Sprickit-Problem

Sprickit-Problem

ee hvala vam ljudi,,danas sam ofarbao plastike bez ijedne muzge a prvi mi put.Kad stadnem ispred skutera vidim sebe na njemu valjda je dobro xD
 
Član
skywalker17 je napisao(la):
ee hvala vam ljudi,,danas sam ofarbao plastike bez ijedne muzge a prvi mi put.Kad stadnem ispred skutera vidim sebe na njemu valjda je dobro xD

eh haj sad napisi sta i kako si radio i kolko si kojeg materijala potrosio. napisi i koji si skut farbo ... da se mogu i ja orjentisat kolko cega mi treba :cool:

mozes usput postavit i koju sliku ;)
 
Skuter koji sam farbao Piaggio Typhoon..
Prvo sam obrusio sve plastike
Smirgl papir granulacije
P240
P360
P500
P800
i na kraju P1000
Sve sam to obrusio vodobrusnim dok nisam dobio mat boju to jest skinuo lak.
Kad sam to sve obrusio opet negdje gdje je bila poneka rupica to sam kitovo i opet brusio na tom dijelu.
kad sam sve obrusio i skinuo staru lak,,dobio mat boju onda sam sprickit nabacio.Al gdje ti je farba skinuta do plastike tu moras prajmer plastik stavit ili ce ti boja otpasti.
Isao sam dvije ruke sprickita,nakon 15-20min sam drugu ruku stavio.
To sam sve ostavio 24h da se osusi kako treba.I onda sam brusio sprickit sa vodobrusnim P1000,dok nisam dobio povrsinu ko staklo da se sjaji i da nema neravnina.Ako ti negdje rupica po neka bude tu samo malo kita i izbrusis,,al ne buno da se slomis od brusenja radi male rupice.Kad si to sve obrusio onda prebrises antisilikonom.I preko toga ti ide boja preporucio bi ti akrilnu jer lahko je sa njom radit nemas preko boje laka nego ti je sve zajedno.Al uz boju mjesas ucvrscivac(herter) uzmi brzi da ti bolje susi to ti ide 50% na boju to jest ako je 1l boje-ide ti 0.5l ucvrscivaca ,a razredjivac 10% to ti je na 1l boje 0.1 razredjivaca.
meni je dovoljno bilo da ofarbam skuter 0.3l.
Materijal
Akrilna boja crvena(0.2l),crna(0.3)=22KM
Razedjivac akrilni 11KM
Herter akrilni 12KM
Sprickit neki jeftini 1k al nevalja nicem 12.5KM
I Plastik Prajmer u spreju uzeo,jer nije mi bilo potrebno 1kg a nema manja kolicina pa sam u spreju uzeo 7KM
Halali oko 80-90km toliko ce te izaci jer jos se nesto nadje.
A slike nemogu postavit izgubio mi brat usb od fotoaparata.
 
Top