slabo vuče i trese POPRAVLJENO :))))

slabo vuče i trese POPRAVLJENO :))))

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Sinoć prilikom vožnje sam primjetio veliki pad snage i nemiran rad u leru.Pad snage se desio odjednom pri punom gasu.Auto normalno nabija obrtaje ali jako slabo vuče.Da napomenem da je bilo na debeloj rezervi.Po radu sam pretpostavio da neradi jedan cilindar.Danas sam otišao kod električara koji je pregledao svijećice i rekao da su okej.Također je izmjerio kompresiju u svim cilidrima i ispala je savršena.Po 13 na svakom cilindru.Na kraju je zaključio da je jedna dizna začepljena,te da je probam pročistiti aditivom koji se sipa u gorivo.Napomenuo je da su male šanse da se stanje popravi te da ću morati uzimati novu diznu.Zamolio bih da mi date prijedlog šta učiniti?Da uzmem polovnu diznu,ili da skinem sadašnju te je pročistim?Ili je električar u krivu,te nije do dizne?Svi prijedlozi su dobro došli.Hvala
 
Član
RE: slabo vuče i trese

Skini pumpu, na njoj imas filter ili sitku koja ti se zacepila, i neda protok goriva do dizni, zatim skini i filter goriva, vidi u kakvom je on stanju, ako se previse zacepio, mijenjaj ga. Nek ti dizne malo procisti, ovo bi ti trebalo rijesiti problem. I da u gorivo naspi aditiv za ciscenje dizni, citaj upustvo za doziranje. najbolje ti je kanister nasuti pa onda dodaj aditiv.
 
Član
RE: slabo vuče i trese

Majstor je rekao da nije do pumpe,ali ću i to probati.Naj prije ću probati sa aditivom,ako ne uspije idemo dalje.Hvala na pomoći;)Ako netko ima još prijedloga dajte ljudi slobodno
 
Član
RE: slabo vuče i trese

slab ti taj majstor, pa sta onda rece do cega je ako nije do pumpe, cuj nije do pumpe, a ne rece ti do cega je.:icon_eek:
 
Član
RE: slabo vuče i trese

jeli pregledo dali ima svjecica varnicu na tom cilinderu koji neradi ...mozda je kabal pokvaren ili bombina nedaje dosta snage na taj kabal .
 
Član
RE: slabo vuče i trese

Brum Brum: rekao je da je do dizne,napisao sam to već

335i : nije do svijećica,skidao ih je pojedinačno,bacaju iskru
 
Član
RE: slabo vuče i trese

znaci da je probo bombinu ...jeli mjerijo voltmeterom na dizni ali prima struju !!
 
Član
RE: slabo vuče i trese

Nerazumijem kakav to majstor koji ti kaze da kupujes aditiv a njemu mrsko skinuti i ocistiti diznu i jos kaze da aditiv nece pomoci...
 
Član
RE: slabo vuče i trese

skidaj jedan po jedan kabl sa svijecica dok ne okrijes koji cilindar ne radi, ili na kojem je najmanja promjena kad skines kabl, to ce biti taj problematicni. Skini onda tu diznu i zamijeni je s nekom od ostalih, da vidis da li ce druga dizna raditi na tom mjestu, odn. da li ce sad taj drugi cilindar lose/nikako da radi.....ako tako potvrdis da je do dizne mozes je probati procistiti, ili potraziti drugu na otpadu ili nesto sl....
 
Član
RE: slabo vuče i trese

neravnomjeran ler uglavnom prouzrokuje struja a ako kazes da nije ona onda fino kao sto ti ljudi rekose kreni od pumpe (moze biti da je povukla zraka otud pad snage motora) preko filtera goriva (zamjeni ga obavezno nije skup) i tek na kraju dizne (pa i ako jeste zacepljenje postoji nesto sto se zove ultrazvucno ciscenje)
 
Član
RE: slabo vuče i trese

ne vjerujem da je do dizne,pogledaj da ti nije probilo kablo na svjecici,baca ono struju na svjecicu kad je svjecica vani izvadjena,ali kad je unutra probija kablo na masu negdje.
 

MTR

Član
RE: slabo vuče i trese

ubila te rezerva brate , brum brum i triza su dali savjet kako treba , uradi tako , pa poslije ako nije to ides dalje ,ovo ti je najjeftinije rjesenje . A to da nabija obrtaje a slabo vuce , mene vuce na lamelu :icon_question:
 
Član
RE: slabo vuče i trese

ovo sam iz svog slucaja ispricao jer se kod mene na hondi isto desavalo na hondi dok nisam skontao sta je, auto ide jako dobro u obrtaje a neide nikako koliko bi trebao.
 
Član
RE: slabo vuče i trese

Veoma lako moguce da je puvukao mulj kad si bio na debeloj rezervi i zacepio sito na pumpi ako ga ima ili filter goriva zacepio mulj. Drugo koji ti je anjspric, dali je elektricni ili mehacki (k-glava) jer je i to bitno isto tako. Neravnomjeran rad i slaba vuca moze biti hiljade stvari ali prvo kreces svijecice,kablovi,filtri,pritisak pumpe (ako je k-jetronic), dizne itd...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top