Tablet u auto DIY

Tablet u auto DIY

Član
Izvadi radio i na crvenu žicu ili koja ti ima struju samo kad daš kontakt spoji još jednu žicu isto uradi i sa crnom minus,
dodaj još jednu žicu,malo skineš izolacije omotaš nove žice i zalemiš.
Te dvije dodane žice + - sam spojio na punjač,onda samo još uštekaš usb kabal sa tableta u punjač.
Znači sad ovako spojeno kad se pali radio i punjač dobije struju.
Kod mene se tablet inače samo puni preko micro usb,nema drugi konektor.

Na ploču sam zalemio i žice na prekidače za gašenje i pojačavanje i odveo u pretinac tako da nikad ne moram skidati tablet,već
godinu ipo radi bez greške.
Nema veze što se stalno puni ako ideš gdje dalje isključi kabal iz punjača nek se malo isprazni,kod mene je punjač u pretincu,
sakrio sam sve kablove nema nereda a opet je prakitčno ako treba uzeti novi punjač ili ugasiti tablet jer nekad auto
ne vozim duže vrijeme da pa mi ne bude u sleep modu.

Ko ima problema sa šumovima minus koji ide na punjač pokušajte spojiti negdje drugo, najbolje u gepek na lim negdje što dalje od motora znači i može malo deblji kabal sa boljom izolacijom i dovedite ga do punjača. Ono što čujete da crvči i zavija dok se puni je zvuk sa alternatora.

I oprezno koritstite unomjer da odredite plus i minus prije bilo kakvog spajanja ne igrajte se strujom napamet.
 
Sumove bi trebao rijesiti neki filter na napajanju punjaca, npr da nadjete sa nekog starijeg HU-a koji je imao externi filter na kablovima napajanja, ona crna kutijica sa 3 ulazna i 3 izlazna kabla. Mada se on moze i napraviti sa par el. komponenti.
 
Član
Ja sam ga kupio na ebay, a imam i takvih sa starijih auta skinuti ali kad sam kupio novi tablet ne pravi više šumove iako je isti
punjač.
 
Ne pravi punjac sumove nego ih kupi sa instalacije auta, sumove najvise stvara alternator, zato se mjenja intezitet sumova kad se dodaje gas.
 
Top