniti u vremenu od 1h.
 
Član
Ja sam to napisao zbog opterećenja instalacije. Ne vjerujem da ce kopcati na upaljac jer je instalacija onda vidljiva..pa tako da ima u vidu sta i kako i gdje da kopca punjač
 
Top