Sprickit-Problem

Sprickit-Problem

Farbanje skutera problem.
Evo ovako imam problem sa sprickitom ispuca mi na nekim dijelovima plastike kad ga nanesem.Stavio sam prajmer plastik sve pripreme prije uradio al ispuca mi nakon 5-10min
Mozda je tema na pogresnom mjestu,novi sam pa nek prebace gdje bi trebala biti
sav.png
 
Član
los sprickit ili star, a moze biti i neka hemiska reakcija izmedju podloge i sprickita, ako si nekad prije spricao sprejevima za kokpit i slicno.
 
Član
moje misljenje je da nije do kita nego da moras bolje pripremiti /ocistiti podlogu

kako vidim nije ravan dio koji farbas , a popucalo ili se kit skupio bas na mjestima gdje je i onako malo teze ocistiti pa prepostavljam da je do podloge
 
Član
puca ti zato sto je neko prije lakirao lakom na uljanoj bazi a spprickit je nitro i zato ispuca,moras skinuti taj stari lak skroz...
 
Podloga dobro ociscena,,,a ima i na drugim dijelovima nije samo na ovom.Sve dobro obruseno gdje je bilo potrebno prajmer stavio sam al opet se desaje neznam do cega je.Jer sam jednom brusio i opet na istom mjestu otprilike popuca.
Edit: I da vas pitam kupio sam akrilnu boju 2k neku rekla mi je ona u boje i lakovi da je metalic.Hoce li smetati ako nanesem preko ovog sprickita jer je on na nitro bazi.
 
Član
neko je to prije lakirao uljanim lakom za zeljezo,dok god ne skines taj lak do kraja pucace ti sprockit...
 
Ja da sam na tvom mjestu i da mi se ovo desava, obrusio bi skroz prethodnu boju i podlogu jer ko zna na kojoj je bazi.... jest da ima vise posla ali jbg drugacije nemRe ili ovako farbaj ;)
 
teretanas
FirellesMonster
Ma sve sam obrusio fino i nanio prajmer,jer ako ide spric kit preko prajmera nema on nikakve veze sa podlogom jer on ide na prajmer.A vec mi je se jednom desilo i obrusio opet sve fino nanio prajmer ponovo i isto se desilo.
 

rs6

Član
uradi vodobrusni 500 ili 600 sve komplet i uzmi 2K sprickit, ovo ti je 1K nije on bas zahvalan
 
Član
ej izvinjavam se sto se ubaciujem, reko da ne otvaram novu temu ... posto sam i ja u procesu nabavke materijala za farbanje, mozel mi neko objasnit sta mi sve treba i koji je proces pripreme i samog farbanja da ispadne dobro? meni su rekli da je dovoljno da vodobrusnim malo zarezem staru boju (i ocistim ujedno podlogu), nakon tog nanesem plastik prajmer (sto mi malo nema logike da to nanosim na stari lak jer ga ne planiram skidat skroz) i onda na to baza pa bezbojni ... jel tako treba il?
 
Član
plastik primer ide samo ako farbas sirovu plastiku, na stari lak ne treba. dovoljno je da sa 2- 3 granulacije vodobrusnog papira skines osnovni sloj bio on u akrilu ili u laku. poslije toga naneses dovoljno debeo sloj sprickita i nakon susenja sve fino izbrusis vodobrusnim papirom granulacije 1000-1200. poslije toga ide baza pa bezbojni lak ako se radi o metaliku ili ako se radi o akrilu onda ide samo baza sa lakom (lak i baza su u jednoj komponenti)
 
Član
ma farbacu ga u istu boju ko sto je i seat pa vidicu sta ce mi smiksat i kako ... hvala drug ;)
 
Top