Street Race Mostar 11.05.2014.

Street Race Mostar 11.05.2014.

Član
Organizacija je bila odlicna ako mene pitate, jedina zamjerka nedostatak zvucnika za publiku koja nije na startu. Stekala mi je druga brzina, kada sam ga uspio usaltati odvozio 16.01 sto je meni licno za motor kakav jeste, full enterijer i obicne gume odlicno vrijeme. Prvu utrku u 16 druga mi opet zaribala i tako i zavrsim :rolleyes:

Dajte jos slika, znam da imate :D
 
Član
Sve u svemu dobro... Zao mi je ljudi koji su morali pjesaciti jer nisu migli parkirati auta blize, ljudi koji su htjeli da im se auta samo vide bez race-a a nisu to uspjeli itd, itd... ali sve u svemu ok....

dajte slike, da vidimo... :)
 
Legend
Ako mislis na Djenanovog zelenog pola, u pitanju je klon mog setupa. Isti motor, ista elektronika (standalone) i ovaj put, chiptuning by Esso_sa :)
Samo je on imao srecu i priliku da pokaze sav potencijal "naseg" novog setupa a ja nisam jer su me diskvalifikovali odmah na startu.... :(
htio sam te juce pitati sta se desilo, al nisam stigao vec ste otisli..
sta je bilo ?

BTW respect za sircin stroj, drago mi je da ste to fino spremili.
 
Član
htio sam te juce pitati sta se desilo, al nisam stigao vec ste otisli..
sta je bilo ?

BTW respect za sircin stroj, drago mi je da ste to fino spremili.

Mah, nesporazum izmedju mene i semafor operatora kod pripreme za start... Ja mu mahnuo kao da sam spreman (a u stvari nisam bio) on okinuo semafor, ja se zbunio i trznuo kad sam (neocekivano) vidio prvu lampicu (crvenu), "trznuo" auto 10cm i stao jer sam odmah skontao da smo se obojica malo za*ebali....
Trazio sam ponavljanje starta za obojicu, jer je fakat bio nesporazum al eto, nije ga bilo...
Red light za obojicu i diskvalifikacija na prvoj voznji... Razumijem i to jer da su ponovili, vjerovatno bi onda i neko treci dosao i trazio da se i njemu ponavlja start....

Krivo mi jeste, dosao sam iskljucivo sa zeljom da probam auto i vidim sta sam napravio za 2 godine koliko me nije bilo, htio da pokazem full potencijal auta ali eto, nije se dalo...

Ne zamjeram ni organizatoru, greske se desavaju i ne moze covjek bit vidovit i znati sta ko u kom trenutku razmislja... Posebno na onom suncu koje nas je sve redom spalilo i poooosebno nakon par dana intenzivnog rintanja po pisti, a kako bi nam omogucili onako lijep, dobro organizovan event, kakav smo imali jucer
Nema ljutnje i od srca se zahvaljujem organizatoru na lijepom i dobro organizovanom druzenju !
Jedva cekam popravni i pod istom organizacijom !

Sto se tice stroja, najtuznije u prici je sto sam u stvari prvo ja spremio svoj stroj, testirao na sebi, pa smo onda uradili "copy/paste" svega sa mog auta na Sircin stroj :)
Al eto, drago mi je da je bar Sirco uspio odvesti bez problema i potvrdio ono na cemu sam ja cijelo vrijeme radio na svom autu. Osjecam se kao da sam ja vozio Pola i pobjedio ! BRAVO Sirco burazere !!!
Sad znam sta i ja da ocekujem od svog auta kad bude sljedeca trka :)

I posebno mi je drago sto je moja prva (amaterska i na cesti pravljena, bez ikakvih valjaka) "esso_sa chiptuning" mapa, ispala daleko bolja od SM mape koja je napravljena na valjcima i idealnim uslovima :) Sirco se zahvaljujuci samo mojoj mapi, ubrzao skoro pa punu sekundu, i to u 13 klasi. Na kraju je imao vrijeme 12.8 sec :)
Nije lose za "Mr. 2 dihtunga setup", kako mi neko nekad davno rece haha

Meni ostaje da cekam neku sljedecu trku i nadam da ce pehovi odluciti da prestanu da me prate :)
 
Poslednja izmena:
Član
Član
Ma vozic mali.... hehe
Ne znam kako takvim carevima nije blam da udju u npr 17 klasu, a voze realno 2 sekunde brze. U NS kad je bio 201, auto mi nije dobro radio i jedva sam vozio 11 sekundi i to bez reakcije, mogao sam prijaviti 12 i voziti sa pola gasa sa ficom, par jugica 1.4 i minijem 1.6 i uzeti komotno pehar, ali mi nije palo na pamet vozio sam pun i napravio RL jer sam maksimalno rizikovao.
 
Član
Ne znam kako takvim carevima nije blam da udju u npr 17 klasu, a voze realno 2 sekunde brze. U NS kad je bio 201, auto mi nije dobro radio i jedva sam vozio 11 sekundi i to bez reakcije, mogao sam prijaviti 12 i voziti sa pola gasa sa ficom, par jugica 1.4 i minijem 1.6 i uzeti komotno pehar, ali mi nije palo na pamet vozio sam pun i napravio RL jer sam maksimalno rizikovao.
Ako mislis na Z4 on je prosle godine vozio 16 sekundi ne znam jel do njega il do auta :)
 
Član
Ako mislis na Djenanovog zelenog pola, u pitanju je klon mog setupa. Isti motor, ista elektronika (standalone) i ovaj put, chiptuning by Esso_sa :)
Samo je on imao srecu i priliku da pokaze sav potencijal "naseg" novog setupa a ja nisam jer su me diskvalifikovali odmah na startu.... :(
Pa vidio sam da ste se obojica zeznuli i svi su mislili da će se ponoviti, međutim ništa. A Polo je tek na kraju pokazao snagu i to u onom zagrijavanju pred finalnu utrku, strašno. Svaka čast.
 
Top